USD28.2033

Стратегія миру та безпеки: завдання української дипломатії – Андрій Сенченко

Стратегія миру та безпеки: завдання української дипломатії – Андрій Сенченко

30 жовтня у Київі пройшов Національний форум “Нова стратегія миру та безпеки”, на якому вперше була запропонована стратегія дій на національному рівні. Завданні української дипломатії – це третя публікація в серії, що презентує цю стратегію.

Життя кожного українського солдата безцінне, і саме тому, ми повинні діяти, використовуючи всі міжнародні інструменти і переговорні майданчики для посилення тиску на державу-агресора.

В умовах війни Міністерство закордонних справ має стати Генеральним штабом української дипломатії, який організовує наступ на цьому фронті, а українські посольства за кордоном – центрами з формування адекватного сприйняття дій Росії на нашій території. Завдання посольств – не лише представляти Україну, а й твердо відстоювати наші національні інтереси у всьому світі.

Ми впевнені, що ефективними помічниками в цій роботі готові стати мільйони наших громадян, які працюють в різних країнах світу, а також українські діаспори, підтримка яких є конче важливою для нас. Всім посольствам необхідно побудувати якісно іншу систему комунікацій з ними.

На жаль, в України, яка довго хворіла на багатовекторність, ніколи не було сильної зовнішньої політики. Міністерство закордонних справ багато років фінансувалося за залишковим принципом, що неминуче призвело до ослаблення наших позицій в світі. Ми збираємось воювати на дипломатичному фронті по-справжньому та адекватно фінансувати цю боротьбу.

Читайте также:

Європейська Realpolitik із кремлівськими вухами

Престижу країни було завдано величезної шкоди за часи Януковича, який переніс у зовнішню політику звичаї кримінального середовища. Виправити цю ситуація зміг лише український народ, який захистив свою гідність на Майдані.

З початком війни вагомо зросло значення української дипломатії. Однак, на превеликий жаль, останні п’ять років в наслідок політики влади стали для нашої країни повністю провальними як на міжнародній арені, так і у двосторонніх відносинах з багатьма країнами. Влада фактично віддала зовнішню політику на аутсорсинг іншим країнам, перетворюючи Україну на об’єкт, долю якого намагаються визначати без участі самих українців. Нашому супротивнику вдалося ускладнити відносини України з найближчими сусідами, з якими нас об’єднує демократичний європейський вибір. Відповідальність за ці провали лежить на Президентові України, який безпосередньо керує зовнішньою політикою держави.

Читайте также:

Стратегія миру та безпеки: завдання української дипломатії – Андрій Сенченко

Дії Росії, яка силою захопила Крим, яка вбиває наших громадян на Донбасі, яка намагається взяти під повний контроль Азовське море, змушують по-новому подивитися на всю систему підписаних нашою країною міжнародних договорів і практику їхньої підготовки.

Всі інститути влади – Міністерство закордонних справ, РНБО, Кабмін – зобов’язані глибоко аналізувати можливі наслідки кожного такого договору і перспективи ефективного захисту державних інтересів у разі порушення умов іншими сторонами. Навіть з найближчими міжнародними партнерами нам потрібні не декларації про мир і дружбу, а взаємно зобов’язуючі документи, що включають реальні гарантії їхнього виконання.

Процедура ратифікації міжнародних угод з рутинної функції парламенту повинна перетворитися на механізм контролю якості роботи нашої дипломатії і захисту національних інтересів країни.

Дії на дипломатичному фронті необхідно підкріплювати системними зусиллями держави на юридичному, економічному та інформаційному фронтах.

У наступних публікаціях Воєнного кабінету Юлії Тимошенко будуть розкриті основні завдання щодо дій проти держави-агресора на юридичному фронті.

Більше читайте на сторінці Воєнний кабінет Юлії Тимошенко.

 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"«Когда у власти не хватает аргументов, она начинает втягивать в политику детей». "

К украинским морякам “прорвался” долгожданный гость: “особо не общаются”

Мокрый снег и штормовое предупреждение: где ударит непогода в Украине

Война на Донбассе: украинцы уверенно дают отпор, у Путина считают тела

В плену у стихии: Укравтодор предупредил водителей о самом страшном

Супрун рвет и мечет: Facebook-министр влезла в скандал с Институтом сердца

Томос уже ждет предстоятеля на Фанаре – Порошенко

Без Бойко. Оппоблок провел съезд и изменил устав партии

Украинским переселенцам помогут кредитами

Приглашенный архимандрит Говорун не смог попасть на собор

Катастрофа СУ-27: дочь героя АТО осталась без отца, названо имя

Официально. Патриарх Варфоломей пригласил Епифания на Фанар

16 декабря: какой сегодня праздник

Посольство США поздравило Украину с созданием поместной церкви

Тодоренко шокировала фанатов фигурой после родов: “как синица”

В УПЦ МП отреагировали на участие своих иерархов в соборе

Погода на неделю: украинцев изрядно потреплет и заморозит

На пост предстоятеля единой поместной церкви было три кандидата

Усик пояснил скандальное заявление об УПЦ МП: это моя вера

Вселенский патриарх поздравил Епифания с избранием и благословил

Украинским водителям подсунули “черное” горючее: за что мы платим и кому