USD28.2033

Що нам робити з нашими гомосексуалістами?

Під час президентських виборів 2004 року Джон Керрі – тодішня надія усіх притомних американців, заявив, що хоча він проти одностатевих шлюбів, але не має нічого проти одностатевих зв’язків. Ця заява коштувала йому дорого. Вона стала однією з причин, чому він програв вибори.

Нині ж читаю, як відреагував Дональд Трамп на трагедію в Орландо. Мішенню його атаки були не ґеї – мовляв, так їм і треба! – а радикальний іслам, який є (цитую) “антиґеївським й анти­американським і несумісним з “цінностями Заходу”.

Якщо читати цей виступ логічно (навіть нелогічні тексти вимагають логічного прочитання), то можна прийти до висновку, що в очах Трампа одностатеві зв’язки є по суті американським явищем, сумісним із західними цінностями.

Порівняння передвиборної риторики 2004 та 2016 років показує, як питання про гомосексуалізм зникло з радарів американської політики. Те ж саме показують опитування: якщо тоді одностатеві шлюби підтримувала меншість, то зараз – більшість, 60 відсотків.

Україна ближча до 2004-го, ніж до 2016 року, за американськими мірками. Але водночас у ній помітний рух від одного до другого. Київський прайд-парад може бути одним із доказів: крім погроз і страхів, він пройшов мирно, без насильства. Тим самим став позитивним тестом України – вибачте за патетичність – на приналежність до західного світу.

Тут не йдеться про гомосексуалізм. Бо щоби там не говорили кремлівські ідеологи та їх підспівувачі з ОРДЛО (для яких моя рідна Галичина є “петушиным уголком”), він не є головною західною цінністю. Хоча б тому, що не існує чогось такого, як “західні цінності”. А існують цінності постматеріального суспільства. Відповідно до них кожна група, якщо вона не є злочинною, має право на самовираження. Інша справа, що стара Європа з її північноамериканськими дітьми ці цінності найбільше втілюють.

Читайте также:

Дипломат: Україна вже за два роки втратить і газотранспортну систему, і надходження до бюджету

Ба більше: згідно зі світовим дослідженням цінностей WVS (World Values Survey – всесвітній науково-дослідний проект, який вивчає цінності та переконання людей, як вони змінюються з часом і як впливають на соціальну та політичну складову. – Країна), до них тяжіють молоді люди всього світу, навіть мусульмани. Тобто вони є цінностями глобальними. З одною, однак, різницею: як тільки заходить мова про ЛҐБТ, між молодими європейцями й мусульманами виростає стіна.

Україна місцями нагадує мусульманський світ, місцями – Європу. Що робить її відмінною від Європи, то це співвідношення всередині групи з постматеріальними цінностями. В Європі більшість у цій групі становлять люди, байдужі до релігії. Опитування, що ми проводили з колегами торік за зразком WVS, показало: в нас у цій групі більше віруючих, ніж невіруючих. У цьому Україна більш подібна до США, які були й залишаються релігійною країною.

Читайте также:

Уроки сторічного ювілею: як було занедбано великі можливості 1918-го

Питання, однак, полягає в тому, як перевести Україну з американського 2004 року в 2016-й? Ціна цього питання – висока. Адже в нас головна лінія розколу щодо ЛҐБТ пролягає не між традиціоналістами й модерністами, а проходить через модерністський табір. Відповідно, якщо вкидаємо в наші публічні дискусії питання про гомосексуалізм, то ризикуємо внести розбрат у групу, яка є головним агентом змін. А тим самим понизити шанси на модернізацію України.

Як греко-католику мені в цьому питанні не треба відкривати Америки. Її за мене відкрив “мій” Папа Франциск. Коли його спитали про ставлення до ґеїв, він відповів питанням на питання: “А хто я такий, щоб їх судити?”

Слова Франциска мають богословську основу, яку він розвинув у своєму недавньому зверненні “Amoris Laetitia” (“Радість любові”. – Країна). А якщо говорити світською мовою, вони є добрим прикладом, як можна понизити градус напруги, перевівши дискусію в іншу, вищу площину.

Я свідомий того, що навіть у моїй церкві чимало тих, хто є більшими католиками, ніж сам Папа. Припускаю також, що дехто з вас, хто читає ці рядки, сприймає їх як приховану пропаганду гомосексуалізму.

Запевняю вас, що мені йдеться про речі важливіші: як українцеві – про успіх України, а як людині – про світ, де, словами того ж Франциска, буде більше толерантності, а менше осуду.

 

 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (1)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В управлении государством главное – соблюдать все формальности, а на мораль можно и не обращать внимания. "

© Марк Твен

Почувствуйте разницу: американские и российские инвестиции в Украине. ФОТО

Известный бизнесмен откровенно рассказал о Зеленском: «Дружим семьями»

Пользователи смогут напрямую покупать в Instagram

НАПК проверит декларации Гелетея, Бочковского и еще 98 чиновников

Почему не может быть речи ни о какой автономии для ОРДЛО. ВИДЕО

Субсидии наличными получает 2,3 миллиона пенсионеров — ПФУ

Агитация за кандидата в президенты закончилась трагически: подробности жуткой расправы

Один из крупнейших производителей алюминия Norsk Nydro подвергся кибератаке

Дві засадничі суперечності нашого суспільства

Минветеранов рассчитывает на помещение в центре Киева

Кличко сделал селфи в монтажной шахте метро на Виноградарь (фото)

Из Лондона в Сидней за 4 часа: в Британии разработали гиперзвуковой двигатель

Канада передала ВСУ полсотни автомобилей: фото

Atlantic Council: Отсрочку Брексита нужно использовать для расследования влияния на него российских денег

Саакашвили: Народ выходит на новый Майдан! И меняет всех старых на совершенно новых. Всех без исключения

“Крым вместо пенсий”. В РФ прошли пикеты против аннексии – фото

Макаров: Ті, хто віддає перевагу видовищам перед хлібом, згодом утрачають і те, й інше

В Раде презентовали календарь с фотографиями детей погибших участников АТО

Теперь шансов у Путина не осталось, он не на шутку испугался! США нанесли контрольный удар, который…

КБ «Южное» завершило создание сверхсовременной аэродинамической трубы