Що може принести саміт миру в Швейцарії: очікування Зеленського

Фото: президент Володимир Зеленський (GettyImagеs) Автор: Наталія Кава

На саміті миру у Швейцарії, який проходить 15 та 16 червня, розглянуть три ключові пункти формули миру, які підтримують всі учасники саміту.

Як повідомляє РБК-Україна, про це заявив президент України Володимир Зеленський під час саміту миру у Швейцарії.

За словами Зеленського, перший саміт миру буде сфокусований на першочергових пунктах української формули миру — ядерна, гуманітарна та продовольча безпеки.

«Ми сфокусуємось на цих першочергових пунктах формули миру. Працюючи над ними, ми можемо досягти угоди та створити план дій для кожного пункту формули миру,» — сказав президент.

За його словами, сьогоднішній інавгураційний саміт миру включає три панелі, на яких кожна країна може показати своє лідерство.

«Що може принести цей саміт? По-перше, довести, що повернення безпеки можливе. По-друге, надати реальний план, щоб кожен крок до миру працював — від ядерної та продовольчої безпеки до повернення полонених та депортованих людей, до повного завершення війни без загрози її початку. Я вірю, що це можливо,» — розповів Зеленський.

Президент вважає, що наразі «немає жодної потреби вигадувати велосипед, коли статут ООН вже визначає підвалини миру та нормального співіснування народів».

«Нам треба просто повернутися до них. З цією метою нам треба визначити, як держави будуть співіснувати. Це зрозумілі та можливі цілі», — підкреслив він.

Нагадаємо, формула миру України, запропонована президентом Володимиром Зеленським, складається з кількох ключових пунктів, спрямованих на досягнення справедливого та тривалого миру.

Детально про те, про що йдеться у формулі миру, які розглянуть під час саміту у Швейцарії — читайте у матеріалі РБК-Україна.

Саміт миру у Швейцарії

На вихідних у Швейцарії проходить глобальний саміт миру за ініціативою президента Володимира Зеленського. Основою для саміту стала українська формула миру, а участь у ньому візьмуть близько 100 країн та міжнародних організацій.

Детальніше про український саміт миру — у матеріалі РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *