NewsOnline24

Силовики допитують ексзаручників, звільнених із полону загарбників ОРДЛО

Офіс генерального прокурора спільно із СБУ проводить слідчі дії з особами, звільненими 29 грудня 2019 року з полону на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Про це повідомляє пресцентр ОГП.

“Наразі допити потерпілих проводяться за місцем проходження реабілітації та лікування, – йдеться в повідомленні. – Слідчі дії планується провести з усіма 76 звільненими з полону особами в якомога стислі строки без шкоди процесові їхнього фізичного й емоційного відновлення”.

В ОГП зазначили, що за результатами допитів уже задокументовано чергові докази грубого порушення норм міжнародного гуманітарного права з боку російських окупантів і колаборантів ОРДЛО. Зокрема, звільнені з полону свідчать про катування, застосування фізичного насильства, нелюдське поводження з полоненими, що є ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 438 КК України (порушення законів і звичаїв війни).

“Процесуальні дії зі звільненими особами проводяться з метою встановлення всіх обставин перебування їх у полоні, а також установлення осіб, що вчиняли стосовно них злочини, для подальшого притягнення винних до відповідальності як на національному рівні, так і міжнародними судовими інстанціями”, – запевнили в ОГП.

(Еще нет голосов, оставьте первым)

Exit mobile version