USD28.2033

Що означає політичний притулок без пояснень для Гужви?

Що означає політичний притулок без пояснень для Гужви?

В історії з наданням редактору сайту Страна.ua Ігорю Гужві притулку в Австрії мене особливо вразила одна деталь. Якщо вірити австрійському виданню derStandard.at, яке цитує самого Гужву і на яке посилається Detector Media, він сказав, що конкретні причини, які призвели до його офіційного визнання як біженця, не будуть згадуватися в документі.

Про надання притулку у Австрії повідомив сам Гужва у себе на ФБ-сторінці. З його слів не зрозуміло, що це за притулок. В згадуваній вище газеті він сам називає себе біженцем. Але саме політичним у себе на ФБ його називає інший віденський мешканець – колишній заступник голови адміністрації Віктора Януковича Андрій Портнов.

У будь-якому випадку статус біженця надається тому, хто може зазнати переслідувань за погляди та іншими ознаками у себе на батьківщині. Тим часом, за інформацією моїх віденських джерел, цей документ про отримання притулку поки що ніде не опублікований. Доводиться вірити Гужві на слово, хоча це і складно, адже очолюване ним видання страждає чи не найменшою правдивістю на всьому українському медійному просторі.

Тож, якщо Гужва не бреше, як зазвичай його сайт, то мене особисто цікавить: як таке може бути, що громадянинові України надають притулок у одній з європейських країн і не оголошують причин цього?

Сам Гужва написав, що «в Європі вже не вірять у розповіді про «нечувану свободу слова». Тут уже всі все розуміють». З цього слід зробити припущення, що причиною переслідування стали утиски свободи слова в Україні, зокрема, очолюваного ним видання.

Читайте также:

Адвокат назвал преступление РФ, за которое еще не вводили санкции

Не знаю, як щодо свободи слова, але Страна.ua без її очільника продовжує використовувати свободу брехні на повну котушку. Я сам був учасником події, після якої цей сайт оббрехав голодуючого в Росії українця Олега Сенцова, що потім спричинило цілий шквал публікацій у російських пропагандистських ЗМІ.

Ясна річ, що це не єдина брехня і маніпуляція, яку запустило це псевдо ЗМІ на українського споживача інформації.

Зрозуміло, що про якісь професійні стандарти для цього сайту говорити зайве, оскільки він створювався не для інформування, а для дезінформації і маніпуляції на користь Росії. Тож, про які утиски свободи ідеться?

Про те, шо несамовита київська хунта виявила у очолюваного Гужвою ТОВ «Вісті мас-медіа» 93,6 мільйона гривень, перерахованих фіктивною фірмою «Ледис», він взагалі мовчить. Не зрозуміло із яких причин наші правоохоронці досі не встановили походження цих фінансів. Інтуїція мені підказує, що вони прямо чи опосередковано надійшли з Росії. Ще вона мені підказує, що біглий головний редактор не інформував про такі дрібниці австрійських чиновників, коли подавався на притулок у їхній країні.

Читайте также:

Навіщо Путін їде до Макрона

Без належного обґрунтування з боку австрійського уряду надання притулку такій одіозній особистості викликатиме підозри, що Австрія, яка проголосила себе нейтральною, насправді грає на користь Кремля. Власне, не лише автор цих рядків є таким підозріливим, але і міжнародні експерти з розвідки вже висловлювали побоювання, що західні секрети з Відня тепер можуть передаватися Владіміру Путіну. Адже Партія свободи Австрії, яка відверто підтримує Росію, отримала на парламентських виборах 26 відсотків голосів, і її представники очолили міністерства оборони й внутрішніх справ, а також внутрішні і військові спецслужби.

Тим часом, відомство з питань іноземців та притулку у Відні підпорядковується саме очолюваному міністру від проросійської партії Герберту Кіклю. Якщо це відомство, надаючи притулок Гужві, керувалося побоюванням за свободу слова в Україні, то йому в першу чергу слід глянути у дзеркало. Адже не так давно саме це міністерство дало вказівку поліцейським управлінням федеральних земель обмежити надання інформації ЗМІ, які висвітлюють роботу правоохоронців «негативно та однобоко».

Такі наміри міністерства, яке очолює політик від правої Австрійської партії свободи (FPO) Герберт Кікль, викликали критику у впливових медіа країни, опозиції, а також з боку федерального канцлера Себастіана Курца, повідомляв кореспондент Укрінформу.

Як би там не було, надання притулку, якщо він справді політичний, б’є по престижу України на міжнародній арені. Думаю, що МЗС України має вимагати від австрійців докладних пояснень. І порушити цю тему не лише у двосторонніх стосунках, а й на рівні Європарламенту. Інакше прихильники Росії в австрійському уряді наступним отримувачем притулку можуть зробити когось із любителів застосовувати «Новичок».

 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Вы знаете когда врет политик – когда у него шевелятся губы."

В Британии у севшего на мель судна из РФ обнаружили 13 “дефектов”

Понад десяток пожежних машин у Вінниці гасили уявне загоряння

Штаб ООС: Противник вів вогонь з гранатометів поблизу селища Славне

У місті пройшов фінал вінницької “Ліги сміху”

За дискредитацию Тимошенко американскую юридическую фирму оштрафовали на $4.6 млн

В Украине на Крещение будут дежурить около 11 тысяч правоохранителей

У Вінниці понад 1500 одиноких людей обслуговуються на дому

Вінницькі жінки хочуть поставити на ноги 14-річного хлопчика

ОРДЛО блокируют освобождение заложников: “Письма не открываются”

Путин никогда не думает о последствиях своих действий, – Небоженко

Епифаний раз и навсегда прояснил вопрос о независимости украинской церкви: «подтверждено Томосом»

Суд не перенес заседание из-за плохого самочувствия Павла Гриба – отец

Затишье перед бурей: в 2018-м свободу слова нарушали меньше – ИМИ

Польша делает шаг к деэскалации конфликта с Украиной. Хватит ли ума сделать шаг навстречу?

Тимошенко выбрала дату для выдвижения в президенты: «значимый день для Украины»

Фильм “Человек с табуреткой” отправится в допремьерный тур по городам Украины

Гриценко арендует офис за 500 тысяч и жалуется на нехватку денег

“Церква Путіна” в Сербії

«Похищенная принцесса» первой из украинских фильмов вышла в коммерческий прокат в Китае

В УПЦ МП назвали закон о переходе церковных общин “рейдерским”