USD28.2033

Шість аргментів для передвиборчої риторики президента

Шість аргментів для передвиборчої риторики президента

Незважаючи на літо, що наближається і, здавалося б, традиційне затишшя, в повітрі вже витає передчуття наближення виборів, пише у своєму блозі на “Новому часі” викладач Единбурзької бізнес-школи Іван Компан.

Досвідчені корупціонери-мажоритарники починають збирати гроші на крупи. Ідейні партійні лідери все більше придивляються до грошових потоків лояльних до них олігархів і контрольованих ними державних компаній. Олігархи своєю чергою оцінюють партійних лідерів. Безкомпромісні реформатори, схоже, трохи не у справах, адже своїх грошей на мотивацію виборців не мають. Власної популярності може для перемоги не вистачити, а до партійних списків #козаківгаврилюків, схоже, ніхто більше не долучатиме. Набридли вже, виборчий бар'єр пройти навряд чи допоможуть, а от клопоту з ними багато – партійної дисципліни дотримуватися не хочуть. Так що із парламентськими виборами все більш-менш зрозуміло.

А президентові що робити? На якій “тематиці” йому обиратися? Теоретично варіантів небагато – війна й економіка. Перше, обговорювати не хочу. Занадто серйозно і трагічно.

А ось із економікою президент формальний шанс, як на мене, має. Якщо подати правильно. Наприклад, порівнявши з Америкою. Хоча б ось так:

Аргумент 1. У квітні офіційний рівень безробіття в Україні знизився до 1.2%. Фантастичний результат, правду кажучи! В Америці безробіття зараз на рівні 4%, і вони вважають це повною зайнятістю. Слабаки! Тож тут ми американців випередили. Ось вам і перший передвиборчий аргумент.

Аргумент 2. У США зростання ВВП очікується на рівні 3%. У нас теж щось схоже прогнозується. А навіть якщо прогноз і не збудеться, то з'ясується це не раніше лютого наступного року, коли вже нові прогнози в ужитку будуть, іще оптимістичніші.

Читайте также:

Выборы президента: Тимошенко возглавила рейтинг симпатий, а Порошенко – антипатий украинцев

Аргумент 3. У них долар від початку року на 2.5% щодо євро зміцнився, а наша гривня – на цілих 8.5%. А у відношенні до самого долара ми теж на 7.7% сильніше стали. Ось вам, адепти валютного курсу, любителі “долара по вісім” – оце тобі маєш, зміцнюємося!

Аргумент 4. Фондовий ринок у них виріс на 1.5%, із початку року, а в нас – на цілих 35%. У них, правда, три тисячі компаній на біржі торгується, а в нас три, але деталі залишимо для фахівців, виборцям їх знати необов'язково.

Можна до того ж залишити трохи місця для “конструктивної критики”:

Аргумент 5. Борг у нас величезний, із цим не посперечаєшся. Так і в американців чималий. Вони облігації випускають, і ми не відстаємо. Чим ми гірші? Вартість боргу в них, правда, в діапазоні 1.9 –3.2%, а в нас 7.5–17%. Але й тут викрутитися можна. Скажімо, зумисне так придумали, щоб дати внутрішнім інвесторам на власному боргу заробити. Нічого якомусь там МВФ 3% “відстібати”. До речі, чиста правда – деякі українці відмінно заробили. Волл-стрітові й не снилося.

Читайте также:

Это явка с повинной: раскрыта неожиданная правда о новых изменениях в ЦИК

Аргумент 6. З інфляцією трохи проблематично. У них на рівні 2%, а в нас… Тут краще зробити паузу й загадково промовчати, зробивши основний акцент на тому, що НБУ її твердою незалежною рукою “тарґетує”. А в кінці року, у крайньому разі, можна перерахувати за вигідною методикою, спорудивши скромненько споживчий кошик із хліба, молока та ще якоїсь дурниці на пальмовій олії, що в принципі реалістично відображатиме сувору споживчу реальність пересічного українця. Повинна ж влада бути чесною з народом. Не марципани ж із трюфелями в розрахунок інфляції включати.

Ну й останнє… Вважається, що американська економіка зараз не просто на підйомі, а перебває на піку зростання. Що ж нам заважає похвалитися економічними успіхами? У них, правда, люди в Польщу не біжать, але це можна пояснити відстанню. Далеко все-таки. А нам близько. Й валять наші так, що тільки п'яти виблискують. Хоча, із позиції виборчої кампанії, це тільки на краще – ті, хто їде, адже апріорі незгодні і владі не вірять. Вони свою долю самі будувати вирішили, не чекаючи, що хтось за них це зробить. Та й нісенітницю передвиборчу про процвітання слухати не стали б. Тож чим таких, що “кинули Батьківщину у скрутну хвилину”, менше, тим для президента краще. Нехай Польщі та Португалії працюють, а грошики сюди шлють, щоб хоч якось країна на плаву трималася. А на виборах вони тут точно не потрібні.

Словом, далеко не все втрачено для нинішнього лідера. Якщо перераховані аргументи подати як “кроки назустріч людям”, то так-сяк виборну кампанію обіграти й вийде. А якщо все це зверху трохи гречкою та обіцянками притрусити, то другий термін здасться не таким уже нереальним. Особливо на тлі наявних альтернатив.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

Фейк: от имени посла Чалого губернаторам США рассылают запросы

Погода на 20 октября: холод продвигается все восточнее

Будапешт удвоил помощь венграм Закарпатья

Погода на 20-21 октября: готовьтесь к холодному уикенду

США поддерживают право украинцев молиться, как они хотят – Помпео

Из-за существующих в украинском законодательстве пробелов у каждого может быть неограниченное количество гражданств

Бэби-боксы: родителям рассказали всю правду о новинке для детей

Волкер о вступлении Украины в НАТО: Россия думает, что решает

Как остановить Кремль: уроки холодной войны для войны гибридной

СНБО о заявлении нелегитимной Госдумы: Очередные вопли трусливых

Российские “чиновники” бегут из “правительства” оккупированного Севастополя

В строю после ремонта: ГПСУ показала корабль “Донбасс” – фото

За чотири роки Україна зробила дуже добру роботу, але її недостатньо – нардепка

Квартиру за долги: самый большой ужас украинцев стал реальностью

Есть связь между главой ФФУ Павелко и арабским офшором – Схемы

Курс доллара на 20 октября: американская валюта пошла в наступление

Население Украины сократилось до 42,2 млн – Госстат

Красноречивое свидетельство деградации РПЦ и ее филилала УПЦ МП

Субсидии по-новому: Кабмин снова изменил правила, что нужно знать простым украинцам

УПЦ КП: Лавры неизбежно будут переданы Украинской церкви