USD28.2033

США здивували, — експерт

США здивували, — експерт

Дещо поки неочікувана інформація (Державний секретар США Рекс Тіллерсон може наступного місяця пропустити зустріч очільників МЗС країн-членів НАТО та поїхати до Росії), але спробуємо розібратись. Якщо це дійсно так, то виглядає достатньо дивно: відстежується контекст певного виклику Північно-Атлантичному Альянсу, в якому Сполучені Штати при всій рівності членів, безумовно, є лідером.

Отже цікавою буде реакція членів НАТО! Така інформація не зв’язується з останніми заявами президента Трампа. Зокрема, про вірність його північно-атлантичним цінностям, північно-атлантичній спільноті, північно-атлантичній солідарності. Нещодавня зустріч з Ангелою Меркель це теж підтверджувала.

Основний меседж – це здивування.

Хоча якщо дивитись на заяви, які лунали ще під час виборчої кампанії (Трампа. – Ред.), певні сумніви щодо спроможності і доцільності існування навіть НАТО, то можливо і не так дивно. І ще також в контексті заяв ще до виборів – бажання відновити відносини з Росією.

Мені здається, що в такому вигляді це виглядає викликом. За великим рахунком, можливо, таким чином (США хочуть. – Ред.) спланувати свою діяльність, щоб взяти участь у зустрічі міністрів закордонних справ країн Альянсу, і якщо є потреба – поїхати до Росії.

Читайте также:

“Стена” Яценюка – лишь жалкий лепет по сравнению с новым проектом

Стосовно Росії, то дійсно дуже важко щось спрогнозувати. Останні тижні ми слухали з Вашингтону доволі різку реакцію на дії Росії, на невизнання в ніякому випадку анексії Криму (заяви представниці США в ООН).

Така ситуація ще більше заплутує міжнародну обстановку, і важко прогнозувати щось. Але все ж таки я би зачекав завершення перших 100 днів президенства Трампа, і тоді можливо більш ґрунтовно, впевнено казати про подальшу перспективу розвитку міжнародних відносин, міжнародної безпеки, і відповідно, вплив усього цього на ситуацію російської агресії в Україну.

Поки лише можу процитувати героя “17 миттєвостей весни” шефа гестапо Мюллера, який сказав: “Ясність – це одна з форм повного туману”.

Ігор Тодоров

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Если вы смотрите телевизор - вы, должно быть, заметили, что хорошие парни побеждают плохих всегда, кроме девятичасовых новостей."

Коли ми з вами починаємо радіти з того, що обсирають нашого президента, то ми виглядаємо підлітками, в яких нема пам’яті

Между русской гречкой и отечественной взяткой, или Как чиновники потрошат Украину

Топ-8 новин за 21 вересня: світові події п’ятниці

НАТО разместит своих военных на территории Украины: РФ окажется в полной изоляции

Россия становится рабом собственного вранья

Вадим Новинский о «партии войны» 

Як Україні повернути гроші за втрачені активи в Криму

Сговор против Украины: в ЕС затеяли опасную игру на стороне Кремля

Покупка российского оружия становится рискованным занятием – блогер

Не для обычных людей: сколько стоят сумки нардепок в Раде, фото роскоши

Проиграв в Украине, РПЦ нацеливается на Сирию

Мы сделаем Украину сильной, – Мураев

The Guardian: ВАДА отменяет дисквалификацию России за допинг, длившуюся три года, и сталкивается с крупнейшим кризисом в своей истории

Возят автобусами: стало известно, зачем Венгрия массово выдает паспорта украинцам

Українське “калькування” російського політичного досвіду

Воровство и сепаратизм: как “Укрэнерго” грабит украинцев

Порошенко дуже хоче стати “українським Путіним” – політолог

Порошенко готовит громкую отставку: к середине октября его здесь не будет

О чем не говорил президент в своём послании ВР?

Пиарщики поиздевались: Тимошенко скопировала наряд популярного киногероя, в сети смеются