USD28.2033

Шлях у нікуди. Йдемо низхідним колом посилення насильства

Шлях у нікуди. Йдемо низхідним колом посилення насильства

Про розгін наметового містечка.

Деблокувати вулицю для проїзду варто було самим мітингувальники. Її блокування у принципі було алогічним. Навіть у 2014 році блокувати проїзджі частини почали лише після силового розгону Майдану під стелою.

Блокуючи Грушевського, протестанти карали не владу, а киян. За те що не підтримали їхніх вимог. Бо саме кияни довше чекали “швидких”, гірше рухалися центром. Де-факто протестувальники налаштовували столицю проти себе.

Переговори про деблокування велися. При цьому ключовою домовленістю, яка обговорювалася, було залишення чи навіть розширення наметового містечка в Маріїнці під ВРУ і зняття наметів із проїжджої частини. Правда, сторони так і не домовилися, бо сприймали одне одного як вороги.

Спроба пояснень розгону містечка наявністю зброї чи закликами до повалення режиму дуже зручна для влади. Чи реалістична – ніхто точно не доведе, довіра до влади настільки низька, що повірити про підкидання гранат набагато легше.

Протестувальники протидіяли розгону, пояснюючи це самозахистом. Саме так пояснювали свої дії протестувальники у 2014 році. Різниця в тому, що 2014-го на кожному етапі протистояння були значні сили, які намагалися залагодити ситуації без силового протистояння. Цього разу таких не було.

Читайте также:

“Они за**али пи*д*ть”: к Зеленскому примкнул опасный для Порошенко союзник, срочное обращение к украинцам

Справді можна було чітко фіксувати перебільшення самозахисту (палиці, каміння й інші речі були задіяні часто для провокування, і це було дуже успішним).

Поліціянти в багатьох випадках навіть не намгалися себе стримати, хоча перед ними були хай і ті, хто провокує, але громадяни, спокій яких вони покликані захищати. Цим наша поліція справді дуже подібна до міліції 2014 року. Часто просто мстилися за те, що змушені були мерзнути місяцями перед містечком чи за пораренних у попередніх протистояннях колег. Чи просто самореалізовували себе через насилля. На жаль, маємо і такі випадки.

Найпафосніша і найганебніша сторінка цього фарсу – реакція міністра внутрішніх справ. Для Авакова дна немає. Він просто хвалився насильством власних підопічних. Тим самим демонструючи, що саме це заоохочують він і вся політична верхівка, яка не відмежувалася від його ганебних дописів.

Читайте также:

В ОРДЛО уже потирают руки: Украина все отстроит

У ситуації навколо розгону немає тих, хто здобув. Ми всі разом втратили. Знову стали свідками, що із 2014-го у сприйнятті громадян як цінності для держави українські правоохоронні органи не дуже просунулися. І тут маніпулятивно посилатися на негативні приклади інших поліцій при розгоні демонстрацій чи мітингів. Тоді вже можна одразу орієнтуватися на Північну Корею чи Росію – там застосування сили культивується. У цивілізованих країнах насилля як кінцевий аргумент максимально відтягується, а його застосування кожного разу надприскіпливо аналізується. У нас, вангую, ми отримаємо або виправдання його, або імітацію “розслідування”. Політичної відповідальності міністр-балагур не понесе – більшості він потрібен як цементувальний елемент і контролер усіх внутрішніх військ. Опозиція матиме шанс згуртуватися, але вже зараз йде міряння “хто раніше заяву вивісив”, а не пропозиція плану дій для недопущення подібних ситуацій в майбутньому.

Розвивається той, хто робить із усього, що трапляється, висновки та не повоторює помилок. Інші ж змушені рухатися по низхідному колу посилення насильства (дія породжує протидію). Вирватися зможемо лише тоді, коли по ту сторону бачитимемо не ворогів/агентів Путіна, а опонентів, з якими краще знайти точки дотику. Бо якщо в нас точно по той бік вороги, то альтернативи насиллю немає. І це шлях у нікуди.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Для политиков реформы – это во-вторых, а может даже в-третьих. Любой ценой удержать себя во власти – вот что для них во-первых."

© Олег Попцов

Просто об ОСББ и о том, чего мы хотим от управляющих домом, городом, страной

Адвокат сказал, когда подаст апелляцию в деле нацгвардейца Маркива

Вышел украинский трейлер фильма “Невинный”

Илларионов: Зеленскому не стоит бояться говорить с Путиным без посредников

Зеленский подписал законы о реформах прокуратуры и госслужбы

WhatsApp запустил функцию репоста статусов в Facebook Stories

МОН планирует изменить госзаказ в вузах

Президент Зеленський підписав закон про імпічмент

Зеленский подписал закон об импичменте президента

Загрозлива сила звички, або Що робити з недопалками сигарет

Китай запустил два новых спутника

Сериал “Чернобыль” получил три премии “Эмми”

Проблема в том, что все кто прошли, через ужасы войны, ранения, нуждаются в психологической поддержке, а у нас нет реабилитационных центров

Чи буде Трамп тиснути на Зеленського щодо сина Джо Байдена?

“Хочется – перехочется”: Большинство из нас выросло в эпоху тотальной суровости

Переваги поразок: Що треба і чого не варто робити в бізнесі?

Синоптик: Понеділок в Україні буде сухим та багато де сонячним

Бородянский не видит причин анонсировать изменения в “языковой закон”

10 порад Зеленському до зустрічі з президентом США

Війна проти вугілля: не варто громадянам битись зі службовцями в ситуації, коли ми разом є жертвами змови злодіїв-олігархів