USD28.2033

Стежте за руками: чому в привітанні Путіна і Порошенка немає крамоли

26 серпня в Мінську стартувала зустріч у форматі Україна – Євросоюз – «Євразійська трійка» (Білорусь, Казахстан, Росія). Сторони намагаються знайти відповіді на найгостріші питання останніх місяців: як відновити мир на Донбасі, як забезпечити енергетичний попит у ЄС в умовах конфлікту Росія-Україна і як урівноважити європейський курс України з інтересами РФ.

Підсумки зустрічі поки що не відомі, але її початок уже викликав резонанс. Перед засіданням Володимир Путін і Петро Порошенко згідно протоколу потисли один одному руки, викликавши бурхливу дискусію у жителів двох країн – був цей жест проявом слабкості і зневажених принципів чи абсолютно необхідною складовою переговорів на найвищому рівні? Кілька секунд дотику долонь двох президентів стали однією з найбільш обговорюваних тем у соцмережах.

Forbes поцікавився у експерта по протоколу та етикету – Наталії Адаменко, викладача курсу «Дипломатична консульська служба», «Дипломатичний протокол та етикет» у Київському інституті міжнародних відносин при КДУ ім. Т.Г. Шевченка та у співробітника протокольної служби, який побажав залишитися неназваним – що означав цей потиск і чи міг Петро Порошенко ухилитися від нього.

Потиск рук – основна форма вітання між чоловіками, тим більше офіційними особами. Уникати цього на практиці напевно можливо, але робити це – тим більше на офіційному рівні – неприпустимо.

Читайте также:

“Я не подписывалась в поддержку Петра Порошенко. Я – человек, который поет, и я поддерживаю ребят, батальоны, людей”, – Анастасия Приходько рассказала о подлой измене

Той, хто ухиляється від потиску, не простягає руку у відповідь, грубо порушує норми пристойності, ввічливості та виховання. Це вірно для будь-якого рівня відносин – міжперсональних або державних, взагалі будь-яких. На міжособистісному рівні завжди краще з двох виглядає той, хто першим простягає руку, демонструючи готовність до привітання. Не відповісти на простягнуту руку – це не дипломатично. У політичному житті таке взагалі неприпустимо.

Дуже важливий момент – хто першим подав руку, а хто відповів на привітання. Якщо це одночасний рух рук назустріч один до одного (як і було в Мінську – Forbes), це як мінімум свідчить про те, що обоє бажають про щось домовлятися і жоден не відчуває себе ні першим, ні другим. Це дуже важливий сигнал, враховуючи складну ситуацію, в якій перебувають дві країни. Взаємний рух рук назустріч – це гарний знак, який дає надію на те, що дипломатичні методи врегулювання конфлікту будуть важливіші за постріли.

Читайте также:

Власть усилит слежку за деньгами украинцев: что происходит

Привітання – це ключ до того, аби люди почали вибудовувати діалог і відносини. Є дуже багато форм, як це може відбуватися, і кожен жест несе певний сигнал. Зазвичай манера рукостискання виражає ступінь близькості між людьми і згоду з тим, про що говорить співрозмовник.

Наприклад, можна накрити руку співрозмовника лівою рукою (такий формат рукостискання свідчить про щирість, готовність до співпраці).

Можна обхопити руку в районі зап’ястя, до ліктя або ще вище – біля плеча, – у міру збільшення ступеня близькості вам співрозмовника.

Усі ці форми використовуються на міжнародному дипломатичному рівні, варіюючи залежно від того, що саме необхідно сказати цим жестом. У дипломатичному світі немає дрібниць. Найчастіше такі невербальні методи вираження ставлення – рухи, жести, потиски рук – можуть сказати більше, ніж слова.

Потиск рук – це формальна, найбільш суха, але необхідна форма вітання. Наступний рівень – обійми, поцілунок, якщо таке допускає/вимагає протокол та культурні традиції країн. Не вітатися взагалі – це говорить про культурний рівень людини і політика.

Безумовно, є поняття «нерукоподатний» – людина, якій не подають руки. Але це означає офіційну війну.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Вы знаете когда врет политик – когда у него шевелятся губы."

Как “нагреть” РФ на миллиард долларов: мастер-класс от Лукашенко

ЦИК объяснила, как переселенцы смогут проголосовать на выборах

УПЦ МП відмовилась від участі у створенні автокефальної церкви

Виктор Небоженко: Украинцы ориентируются на Тимошенко как на политика, который остановит Порошенко

Сын премьера Чехии: Отец насильно отправил меня в Крым

Молдовський сценарій для України: псевдовибори в ОРДЛО – його частина

Кто в РФ получил контроль над ОРДО после псевдовыборов – росСМИ

The Times: России предложили потепление отношений при условии, что она перестанет атаковать Запад

40% украинцев поддерживают вступление в НАТО – опрос

В Украине конкурентного рынка газа нет, но есть классическая паразитическая монополия

Опрос: 63% украинцев считают Россию агрессором – инфографика

Чому Добкін та Кернес не будуть покарані

Псевдовыборы в Донбассе: Геращенко назвала цель Кремля

The Telegraph: США, Россия и Китай отказываются поддержать инициативу Франции в области кибербезопасности

Волошина: Казус Зеленського вказує на повну дезорієнтацію українського суспільства

УПЦ МП разорвала общение с Варфоломеем и отказалась объединяться

Це все звична для наших “антикорупціонерів” клоунада – політолог про історію з “втечею Продана”

Иерархи УПЦ МП, встретившиеся с Порошенко, пока не открывают имен

Среди украинских политиков популярно бегство на лечение из Украины – нардеп

Андрей Шевченко: «Видим перспективу в молодых игроках»