USD28.2033

Що на порядку денному Верховної Ради цього тижня

Що на порядку денному Верховної Ради цього тижня

Після місячної перерви та відпочинку народні депутати нарешті повертаються в сесійну залу, й перед ними стоїть чимало завдань та викликів. Поки депутати відпочивали, громадські активісти сформували їм план роботи, в якому законодавчі зміни термінові та дуже термінові. Серед останніх – призначення нового складу Центральної виборчої комісії. Тема ЦВК в Україні вже на грані абсурду, адже у 13 із 15 членів нинішньої Комісії строк повноважень закінчився, а громадськість уже більше двох років закликає Верховну Раду оновити цей орган недискредитованими фахівцями. Особливо актуально це у світлі того, що окремі дійсні члени ЦВК є фігурантами кримінальних проваджень, і рівень довіри у громадськості до такої Комісії критично низький. У продовження виборчої тематики експерти РПР закликають запровадити нову виборчу систему з відкритими виборчими списками, обіцяну виборцям ще 2014 року.

Поряд із оновленням ЦВК, Реанімаційний пакет реформ закликає Верховну Раду ухвалити у другому читанні законопроект №4901 про комерційний облік комунальних послуг, метою якого є врегулювання забезпечення комерційного та розподільчого обліку у сфері комунальних послуг. Облік комунальних послуг – це завдання, яке українські уряди ставлять перед собою як мінімум із 2004 року, коли була ухвалена перша загальнодержавна програма реформування житлово-комунального господарства. Однак ця одна з важливих умов подолання шахрайства у цій галузі досі не виконана. Крім того, ухвалення цього закону є однією з умов старту роботи державного Фонду енергоефективності, на фінансування програм якого ЄС погодився виділити 100 млн євро.

Читайте также:

Атака на полицейских, столкновения и задержания: как проходит марш «Бессмертный полк» в Киеве

Знову на розгляді народних обранців уже ухвалений у цілому законопроект про службу в органах місцевого самоврядування №2489, який президент повернув до парламенту зі своїми пропозиціями. Це базовий закон, який встановлює нові правові та організаційні засади служби в органах місцевого самоврядування.

Закликає РПР прийняти законопроект №4773 про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо добровільного приєднання територіальних громад). Цей законопроект є важливим елементом в пакеті ініціатив з проведення реформи децентралізації в державі.

Чекає ухвалення у другому читанні законопроект №4685 про електронні довірчі послуги, прийняття якого сприятиме забезпеченню створення умов для розвитку та функціонування сфери електронних довірчих послуг, вільного обігу електронних довірчих послуг в Україні, а також можливості вільного доступу до електронних довірчих послуг постачальниками електронних довірчих послуг, що провадять діяльність в інших державах.

Читайте также:

Чиновницький автопарк за громадський рахунок

У повторному другому читанні мають депутати прийняти законопроект №0906 про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин, розроблений із метою гармонізації законодавства України щодо державного нагляду (контролю) у цій сфері відповідно до Регламентів ЄС.

У першому читанні РПР закликає проголосувати законопроект №4526-д, що передбачає приведення законодавчих актів (законів про КМУ та ЦОВВ) у відповідність із новим законом “Про державну службу”, зокрема щодо визначення функцій державних секретарів і розмежування функцій, завдань і відповідальності міністра, його заступників та державних секретарів.

Не обійдеться цього сесійного тижня без загроз реформам. Депутати мають у другому читанні розглядати проект закону №6220 “Про внесення змін до КПК щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та підстав закриття кримінального провадження”, який забороняє НАБУ розслідувати кримінальні справи, якщо розслідування за тими ж обставинами було відкрито і закрито іншим правоохоронним органом. Це чергова спроба ліквідувати незалежну розслідувальну діяльність Національного антикорупційного бюро, яке вже взялося за окремих “друзів” нинішньої влади. Експерти РПР закликають Верховну Раду відхилити проект закону №6220.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политики всегда всё врут!"

© Владимир Андреев

В Киеве посольство РФ подсветили изображением Сенцова

Червона картка Міністру Соцполітики Реві за невиплату пенсій переселенцям

Синоптики рассказали, как стихия встретит финал Лиги Чемпионов

ЕС: Поведение украинцев не представляет риска для безвиза

Окупанти таємно переселили до Криму вже мільйон росіян – Джемілєв

Лига Чемпионов УЕФА 2018: все, что нужно знать о финале

ЕС и НАТО призвали Россию принять ответственность за МН17

Это реальная проблема: в МВФ ошеломили позицией по антироссийским санкциям

Телетайп: “живые картины” под нависающей лавиной

Финал Лиги Чемпионов 2018: в Киеве закроют десять станций метро

Могерини назвала главное требование ЕС к Антикоррупционному суду

Это какой-то сюрреализм: в Крыму прошел «совковый» выпускной

Блогер: Вчера мы увидели совсем другого Макрона

Ценности сверхдержавы: соцсети насмешил “майдан” крымчан возле ТРЦ

НАПК полностью проверит декларации Новинского и Геллера

Отсутствие перспектив и рейдерство: поражающие подробности жизни украинцев в оккупированной Горловке

Луценко в Нью-Йорке. Миссия выполнима?

Досрочный выход на пенсию: чего ждать украинцам

Джонсон: Россия должна ответить за уничтожение МН17

В центре Киева надругались над иконами Революции Достоинства: украинцы разгневаны