USD28.2033

Сім кроків для втілення в життя політичного гасла про чесні податки

Сім кроків для втілення в життя політичного гасла про чесні податки

Рівень політичної культури в Україні можна легко оцінити за кількістю та якістю білбордів і сітілайтів, пише у своєму блозі на “Новому часі” колишня заступниця міністра фінансів України Олена Макеєва. Справа, зліва, зверху – всюди обличчя кандидатів обіцяють нове життя простим людям. І чим ближче до виборів, тим швидше Київ огортається шумом рекламних оголошень. Програми кандидатів у президенти країни рясніють захопленими гаслами та мало чим відрізняються від білбордів: багато пишномовних слів, однак нічого про людей. Суцільний популізм. І все заради влади, а не справжніх реформ.

Детінізація економіки, свобода конкуренції, розвиток внутрішнього виробництва, чесні податки, боротьба з олігархами, прозорі бюджети, соціальні гарантії, високі зарплати, пристойні пенсії, доступна медицина – все це очікування людей, які живуть від виборів до виборів у надії, що наступний президент їх таки втілить у життя. Програми кандидатів фактично маніпулюють мріями людей, повторюючи їх як мантру.

Подивіться програму французького президента Макрона. Він написав конкретні дії: що треба зробити, аби втілити мрії людей. Він підрахував, скільки це коштуватиме бюджету країни – чесно, прозоро й відповідально. Макрон говорив дієсловами зі суспільством, а не декоративними епітетами для прикраси обіцянок. Наприклад, пообіцяв знизити податок на прибуток бізнесу з 33,3% до 25% протягом п’яти років і порахував, що це коштуватиме країні 10 мільярдів євро. Чи можна це порівняти з гаслом ввести податок на виведений капітал без пояснення, як будуть компенсовані втрати бюджету країни на понад 10 мільярдів євро?

Читайте также:

Если Зеленский пошутил про тарифы, то может он и про новое качество политики пошутил? 

Отже, справжній кандидат у президенти – це реформатор, який на відміну від популіста має говорити із своїми виборцями дієсловами. Програми мають містити конкретні дії, які будуть зроблені задля підвищення рівня життя українців.

Особисто для мене політичне гасло “чесні податки” означає таке:

1. Розширити базу оподаткування за рахунок істотного перегляду та суттєвого зменшення наявних податкових пільг, значну частину яких ввели в інтересах окремих підприємств і власників. На сьогодні податкове та митне законодавство містить близько 400 пільг і преференцій, а це створює нерівні умови для бізнесу та знищує конкуренцію.

Читайте также:

Стефанчук и Богдан выполняют функцию двух “электоральных крыльев”

Перегляд цього списку дозволить встановити рівні права й обов’язки всіх платників податків перед законом, розширити базу оподаткування та збільшити доходи бюджету. Чим більше доходів бюджету – тим вищі пенсії, кращі дороги, сильніша держава.

2. Долучити Україну до всесвітнього процесу боротьби з офшорами. Адже саме в офшорах зникає значна частка наших із вами бюджетних грошей. Важливо пришвидшити імплементацію Плану дій BEPS та автоматичний обмін інформацією, що значно посилить боротьбу зі штучним розмиванням податкової бази й виведенням капіталу за кордон.

Кошти мають залишатися й оподатковуватися в Україні. Прозорість і рівність всіх перед законом мають бути безперечною цінністю кожного громадянина.

3. Побудувати “cashless economy” – безготівкову економіку. Для цього розширити коло суб’єктів господарювання, які зобов’язані застосовувати касові апарати у своїй діяльності, а також спростити правила проведення безготівкових розрахунків. В Україні тіньова економіка є нагальною проблемою, що безпосередньо впливає на конкурентоспроможність, інвестиційну привабливість і рівень життя населення.

Читайте также:

Порошенко разом із Парубієм не дають можливості президенту Зеленському виконувати свої конституційні обов’язки, – нардеп. ВІДЕО

Ефективна боротьба з тіньовою економікою дозволить збільшити державні доходи, що й підвищить якість і кількість державних послуг.

4. Модернізувати спрощену систему оподаткування з метою недопущення зловживання цим режимом з боку великого бізнесу. Спрощена система має бути справжнім стимулом для самозайнятих осіб і домогосподарств – не для торговельних центрів, фешенебельних готелів і ресторанів. Особливо тих, які отримують величезні прибутки, а до бюджету сплачують копійки.

5. Привести податкову політику у відповідність до права ЄС і виконати зобов’язання України в рамках Асоціації з ЄС.

По-перше, поступове збільшення акцизів дозволить суттєво підвищити доходи місцевих бюджетів. По-друге, порядок у податковій політиці дозволить розширити базу оподаткування, що безпосередньо вплине на доходи державного бюджету.

6. Запровадити державне податкове стимулювання інвестицій у промислове виробництво шляхом запровадження прискореної амортизації та встановлення пониженої ставки податку на прибуток для мікро- та малого бізнесу на рівні 10%.

Така допомога створить умови для формування й накопичення на підприємствах фінансових джерел, що забезпечують їх інвестиційну діяльність. Крім того, податкове стимулювання стане компенсатором тимчасової відсутності доступу до зовнішнього фінансування.

7. Змінити філософію оподаткування доходів фізичних осіб в Україні – перейти від індивідуального оподаткування громадян до оподаткування сім’ї. Це дасть можливість платникові податку обирати саме той варіант оподаткування доходу – спільний або роздільний для подружжя – що буде економічно вигідним для сім’ї та посилить дію принципу соціальної справедливості. Для цього при спільному оподаткуванні доходів слід передбачити суттєві пільги у вигляді неоподатковуваних сум доходу на кожного члена сім’ї, що перебувають на утриманні платника податку, а не лише неповним сім’ям.

Я щиро вірю, що в нашій країні народиться свій Макрон, для якого перемога та влада не буде самоціллю й інструментом особистого збагачення. Метою будь-якої реформи має бути покращення рівня життя звичайного українця.

Мабуть, тоді зникне й міський шум білбордів і сітілайтів: кандидати будуть готові говорити з людьми дієсловами, а не пустими гаслами обіцянок.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Власть чаще переходит из рук в руки, чем от головы к голове."

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Ізраїльського наркоторговця-втікача Сільвера екстрадували з України. ФОТО

18 августа. Памятные даты

Несмотря на ошибку суда, Гримчака оставили в СИЗО – адвокат

У Путина ошарашили заявлением, все детали: “Донбасс отдаем в обмен на…”

Япония закупит у США 42 истребителя-невидимки F-35В

Отпуск за границей: с какими авиакомпаниями наименьший риск улететь без задержек

Полиция раскрыла сеть онлайн-казино, связанную с Россией

Зеленский приказал свозить людей в Киев, появилось официальное заявление: «Начало новой традиции»

Во время заседания суда Грымчаку принесли еду, похожую на шаурму

Китай запустил коммерческую ракету

Порошенко пошел по стопам Януковича и объявил себя президентом, гремит скандал: «Это уже палата…»

Про Оби-Вана Кеноби снимут сериал, в главной роли – снова МакГрегор

То как было ранее, уже не будет. Глава государства теперь мыслит по-другому. Просто по-другому. Примите это за факт, – мнение

Xiaomi презентовала новый водоочиститель

Пожар в Одессе: Гройсман поручил проверить отели и санатории

Евросоюз проверяет готовность Украины к единому цифровому рынку

Богдан в объятиях горячей блондинки пустился во все тяжкие: застукали ночью в…, фото попали в сеть

В Киеве разоблачили группу врачей, которые вымогали взятки с онкобольных

Instagram позволит пользователям сообщать о фейках

У Путина публично заговорили о ликвидации Украины: “Не должна существовать”