Справи Майдану: правоохоронці встановили, хто розпочав стрілянину по мітингувальниках 

колаж: Офіс генерального прокурора

Правоохоронці повідомили про підозру колишньому командиру та міліціонеру спецпідрозділу «Беркут» у Севастополі, які здійснили перші постріли по мітингувальниках 20 лютого 2014 року. Тоді загинули 48 учасників акцій протесту та ще 90 зазнали вогнепальних поранень.

Дослівно ДБР: «Працівники ДБР повідомили про підозру колишньому командиру роти спецпідрозділу «Беркут» УМВС України в м. Севастополі та одному з міліціонерів цього підрозділу. Вони були безпосередніми виконавцями масових розстрілів активістів Майдану та фактично були першими, хто почав стрільбу по мітингувальниках».

Деталі: Правоохоронці традиційно не називають прізвищ підозрюваних, але за даними УП, йдеться про екскомандира севастопольського «Беркута» – Сергія Колбіна та його підлеглого Володимира Суходольського.

Повідомляється, що 20 лютого 2014 року близько 9 години ранку підозрювані були на вулиці Інститутській в Києві в районі пішохідного мосту та, діючи погоджено з правоохоронцями спецроти Київського «Беркуту», розпочали стрільбу по учасниках акцій протесту. Зазначається, що зловмисники використовували помпові рушниці Форт-500, споряджені патронами з свинцевою картеччю. У результаті загинули троє мітингувальників, а ще троє зазнали вогнепальні поранення різного ступеня тяжкості.

«Їх постріли фактично стали поштовхом до продовження вчинення умисних вбивств учасників акцій протесту, уже з застосуванням нарізної табельної автоматичної та снайперської вогнепальної зброї, бійцями спецпідрозділів Київського «Беркута» так звана «чорна рота») та внутрішніх військ МВС України», – заявили у ДБР.

Загалом зранку 20 лютого 2014 року загинули 48 учасників акцій протесту та ще 90 отримали вогнепальні кульові поранення. Після цих подій, командир Севастопольського «Беркута» разом з працівниками очолюваного підрозділу, щоб уникнути відповідальності втекли до Севастополя, де потім перейшли на бік ворога та допомагали окупантам в анексії півострова.

За даним епізодом злочинних дій досудове розслідування триває. Підозрюваним інкриміновано перевищення влади та службових повноважень, незаконне перешкоджання організації та проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчинених службовою особою із застосуванням фізичного насильства, умисних вбивств трьох людей та замахів на умисні вбивства трьох людей.

За вчинення цих злочинів, командиру Севастопольського «Беркута» та його підлеглому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі від десяти до п’ятнадцяти років або довічне позбавлення волі.

www.pravda.com.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *