USD28.2033

Скандальний закон поляків: чи вдасться Польщі спроба встановити “монополію на істину”

Скандальний закон поляків: чи вдасться Польщі спроба встановити "монополію на істину"

Передусім, говорячи про польський закон про Інститут національної пам’яті Польщі, слід зазначити, що в самій Україні почали вживати таку його назву, яка грає в інтересах Кремля — всі називають його “законом про бандерівську ідеологію”. Тобто ми самі тиражуємо назву, яка дискредитує Україну.

Насправді ж у цьому законі йдеться не тільки про бандерівців. Це — закон про Інститут національної пам’яті Польщі, який у цілому регулює формування історичної пам’яті в цій країні та висвітлення відповідних подій. Тобто у законі фігурують не тільки українці. До того ж, закон поляків викликав досить жорстку реакцію і з боку Брюсселя, і з боку США, і з боку Ізраїлю. Що теж засвідчує той факт, що закон стосується не тільки України.

Польський закон про Інститут національної пам’яті Польщі загалом відбиває підходи правлячої партії “Право і справедливість” до політики національної пам’яті. І це співпадає з загальним курсом ПіС”. Останнім часом у Польщі прийняли цілу низку законів, які викликали критику, в тому числі з боку Європейського Союзу (наприклад, закон, що стосується функціонування судової системи Польщі). Тобто ми в цілому бачимо «поправіння» польського політичного спектра і спроби встановлення монополії на істину з боку “ПіС”.

Читайте также:

О чем не пишут оккупанты. Закулисные реалии Донецка

Говорячи про цей закон, ми маємо розглядати і окремі його положення. З деякими його формулюваннями я можу погодитися. Наприклад, погоджуюся з тим, що не варто вживати слова “польські табори смерті”. Адже тоді це дійсно були німецькі “табори смерті” у Польщі. Це — правильне формулювання.

Але, з іншого боку, є речі, які викликають стурбованість і у Ізраїлю, і у США, і у ЄС. Зокрема, незадоволення цих країн викликає те, що цей закон говорить про необхідність повістю зняти відповідальність із поляків за акти антисемітизму, які були в Польщі. І хоча сама по собі політика “остаточного вирішення єврейського питання” — це німецька політика, але колаборанти були в усіх окупованих країнах. Навіть зараз ми стикаємося зі спробами заперечувати Голокост…

Читайте также:

После снятия неприкосновенности президент «нагнет» Раду — нардеп

Якщо говорити про питання, які стосуються України, то тут ми бачимо спробу політизації історичного питання. А це, звісно, шкодить україно-польським відносинам. Як Україна має відреагувати на це? З одного боку, Київ має дати відповідь на дії поляків, але, з іншого, треба думати — в якій формі.

Тому що ми не маємо уподібнюватися іншій стороні. Адже Україна і Польща, так чи інакше, залишаться стратегічними партнерами: політики приходять і йдуть, а національні інтереси лишаються. А національні інтереси і Польщі, і України диктують необхідність співпраці.

Звичайно, зараз співпрацювати із урядом “Права і Справедливості” дуже складно. Тим більше, атмосфера “правого” популізму охоплює не тільки “ПіС”, але й представників інших партій, особливо, коли йдеться про національні почуття. Адже опоненти політики “ПіС” щодо історичної пам’яті можуть звинувачуватися в тому, що не дбають про імідж Польщі, що “не хочуть правди” про історію Польщі.

Для президента Польщі Дуди зараз у зв’язку з прийняттям цього закону складається  складна ситуація. Бо і підписання, і не підписання даного закону матиме для нього серйозні наслідки. Але хотів би звернути увагу: між Порошенком і Дудою склався і йде діалог, нехай він і непростий.

Тому Україні потрібно шукати такі моменти, завдяки яким ми зможемо продовжувати співпрацю з Польщею, навіть попри те, що поляки роблять подібні заяви, а польський парламент здійснює такі кроки…

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"К сожалению, понятия хороший человек и хороший политик далеко не одно и то же."

© Антон Савин

После этого вопроса Порошенко взбесился и начал “мочить” всех вокруг!

“За що вони загинули?” – Родичі “Небесної сотні” розчаровані розвитком України

Заместитель Тиллерсона пояснил Порошенко цель поставки летального оружия в Украину

Их там нет, но заплатить придется: сколько стоит “группа Вагнера”

Позорное судилище над Шаройко в Беларуси и “красная карточка” украинским СМИ

Задержанный за взятку Холодницкому судья внезапно появился на работе: как это произошло

Велика чистка генPRокурора Луценка

Чтобы дороги не ремонтировать: украинцы подняли на смех Hyperloop в Украине

Диета по-украински: цены на продукты ударят по кошелькам уже завтра

В суді про держзраду Януковича змусили роздягатися жінок: шукали написи на тілі

Бизнес-клуб вместо парламента: как работают политические партии в Украине

Солнце не светит: киевлянам показали самое страшное место в городе

Российская ложь о крымском “подарке” Хрущева

Новые лица во власти: почему украинцы не доверяют политикам

Бил, пока не перестала дышать: украинцев потрясло отвратительное преступление

БогопоДобкин: политические “успехи” нардепа высмеяли в фотожабах

Скандал с Mercedes-Benz: бракованные автомобили могут отправить в Украину

Врятувати села від вимирання може лише поєднання аграрного виробництва та підвищення якості життя у селах, – нардеп

Пришел конец: Саакашвили отреагировал на запрет посещать Украину до 2021 года

Наглый маршрутчик нарвался на львовян и пожалел