Site icon News Online 24

Штрафи до 50 тисяч: за що водіям загрожують рекордні покарання


Штрафи до 50 тисяч: за що водіям загрожують рекордні покарання

За деякі порушення водіям в Україні загрожують особливо великі штрафи (фото: facebook.com/kharkivpolice) Автор: Ірина Костенко
Експерт: Євген Буліменко

За порушення Правил дорожнього руху (ПДР) водіїв можуть карати по-різному. Проте за вчинення деяких адміністративних правопорушень передбачені особливо великі штрафи.

Докладніше про те, за які саме порушення водіям «світять» найбільші штрафи, розповів у коментарі РБК-Україна адвокат і магістр права Євген Буліменко.

Використання «незаконних» номерних знаків

Згідно з частиною 2 статті 121-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), накладенням штрафу в розмірі 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ) — 2 550 гривень — українців можуть карати за керування або експлуатацію транспортного засобу із незаконно встановленими номерними знаками:

При цьому повторне впродовж року вчинення такого правопорушення (якщо особу за нього вже було піддано адміністративному стягненню) карається ще більшим штрафом — 5 100 гривень (300 НМДГ).

Перевищення швидкості під час руху

Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів — більш як на 50 кілометрів на годину — тягне за собою (згідно з частиною 4 статті 122 КУпАП) накладення штрафу в розмірі 100 НМДГ — 1 700 гривень.

«Втеча» з місця дорожньо-транспортної пригоди (ДТП)

Якщо водії транспортних засобів або інші учасники дорожнього руху залишають (на порушення встановлених правил) місце ДТП, до якої вони причетні, покарання за це (згідно зі статтею 122-4 КУпАП) може становити 200 НМДГ — 3 400 гривень.

Неправомірне використання спеціальних світлових або звукових «сигналів»

За порушення вимог законодавства щодо встановлення та використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв, стаття 122-5 КУпАП передбачає покарання у вигляді 500 НМДГ — 8 500 гривень.

Керування транспортним засобом без права на це

Частина 2 статті 126 КУпАП передбачає, що штраф у вигляді 200 НМДГ — 3 400 гривень — можуть виписати:

Тим часом керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами, карається (згідно з частиною 4 статті 126 КУпАП) штрафом у розмірі 20 400 гривень (1 200 НМДГ).

Буліменко зауважив, що повторне впродовж року вчинення таких порушень тягне за собою накладення штрафу в розмірі 2 400 НМДГ — 40 800 гривень (з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від 5 до 7 років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого).

Керування транспортним засобом у стані сп’яніння або під впливом ліків

Згідно з частиною 1 статті 130 КУпАП, покарати штрафом у розмірі 17 000 гривень (1 000 НМДГ) в Україні можуть:

При цьому повторне впродовж року вчинення будь-якого з цих порушень тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі 2 000 НМДГ — 34 000 гривень.

Якщо ж вищезгадані дії були вчинені особою, яка вже двічі впродовж року піддавалась адміністративному стягненню (за такі самі порушення), на неї можуть накласти штраф у розмірі 3 000 НМДГ — 51 000 гривень.

Насамкінець якщо водій після ДТП (за його участі) або після зупинки поліцією вживає алкоголь, наркотики, психотропні речовини (їх аналоги) чи лікарські препарати на їх основі (крім дозволених в аптечці або призначених медичним працівником) — до проходження медичного огляду або до офіційного звільнення від нього — його можуть покарати штрафом у розмірі 34 000 гривень (2 000 НМДГ).

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як діяти у випадку незгоди зі штрафом за порушення ПДР.

Читайте також, що відомо про перехід на нові світлофори з 1 травня — чому колір дозвільного сигналу світлофорів змінюється, що про це кажуть у поліції, чи планують в Україні позбутися всіх старих світлофорів, а також яким насправді є «нове зелене світло».

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Exit mobile version