USD28.2033

Що зможе Вінниця за 3,8 млрд? – міський голова Сергій Моргунов про успіхи і плани кращого міста України

– Закінчується 2016-й рік, перший рік Сергія Моргунова на посаді мера 400-тисячної Вінниці… Що вам вдалося зробити за цей рік, а що ні?

– Обов’язки мера я виконував із лютого 2014-го року після переходу Володимира Гройсмана на роботу в Кабмін віце-прем’єр-міністром задля того, щоб здійснити мрію українських громад: нарешті розпочати реформи місцевого самоврядування. Тому всю систему роботи голови вінницької громади я знав із практичної сторони ще до обрання міським головою… В тому числі й нові засади бюджетної децентралізації, що з перших днів стала сторінкою нових успіхів та досягнень місцевих громад та самоврядування. Адже нові фінансові можливості міста Вінниці та динаміку змін на краще в житті нашої громади нині має змогу відчути та оцінити кожен вінничанин. І на мою думку, нам вдалось багато чого зробити і досягти!

Зокрема, якщо говорити за останній рік, то відповідно до нашої Стратегії міста «Вінниця – 2020» ми збалансовано працювали над усіма напрямками розвитку міста і життя його мешканців. Скажу чесно, заради популізму можна було б прийняти бюджет «проїдання» , щоб сподобатись цим якогомога більшій кількості городян. Але тоді б місто зупинилось у своєму розвитку в багатьох сферах…Вважаю, що в 2016-му знаковими інфраструктурними проектами для Вінниці та вінничан стали реконструкція площі Гагаріна, вже 4-й трамвай «VinWay» руками майстрів ВТК, ми вперше почали комплексно ремонтувати міські вулиці (Порика, Ватутіна, частина проспекту Юності до садиби Пирогова та 2 частина проспекту Космонавтів) – це не тільки дорожнє полотно, але й тротуари, освітлення, велодоріжки, місця для паркування і т. д. Це, безумовно, старт розвитку на 60 гектарах «Вінницького індустріального парку» із першою серйозною інвестицією – заводом компанії «UBС GROUP», який зараз будується.

Не можу не згадати про реалізацію другого етапу Меморандуму із Швейцарською Конфедерацією, яка дала можливість запустити суперсучасну котельню на твердому паливі по вулиці Баженова та початок робіт по третій черзі із прокладенням 8,8 км тепломережі та облаштування 68 ІТП по вулиці Зулінського. Так само відкриття трамвайної вставки на перехресті вулиць Пирогова та Келецької дало можливість запустити новий маршрут та пожвавити рух громадського транспорту. Весь рік ми успішно працювали над освітленням міських вулиць і зокрема приєднаних територій (наприклад, Немирівське шосе). В плані розвитку вінницької медицини є показовим повна реконструкція в 1-й міській лікарні відділення реанімації із новітнім обладнанням, яка зараз завершується. Справжнім «проривом» 2016-го року в освіті стали стадіон ЗОШ№10 та спортивне ядро в 26-й школі, утеплення 77 і 73 садочків, фасадів 34, 16 та дахів 35-ї, 12 і 20-ї шкіл.

Активна участь городян у «Бюджеті громадських інціатив» показала, чого насправді хочуть вінничани. Зокрема, це облаштування озер – одне на Тяжилові біля кінцевої зупинки та в районі олійножирового комбінату. Але крім них ми провели роботи ще і по 2-му тяжилівському озеру, та водоймах у Пирогово і на П’ятничанах. Плюс створено зону відпочинку та дитячі майданчики на Лісопарку. А ще на всю Україну прозвучав наш центр «Гармонія», що перш за все згуртував дітей та дорослих з особливими потребами, і нарешті вже має власне приміщення. Та відкриття на головній вулиці міста унікального музею «Української марки» імені Якова Балабана.

Що не вдалось? На жаль, план реконструкції колишнього СКА за рахунок польського інвестора через згортання Урядом Польщі відповідної програми кредитування польськими банками так і не був реалізований, і це є проблема. Тому наступного року ми за власні кошти виготовимо проектно-кошторисну документацію, оцінимо можливості власного бюджету та паралельно будемо проводити перемовини із новим потенційним інвестором.

– Вже “верстається” бюджет Вінниці на наступний рік. Назвіть першу десятку найбільш масштабних проектів, що плануються по місту 2017?

– По-перше, хочу зазначити, що із 3,8 мільярдів майбутнього бюджету понад 80% , майже 2,5 млрд. грн. – підуть на галузі освіти, медицини та соціального захисту населення. До речі, понад мільярд з них – це саме соціальна підтримка (субсидії, державні допомоги та ін.). А решта – це утримання, виплати і заробітні плати по бюджетній сфері міста. Втім, ми вже готуємось до ще більш масштабної реконструкції: це відділення реанімації та анестезіології лікарні швидкої допомоги на 24 ліжка з усім надсучасним обладнанням. І тут ми розраховуємо на підтримку державного Фонду соціально-економічного розвитку. Також буде продовжено термомодернізацію фасадів і дахів закладів освіти – 20, 16, 33 та 35 шкіл, 31-го садочку. По 31-й школі за кошти інвестора (6-8 млн. грн.) планується ремонт стадіону, а по 5-й – за гроші міського бюджету встановлення дитячих майданчиків та спорттренажерів.

Окремо хочу виділити 2 проекти – капремонт ремонт «Київського» моста через Південний Буг, який із 1962-го року не знав таких робіт. І майбутня реконструкція злітно-посадкової смуги аеропорту «Вінниця», де вже оголошено тендер серед проектантів. Як на мене, це стратегічні об’єкти для міста.

Плануємо за підтримки Фонду регіонального розвитку закінчити реконструкцію проспекту Космонавтів, ремонт арки та головних східців Центрального парку та випустити на лінії ще 3 вінницьких трамваї. По вулиці Соборній за підтримки Уряду хочемо завершити «оксамитовий шлях» – трамвайні колії по зразку площі Гагаріна. І це далеко не все, що ми плануємо в Новому році…

Читайте также:

У Вінниці продовжують робити безпечнішими пішохідні переходи

– Чи стали в 2016-му популярними серед вінничан нові послуги адмінофісів – “мобільні адміністратори” та «Прозорі» весілля?

– Можу сказати, що Вінниця першою в Україні запровадила послугу «мобільних адміністраторів». Поки що в тестовому режимі, але за перший місяць вже маємо 18 викликів городян, що в силу різних причин, по стану здоров’я чи обмежені можливості не можуть самостійно прийти до «Прозорого офісу» для вирішення свого питання. Зараз зробимо аналіз і з Нового року запровадимо цей сервіс уже на повну потужність.

По шлюбах, які реєструють в «Прозорому офісі», то на 1 грудня маємо 18 урочистих «розписів» та 49 пар в режимі «економ». Водночас, на грудень вже 10 пар запланували реєстрацію шлюбу саме в «Прозорому офісі». Більше того, майбутні молодята резервують для своїх весіль дні та години вже і на січень-березень. До речі, шлюбну церемонію за бажанням можна замовити англійською, німецькою та мовою жестів.

– Наскільки ефективно на вашу думку працює сервісний центр з видачі посвідчень водія та реєстрації авто? Чи були спроби за цей час спроби “порішати” проблемні питання по авто, як це було при МРЕВ і якою була реакція міської влади на такі випадки?

– На роботу МРЕВ було багато нарікань та претензій… Ми проявили власну ініціативу: створити і запустити в дію на базі саме Центру адмінпослуг перший подібний сервісний центр в Україні. Для цього довелось шукати компроміс та порозуміння з Урядом та ВР в плані законодавства, що дозволило працювати разом нашим адміністраторам та експертам МВС. В свою чергу ми знайшли відповідне приміщення, закупили для центру все необхідне і щоденно контролюємо якість та прозорість послуг для власників авто, покупців транспорту та майбутніх водіїв. І хочу вам повідомити, що вже 40% всіх операцій із оформленням купівлі-продажу автотранспорту та отриманням посвідчень водія виконує наш сервісний центр по вулиці Брацлавській, 85.

Із так званими «рішалами» ведемо боротьбу через мінімізацію доступу сторонніх людей до документів і авто заявника. Для цього діє чіткий алгоритм послуги для клієнта, який робить запит, подає документи, отримує талон в електронній черзі та очікує на якісну та оптимальну за часом процедуру… І як тільки виникає будь-яка спроба «порішати питання» чи обійти Закон – вмикається відпрацьована до деталей система контролю аж до особистого повідомлення міському голові! Так, я не жартую! Бо в разі виникнення «рішал» чи їх «пропозиції» чекаю ваших сигналів на свій Фейсбук і гарантую з цього приводу жорстку реакцію. В 2017-му плануємо у Віннниці освоїти в «Прозорих офісах» видачу ІD-карток внутрішніх та бланків «закордонних» паспортів після внесення змін до відповідних законодавчих актів. Знаєте, чим більше буде таких сервісів без монополії міністерств на ці послуги, тим більше буде довіри громадян до своєї не корумпованої держави.

Читайте также:

Вінничан навчають бути співвласниками свого будинку

– Як громада Вінниці вирішує проблеми АТОшників міста. Скільки вдалось оформити земельних ділянок та купити квартир для родин загиблих?

– З перших втрат на Майдані, ще із загибелі Максима Шимка, ми першими в Україні прийняли всім містом людяне рішення – за кошти бюджету провести Героя в останній путь, виплатити 100 тисяч гривень родині загиблого та 25 тисяч в разі поранення мешканця Вінниці…На жаль, на сьогодні наша громада має вже 22 загиблих на війні воїна-захисника. І можу вас запевнити, що всі родини Героїв отримали відповідні виплати та земельні ділянки. Загалом цього року завдяки нашій співпраці з сусідніми громадами для учасників АТО, громадян із пільгових категорій та родин загиблих виділено 257 ділянок. І варто зазначити, що мешканців Вінниці серед них 129 чоловік. Одразу скажу, що із землею для решти захисників у міста є проблема, і ми її вирішуємо через подальший діалог із сусідніми сільськими громадами. І цей непростий діалог триває… Зокрема у співпраці з Агрономічною сільською громадою кількість ділянок, які будуть надані ветеранам війни на Сході України, в 2017-му має збільшитись.

Також на кошти держбюджету куплено для родин загиблих 8 квартир у Вінниці та одне помешкання для інваліда бойових дій. Плюс два нових автомобілі були куплені для ветерана-афганця та захисника двох аеропортів (Луганського і Донецького) – Андрія Гишпаля. Водночас з 1-го січня 2017-го місто застрахує всіх своїх воїнів, що йдуть служити в АТО. Все, що робиться для цих мужніх людей, для їхніх родин, всі види допомоги тут і відправлення вантажів на передову йде від щирого серця громади.

– Чи готова Вінниця до запровадження страхової медицини?

– Труднощі будуть однозначно. Бо все нове, будь-яка реформа, а тим більше в медицині, викликають у людей сумніви та підозру… Не треба далеко ходити, аби пригадати той «пілотний» експеримент над лікарями та пацієнтами Вінниці в 2011-му. Тому ми працюємо перш за все із первинною ланкою медичних послуг і розширили 2016-му мережу амбулаторій сімейного лікаря по місту новим закладом по вулиці Данила Нечая. Але вже виникає питання, наскільки великою має бути ця мережа? Бо з Нового року згідно полісів медстрахування кошти «ходитимуть» за пацієнтом перш за все до фахових, хороших та авторитетних лікарів. Тому чим більше у лікаря буде укладено угод із пацієнтами, тим більше він отримуватиме зарплату, а його лікарня фінансування від держави. І тут немає значення, де живе пацієнт і до якого лікаря по всій Вінниці він звертатиметься за допомогою. А перші півроку стануть вирішальними для багатьох лікарів та лікарень, яких оберуть чи не оберуть пацієнти через систему полісів. Всім цим процесом буде керувати Національна Служба Здоров’я, яка контролюватиме хід страхової реформи в медицині та справедливо розподілятиме кошти в цій галузі.
Вважаю, що головним завданням для місцевої влади є оперативне вирішення всіх питань по запровадженню цієї реформи. Бо саме від зрозумілості, від пояснення нових вигод для пацієнта, від промоції реформи багато в чому залежить її успіх та здоровֹ’я кожного українця.

Читайте также:

У Вінниці з’явився перший дитячий будинок сімейного типу

– Якою на вашу думку буде доля субсидій та пільг у транспорті в Новому році? Що про ці проблеми громад і країни говорили мери на зібранні Асоціації міст України?

– По субсидіях, вважаю, політика Уряду сьогодні правильна! Бо багаті тепер платять за комунальні послуги повністю, а хто не має такої можливості – звертається за субсидією. І цей компенсатор дозволяє сплачувати всього 10-15% від свого доходу мільйонам українців. По місту ми маємо 132 тисячі будинковолодінь, з яких очікуємо до 76 тисяч звернень на отримання субсидії – і майже 73 тисячі сімей її вже отримують! Завдання місцевої влади: дати цей компенсатор саме тим, хто його потребує… По якості надання субсидій Вінниці має перше місце в Україні, а за кількістю отримувачів державної компенсації можна буде судити по закінченню опалювального сезону. Так, багатьох шокували нові тарифи… Але вони перш за все прибрали традиційні корупційні схеми на ринку газу, за рахунок яких десятиліттями грабували Україну. І Уряд чесно про це каже та робить все можливе для мінімізації тарифного шоку.

Щодо пільгового проїзду, то це на сьогодні реальна проблема. Бо лише за 2016-й рік з бюджету Вінниці профінансовано «Вінницькій транспортній компанії» 67 мільйонів на компенсацію цих перевезень. Адже держава колись запровадивши ці пільги майже не забезпечує відповідним фінансовим ресурсом компенсацію цих витрат перевізникам. Із мерами великих міст ми говорили про цю проблему на зборах Асоціації міст та довели нашу спільну позицію до Уряду та Прем’єр-міністра. І нас запевнили, що питання найближчим часом буде поставлене перед парламентом. Адже саме Верховна Рада і депутати мають визначитись із переліком пільговиків і сумою державних компенсацій за їхній проїзд.

А решту категорій хай місцеві ради самі визначають. Наприклад, є пенсіонери із пенсією в 1300 гривень, і таких більшість, але є і такі пенсіонери, які мають по 8-10 тисяч. Зрозуміло, що тих, хто має маленьку пенсію, ми повинні забезпечити пільговим проїздом коштом громади. Але той, хто отримує пенсію у 10 тисяч, мабуть, може і купити собі проїзний, чи ні?!

– Скільки коштуватиме Вінниці електронний квиток в 2017-му?

– Для реалізації цього передового проекту плануємо залучити кредит від ЄБРР і точна ціна «Електронного квитка» для міста буде визначена під час міжнародного тендеру. Суть «квитка» в тому, що весь громадський транспорт матиме маячки GPS та буде рухатись за чітким інтервалом та графіком. А паперові білети та проїздні, які нині часто підробляють, замінять електронні карки із чіпами для зчитування інформації спеціальними простроями у вагоні трамваю чи на стійці в салоні автобусу. На кожній зупинці буде електронне табло, яке вкаже на розклад руху маршрутів та точний час прибуття вашого транспорту. Тому «квиток» це не просто картка, а вся вищезгадана система руху та організації ритмічної роботи громадського транспорту разом із мобільними додатками у смартфонах пасажирів…
Фактично через цей «Е-квиток» ми в 2017-2018 роках перейдемо у Вінниці на якісно новий рівень міського транспортного сервісу. А ще це перший реальний крок до створення і запуску «Муніципальної картки Вінничанина»!
– Ремонт проспекту Космонавтів та паркан навколо Центрального парку дехто називає «дорогими» піар-проектами…

Скільки в них, на вашу думку піару, та крайньої необхідності для міста та громади?

– Я впевнений, що благоустрій також важливий для нашого міста, яке за результатами національних рейтингів називають одним із найкомфортніших та європейських міст України.Бо комфорт, це не лише світло у під’їзді, гаряча вода у крані чи новий автобус по дорозі на робочу чи у школу… Це на моє переконання ще і якість відкритих громадських просторів, відпочинку вінничан, ігрових майданчиків, парків, скверів та велосипедних доріжок. І не лише в центрі, але й на Тяжилові, Вишенці, П’ятничанах та Старому місті… А якщо говорити про піар, то кожен новий проект, громадську ініціативу чи благодійний захід можна обізвати цим терміном. Я не вважаю капітальний ремонт головного проспекту 100-тисячного мікрорайону Вінниці піар-проектом. Чому?

По-перше, цей проект з’явився ще в 2011-му задовго до війни… І тоді, як і тепер на такий сучасний проспект Космонавтів був запит серед мешканців мікрорайону. Але нині ми пішли ще далі та почали все із зони Лісопарку, взялись за площу Кості Могилка із літаком та маємо довести цю справу аж до Парку Дружби навколо Вишенського озера. Погодьтесь, що про таку круту локацію із зеленими деревами та квітами, ліхтарями, фонтанами, лавочками, wi-fi, велодоріжками, паркувальними зонами та дитячими майданчиками, сьогодні мріє кожне місто України. Тим більше, що левову частку реконструкції фінансує державний Фонд регіонального розвитку. Так, люди про «нових» Космонавтів говорять різне. Але критикувати і нічого не пропонувати – це одне… А зробити все якісно, сучасно та на роки – це наша командна справа!

Так само по відновленню огородження навколо Центрального парку, коли йшла критика – чомусь ніхто з тих, хто критикував, не згадував про 27-мільйонні вкладення у парк за останні 5 років. Це капремонт планетарію, стадіону, головного фонтану, клумби… На черзі ремонт «Райдуги», головної арки із каскадним фонтаном вздовж сходів, створення міні-музею просто неба «Вінниця у мініатюрі». Паралельно йде робота по атракціонах, паркувальнизх зонах та благоустрою. І все це ми маємо зберегти! Тому як і по всій Європі та Україні наш парк буде огороджений, як і колись, але всі основні входи залишатимуться абсолютно відкритими.

– Чи реально у школах та садочках Вінниці взагалі не збирати кошти і пожертви із батьків? Коли буде школа на Поділлі?

– Це досить складне і спірне питання. Бо якщо це ініціатива батьків купити нові меблі, штори чи телевізор у свій клас, то вона має бути максимально чесною, прозорою із публічним звітом. А якщо хтось хоче зібрати гроші на подарунки адміністрації – це зовсім інша справа. Тому я як міський голова сказав директорам і кажу всім батькам Вінниці – на вікна, утеплення фасадів, спортзали, дахи і комунікації ніхто з вас не має права збирати жодні кошти. Хочете зробити всередині кращим клас для своєї дитини – збирайтесь, радьтесь і робіть, якщо є бажання. За таку допомогу нашій міській освіті я буду лише дякувати, бо сам вчився у школі, є батьком колишньої школярки, а зараз студентки і знаю всю цю «кухню» від А до Я.
По школі на Поділлі на 1500 учнів вже весь фундамент, цоколь і одну секцію «вигнали» на рівні першого поверху. Ми також подали цей проект на Фонд регіонального розвитку і перша із трьох черг будівлі оцінена у 42 мільйони. Паралельно по можливості будемо виділяти кошти із міського бюджету і залучати інвестора, аби до 2020-го відкрити цей такий потрібний для мікройрайону освітній заклад.

– Ваші побажання громаді Вінниці на Новий 2017-й рік.

– В першу чергу – МИРУ! Бо ця війна вже стільки біди, материнського горя та смертей принесла в Україну, що ми починаємо до горя та сліз звикати… А ще здоров’я кожному і перш за все нашим батькам, людям старшого віку, усім захисникам України! Впевненості в майбутньому, оптимізму і щоб Господь Бог оберігав нашу країну та кожну сім’ю… Вітаю всіх вінничан із святами, Новим роком та Різдвом Христовим!

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"У нас начинается тяжелый период жизни: парламентские, затем еще страшнее - президентские выборы"

© А.Лукашенко

Facebook ужесточает правила для политрекламы во время выборов

Беспилотник США пролетел над Крымом и Донбассом: видео

Казус Кернеса. Сторонники Порошенко оказались перед сложной мировоззренческой проблемой

Супрун возмутило решение суда относительно Одесского мединститута

Тоня Ноябрева представит Украину на кинофоруме в Италии

США требуют от России немедленно освободить украинских моряков

Рецепт припинення російсько-української війни від Зеленського

Россияне вывели Путина на чистую воду: “Что творится в стране”

ВСУ поделились планами на 2019 год: 26 учений и подготовка кадров

Полторак встретился с новым главой ОБСЕ: о чем говорили – фото

The Jamestown Foundation: Пессимистические перспективы России на 2019 год

Судьба пленных украинских моряков решена: что постановил суд, первые подробности

Нова невдала спроба демократів у боротьбі за Трампів імпічмент

УПЦ МП: Мы не собираемся покидать Киево-Печерскую лавру

Усі “порохоботи” використовують лише чотири методички

Украинцы получат газ собственной добычи вдвое дешевле, – Тимошенко

Российский суд продлил арест пленным морякам

Главу АП Райнина хотят уволить за то, что он не верит в победу Порошенко

Жванецкий отреагировал на президентство Зеленского: «вокруг тупые комоды»

Украина требует ввести новые санкции против России – Геращенко