Саміт НАТО у Вашингтоні: Столтенберг розповів, на що може розраховувати Україна

Столтенберг окреслив коло завдань липневого саміту НАТО у Вашингтоні / Фото: Associated Press

Липневий саміт НАТО має створити для України "міст до членства в Альянсі" та дуже потужний пакет підтримки.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції у Брюсселі у п'ятницю, 5 липня, заявив, що підтримка України буде найголовнішим питанням липневого саміту Північноатлантичного Альянсу, який відбудеться у Вашингтоні.

Про це пише «Укрінформ».

«Найбільш терміновим завданням під час саміту є підтримка України. Україна має перемогти, і вона потребує нашої сталої допомоги. Тож я очікую, що під час саміту наступного тижня голови держав та урядів погодять змістовний пакет для України», – сказав Столтенберг.

Генсек НАТО пояснив, що насамперед йдеться про програму Альянсу з безпекової допомоги й тренування. Зокрема, НАТО забезпечить координацію та постачання міжнародної безпекової допомоги до України. 

Для цього у Німеччині створять окреме командування НАТО зі штатом близько 700 службовців, а також нові логістичні вузли у країнах східного флангу Альянсу.

Столтенберг підкреслив, що ці кроки не передбачають безпосередньої участі НАТО у війні, але дозволять посилити здатність України до самооборони.

Другим важливим питанням, яке обговорюватиметься на саміті НАТО, будуть довгострокові фінансові зобов’язання країн-членів Альянсу.

«Я очікую, що союзники підтвердять рішучість підтримувати Україну у розбудові сил, що здатні здолати російську агресію сьогодні та стримати її у майбутньому. Від початку російського повномасштабного вторгнення союзники надавали близько 40 мільярдів євро військової допомоги щороку. Союзники погодилися, що це є мінімальною межею. Тож я очікую, що під час саміту вирішать зберегти цей рівень протягом наступного року», – зазначив генсек НАТО.

Столтенберг пояснив, що країни-члени Альянсу визначатимуть розподіл фінансового навантаження відповідно розміру ВВП кожної держави. Такий механізм має забезпечити надання Україні такої підтримки, якої вистачить для перемоги над російським агресором.

«Третя складова – це більше негайної військової підтримки для України. Я очікую, що союзники нададуть більше систем протиповітряного захисту, більше боєприпасів та інших спроможностей. Четверте – укладення більшої кількості двосторонніх безпекових угод з Україною. Багато вже укладені, я очікую, що їх стане більше під час саміту», – сказав генсек НАТО.

П'яте завдання липневого саміту НАТО — поліпшення взаємосумісності сил НАТО та ЗСУ, сприяння розвитку ВПК України та розширення співробітництва у сфері новітніх військових технологій. Всі ці кроки повинні не тільки посилити обороноздатність України, а й підготувати її до вступу в НАТО.

«Все це створює для України міст до членства в Альянсі та дуже потужний пакет підтримки. Тож Україна наближається до НАТО», – наголосив Єнс Столтенберг.

Нагадаємо, Столтенберг сподівається, що Україна вступить до НАТО протягом наступних 10 років. Але зараз Україні потрібна підтримка, щоб швидше закінчити війну проти РФ.

tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *