USD28.2033

Щеплення від реформ: совок – отруйний і вкрай небезпечний

Щеплення від реформ: совок – отруйний і вкрай небезпечний

Reform – латинське слово, що перекладається як “перетворюю”, “змінюю”. Суть реформ – викорінювання негативних суспільних явищ, які за попередніх умов народилися і процвітають.

В Україні через небажання політичних еліт змінюватися реформами почали називати різного роду “симулякри”. Якщо простіше – “що не зробиш – виходить рехворма”. Символом такого “симулякру” є совок. Совок як спосіб мислення, основою якого є патерналізм, небажання робити над собою зусилля. Працюючи в Комісії з найменувань при київському міському голові, мені часто доводилося спілкуватися з киянами, які брали участь у засіданнях Комісії чи в громадських обговореннях. Дивовижна річ: маса народу сприймає декомунізацію, вважає її корисною, висуває пропозиції з перейменування тих чи інших об’єктів міської топоніміки, але категорично не сприймає декомунізацію власної вулиці. Тобто люди за зміни, якщо це не стосується їх особисто.

Ще важче даються реформи війська та поліції. Заміна одностроїв чи перейменування міліції на поліцію – надзвичайно важливі, корисні, але недостатні кроки. Потрібно змінити спосіб мислення, змінити ставлення людей до роботи, а зробити це можливо лише з новою системою цінностей. Адже декомунізація – це не заміна серпа і молота на тризуб – це інший спосіб мислення: важлива не система та її велич, а людина і її життя.

Щеплення від реформ: совок – отруйний і вкрай небезпечнийЖурналіст Дмитро Левусь у музеї Внутрішніх військ (тепер Національної гвардії), 2013 рік

ГУЛАГ – як предмет гордості Внутрішніх військ (тепер Національної гвардії). Експозиція надзвичайно показова. Вона коротко і дуже промовисто пояснює ідеологію, на якій побудована сучасна правоохоронна система. На жаль, із 2013 року змін у системі МВС небагато. Сторінка оновленої Національної поліції розповідає нам, що київські правоохоронці – це дитя Ради народних комісарів УСРР.

Читайте также:

Доба на фронті: Бойовики застосовували заборонену Мінськими домовленостями зброю, втрат немає

Щеплення від реформ: совок – отруйний і вкрай небезпечнийСучасна поліція прагне ототожнювати себе з більшовицькою Росією, а не з Україною

Дарма, що українська міліція існувала в Києві й за доби Центральної Ради, й за часів Гетьманату Скоропадського. Більше того – навіть є українські правоохоронці, які загинули в українському Києві. Наприклад, 30 травня 1918 року в Печерському районі Києва в перестрілці з бандитами загинув вартовий Мірошниченко (28 років, уродженець Полтавщини). Це, так би мовити, за рік до “створення київської міліції”.

Прославлення російських більшовиків – це не формальність, як комусь може здаватися. Це справжня ідеологія історичної спадковості, святкувань, концертів, ювілеїв, привітань тощо. Це система мислення: “Мы не украинская полиция, мы советские менты – вот справка, смотрите – это мы”.

Читайте также:

ГПУ составила подозрения депутатам Думы из “банды Жириновского”

Щеплення від реформ: совок – отруйний і вкрай небезпечнийСучасну ідеологію ЗСУ можна охарактеризувати таким чином: “Що завгодно, аби лише не Україна”

Отже, Міноборони виховує наших військовослужбовців так, як це роблять і в Самарі, й у Пскові: спільні дати, спільні перемоги та поразки, спільні герої. Таку армію скільки не перевдягай – вона є носієм чужої ідеології. У цій системі координат ЗСУ та Україна як держава виставляються у світлі “тимчасового непорозуміння”. Мовляв, все життя ми воювали разом, спільно били Петлюру й Шухевича, спільно душили Прагу, спільно страждали в Афгані, а тут “взяли и придумали себе Украину и незалежность – ну, ничего, все образумится”.

Ідеологія поразок

Попри всю зовнішню велич СРСР, для Збройних Сил України асоціювати себе з радянською армією – це ідеологія поразок. Це утвердження московської тези “Украина – историческое недоразумение”. Саме тому підготовка ідейного і вмотивованого українського вояка не можлива без повного і рішучого розриву із совком.

ЗСУ потребує нових символів і змістів. Ми є нащадками запорожців, вояків Армії УНР, УГА та УПА, але аж ніяк не “дети тех, кто выступал на бой с Центральной Радой”. Наші перемоги – це походи на Царгород (860-1043), битви за Жовті Води (1648), Пилявці (1648), Конотоп (1659), Крим (1918), Вапнярку (1919) і Вознесенськ (1919).

Головне – потрібна воля до змін. Бо “якось воно буде, на все потрібен час” ні до чого доброго не призведе.

Павло ПОДОБЄД, “Тиждень”

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В управлении государством главное – соблюдать все формальности, а на мораль можно и не обращать внимания. "

© Марк Твен

Свадебный людоед: Приглашая Путина на свадьбу, нельзя быть уверенным, что он не захочет закусить тобой

“Роттердам+”: предвыборные козыри выбивают из рук

Выгнали боевиков: украинские герои сделали прорыв на Донбассе

Живе спілкування з людьми, – експерт пояснив зростання рейтингу Ляшка

На грани жизни и смерти: в ЕС требуют немедленно освободить Сенцова

Про Таню Чорновол, Тараса Чубая та блогерську майстерність

Погода на 21 августа: стихия продолжит топить города

Строки сплати податку на нерухомість добігають кінця

У Вінниці подорожчав проїзд у громадському транспорті

Новая неделя пике для турецкой экономики

У Вінниці мають встановити 36 велопарковок

Курс валют на 21 августа: доллар ослабил хватку

У Вінниці з’явився підземний майданчик для збору сміття

Окремі європейські лідери попри все продовжують політику лояльності до Росії – політолог

Мы их теряем: эксперты рассказали, как Украина сдает свои моря

Встреча Меркель и Путина: Россия внезапно изменила тон переговоров

Рубана оставили под стражей до 8 сентября

Atlantic Council: Как на самом деле работает коррупция в Украине

Стрельба в Харькове: копы раскрыли детали о нападавшем

У Гриценко нашли дом в Конча-Заспе и четыре квартиры в центре Киева