USD28.2033

Шлях у нікуди. Йдемо низхідним колом посилення насильства

Шлях у нікуди. Йдемо низхідним колом посилення насильства

Про розгін наметового містечка.

Деблокувати вулицю для проїзду варто було самим мітингувальники. Її блокування у принципі було алогічним. Навіть у 2014 році блокувати проїзджі частини почали лише після силового розгону Майдану під стелою.

Блокуючи Грушевського, протестанти карали не владу, а киян. За те що не підтримали їхніх вимог. Бо саме кияни довше чекали “швидких”, гірше рухалися центром. Де-факто протестувальники налаштовували столицю проти себе.

Переговори про деблокування велися. При цьому ключовою домовленістю, яка обговорювалася, було залишення чи навіть розширення наметового містечка в Маріїнці під ВРУ і зняття наметів із проїжджої частини. Правда, сторони так і не домовилися, бо сприймали одне одного як вороги.

Спроба пояснень розгону містечка наявністю зброї чи закликами до повалення режиму дуже зручна для влади. Чи реалістична – ніхто точно не доведе, довіра до влади настільки низька, що повірити про підкидання гранат набагато легше.

Протестувальники протидіяли розгону, пояснюючи це самозахистом. Саме так пояснювали свої дії протестувальники у 2014 році. Різниця в тому, що 2014-го на кожному етапі протистояння були значні сили, які намагалися залагодити ситуації без силового протистояння. Цього разу таких не було.

Читайте также:

Було б найкраще, якби вона втекла за кордон – політолог про Савченко

Справді можна було чітко фіксувати перебільшення самозахисту (палиці, каміння й інші речі були задіяні часто для провокування, і це було дуже успішним).

Поліціянти в багатьох випадках навіть не намгалися себе стримати, хоча перед ними були хай і ті, хто провокує, але громадяни, спокій яких вони покликані захищати. Цим наша поліція справді дуже подібна до міліції 2014 року. Часто просто мстилися за те, що змушені були мерзнути місяцями перед містечком чи за пораренних у попередніх протистояннях колег. Чи просто самореалізовували себе через насилля. На жаль, маємо і такі випадки.

Найпафосніша і найганебніша сторінка цього фарсу – реакція міністра внутрішніх справ. Для Авакова дна немає. Він просто хвалився насильством власних підопічних. Тим самим демонструючи, що саме це заоохочують він і вся політична верхівка, яка не відмежувалася від його ганебних дописів.

Читайте также:

Порошенкові нагадують про антикорупційний суд електронною петицією

У ситуації навколо розгону немає тих, хто здобув. Ми всі разом втратили. Знову стали свідками, що із 2014-го у сприйнятті громадян як цінності для держави українські правоохоронні органи не дуже просунулися. І тут маніпулятивно посилатися на негативні приклади інших поліцій при розгоні демонстрацій чи мітингів. Тоді вже можна одразу орієнтуватися на Північну Корею чи Росію – там застосування сили культивується. У цивілізованих країнах насилля як кінцевий аргумент максимально відтягується, а його застосування кожного разу надприскіпливо аналізується. У нас, вангую, ми отримаємо або виправдання його, або імітацію “розслідування”. Політичної відповідальності міністр-балагур не понесе – більшості він потрібен як цементувальний елемент і контролер усіх внутрішніх військ. Опозиція матиме шанс згуртуватися, але вже зараз йде міряння “хто раніше заяву вивісив”, а не пропозиція плану дій для недопущення подібних ситуацій в майбутньому.

Розвивається той, хто робить із усього, що трапляється, висновки та не повоторює помилок. Інші ж змушені рухатися по низхідному колу посилення насильства (дія породжує протидію). Вирватися зможемо лише тоді, коли по ту сторону бачитимемо не ворогів/агентів Путіна, а опонентів, з якими краще знайти точки дотику. Бо якщо в нас точно по той бік вороги, то альтернативи насиллю немає. І це шлях у нікуди.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

Как российские консультанты помогали Хомутыннику в президенты выдвигаться. ФОТО

Нуждалась в лечении: Тимошенко откровенно рассказала о проблемах Савченко

Даже ручку от двери забрали: боевики цинично обчистили гордость Донецка

Рядом с Гадей и Рубаном окажутся многие яркие личности

Рада будет контролировать СБУ: Украина примет важный закон ради НАТО

Кровавый убийца держит в страхе украинское село

Не делается ничего: Шахов рассказал об огромных ямах на Луганщине, в которых «можно спрятать грузовик»

Не заплатишь – не поедешь: тысячи должников по алиментам жестоко наказали

Військові апетити Кремля: найближчі 3-5 років будуть визначальними

Стыдно за родную область: Шахов разоблачил скандального губернатора Гарбуза

Неожиданный поворот: какой курс валют преподнесет украинцам новая неделя

“Феномен Савченко – це кульмінація втрати українцями надії на позитивні зміни та вершина краху довіри до влади”, – Жмеренецкий

Этот процесс необратим: Конституцию Украины ждут изменения, что надо знать

Лайфхак от Климкина: как иметь шикарные апартаменты за “скромную” зарплату

Вместо “Вышек Бойко” – “Вертолеты Порошенко”

Курс доллара на 24.03.2018

Когда и в какую сторону: украинцам напомнили о переходе на летнее время

Перший президент України: Савченко – це урок для Порошенка

Курс валют на 24.03.2018

Миллионы украинцев получат пенсию по новой системе