USD28.2033

Стрес від смартфону: чи є ви жертвою “постійної досяжності”?

Ви у відпустці, але крадькома перевіряєте робочу пошту, щойно прокинетесь.

Про це пише ВВС Україна.

Ви хвилюєтесь, якщо у готелі нема бездротової мережі – або й мобільного покриття, якщо ви знаходитесь десь у горах.

Вам неспокійно, коли батарея у телефоні сідає, і підсвідомо здається, що за вашої відсутності на роботі щось піде не так.

Це типові ознаки стресового синдрому “завжди на зв’язку”, викликаного залежністю від смартфону.

Завдяки портативним пристроям з виходом в інтернет, деякі люди отримали більше свободи. Вони більше не зв’язані восьмигодинним робочим днем. Вони почуваються більш незалежно у своєму професійному житті і можуть проводити більше часу з друзями і родичами.

Однак для багатьох інших, смартфони зробилися кишеньковими тиранами, ніколи не дозволяючи нам відключитись, розслабитись і перезарядити наші акумулятори.

Наші співрозмовники дедалі більше непокояться з приводу цього синдрому.

Баланс між роботою та приватним життям

Програміст Кевін Холеш з Пітсбурга був дуже стурбований тим, що приділяє своєму смартфону більше уваги, ніж родині та друзям. Це підштовхнуло його розробити додаток Moment, що контролює використання мобільного пристрою.

Додаток дозволяє користувачам бачити, скільки часу вони проводять зі смартфоном, і програмувати застереження, які спливають на екрані у разі перевищення самостійно визначених лімітів.

Смартфон

Багато хто з нас перевіряє смартфон, щойно прокинувшись і перш ніж заснути

“Мета програми Moment – сприяти балансу у вашому житті. – пояснює пан Холеш на своєму Клацнутивебсайті. – Має бути час для телефону і час без нього, у колі рідних і друзів”.

Деякі роботодавці визнають, що зберігати баланс між роботою та приватним життям не надто просто. Нам потрібна допомога.

Наприклад, німецький автомобілебудівний концерн Daimler нещодавно запровадив Клацнутинову функцію робочої електронної пошти: автоматичне видалення повідомлень, що надходять працівникам під час їхньої відпустки. Керівники розуміють, що працівнику може забракнути сили волі, щоб просто відключитись від роботи.

Постійний стрес

Д-р Крістін Ґрант, фахівець з організаційної психології Центру досліджень з психології, поведінки і досягнень при Університеті Ковентрі, пояснює ВВС: “Негативний вплив цієї суспільної тенденції – завжди “бути на зв’язку” – у тому, що ваш розум ніколи не відпочиває. Ви не лишаєте організмові часу на відновлення сил, тож ви постійно у стані стресу”.

“А чи більше ми втомлені та напружені, тим більше робимо помилок. Може постраждати наше фізичне і розумове здоров’я”.

Читайте также:

Rocket Lab успешно провела первый коммерческий запуск ракеты

Можливість підтримувати зв’язок з роботою звідусіль, хоч з іншого кінця світу, – це спокуса, що зачіпає наші найглибші слабкі місця, стверджує пані Ґрант.

Стрес

Дедалі більше працівників потерпає від стресу, бо постійно знаходяться “на зв’язку”, кажуть експерти

“Людей надзвичайно тривожить, коли щось виходить з-під їхнього контролю, – каже вона. – У межах мого дослідження я зустріла багатьох людей, що мали нервовий зрив, бо не розлучалися зі своїми мобільними пристроями у подорожах, навіть у далеких часових зонах”.

Особливо до цього схильні жінки: вони часто відпрацьовують повний день в офісі, йдуть додому заварювати чай і доглядати за дітьми, а перед сном влаштовують собі ще й “нічну зміну”.

“Така праця у три зміни може досить сильно позначитись на здоров’ї”, – каже д-р Ґрант.

З нею погоджується д-р Елісдер Емслі, президент Товариства професійної медицини. Він додає: “Щороку близько 400 тисяч британців скаржаться на стрес, пов’язаний з роботою, у такій мірі, що вони почуваються хворими”.

Читайте также:

Сеть 5G убила тысячи скворцов в Нидерландах

“Одна з причин – це розвиток технологій, особливо якщо у зв’язку з ним працівники відчувають, що не можуть впоратись з новими вимогами або мають менше контролю над своєю роботою”.

Параліч прийняття рішень

За даними Державного комітету телебачення, радіомовлення і поштового зв’язку, 61% британських дорослих сьогодні мають у власності смартфон, а число домівок, де є принаймні один планшет, за останній рік зросло майже вдвічі й становить 44%.

З 2010 р. наш щоденний час споживання медіа збільшився з 8 годин 48 хвилин до понад 11 годин, здебільшого за рахунок поширення смартфонів, повідомляє Держкомітет.

КлацнутиТепер ми приділяємо медіазасобам більше часу, ніж сну.

Поряд із збільшенням мережі смартфонів зростає і обсяг даних у нашому розпорядженні.

Це призводить до так званого “паралічу прийняття рішень”, вважає Майкл Ренделл, партнер консультаційної фірми PricewaterhouseCoopers з питань всесвітніх кадрових ресурсів.”Це підвищує рівень стресу на робочому місці, адже люди змушені приймати до уваги більше даних і каналів комунікації, а осягнути їх усі дуже важко”.

Дівчина

Читайте также:

Новые тарифы от lifecell помогут оператору залезть в карманы украинцев

Психіатри Сінгапуру наполягають на формальному визнанні інтернет-залежності як хвороби

“По суті, це ускладнює прийняття рішень; багато працівників стають менш продуктивними, бо почуваються розгубленими перед усім цим. Вони вже й не надіються “лишати роботу на роботі””.

PricewaterhouseCoopers склав звіт під назвою “Майбутнє роботи – мандрівка у 2022 р.”, для якого опитав 50 тисяч працівників по всьому світові.

За словами пана Ренделла, “британські працівники сьогодні не продуктивніші, ніж раніше, попри усі нові засоби зв’язку і отримання даних”.

З цим погоджується Тім Форер, юрист компанії з трудового права Blake Morgan: “Чому зарплати не йдуть у ногу з інфляцією? Тому що наразі в нас більше людей, а роботи вони роблять менше. Ми вважаємо, що перевірка електронної пошти – це робота, тоді як у багатьох випадках з цього нема жодної користі”.

Робочий день?

Втім, коли межа між роботою та вільним часом розмивається під впливом технологічного прогресу, це загрожує не лише здоров’ю та безпеці працівників.

Можуть бути серйозні наслідки і для їхніх компаній.

“Згідно з Європейською директивою щодо робочого часу, робочий тиждень не може перевищувати 48-ми годин, а кожні 24 години працівник повинен мати 11 годин безперервного відпочинку”, – каже пан Форер.

“Якщо ж ви перевіряєте текстові та електронні повідомлення, щойно прокинувшись і перш ніж заснути, ці межі легко стираються. І тоді компанія не може виконувати свій обов’язок – дбати за своїх працівників”, – пояснює він.

Відсутність часу на відпочинок також додає роботи IT-департаментам компаній, вважають представники SolarWinds, компанії з програмного забезпечення організацій.

Дівчина

Якщо ви перевіряєте робочу пошту навіть у душі, можливо, у вас проблеми…

Персонал розраховує на постійну доступність робочих програм і дратується, коли щось іде не так.

За дослідженням SolarWinds, понад 50% працівників відчуває, що через цю нову “легкодосяжність” від них очікують швидшої роботи і прискореного виконання завдань; майже половина вважає, що роботодавці вимагають від них бути на зв’язку завжди і скрізь.

Керування інфопотоками

Звісно, мобільні оператори та інші технологічні компанії не погоджуються. На їхню думку, мобільний зв’язок несе лише користь, а не шкоду. Багато хто готовий їх підтримати, особливо серед молодого покоління – як офісних працівників, так і приватних підприємців.

“Смартфони і планшети… дозволяють працювати спритно і гнучко, що йде на користь і роботодавцям, і працівникам”, – каже Грем Лонг, віце-президент робочої групи у Samsung UK.

Його підтримує Кріс Козап, директор компанії Аruba Networks: “Дослідження, проведене нами спільно з Future Laboratory, показало, що працівникам корисно завжди бути на зв’язку – це допомагає їм добре балансувати робоче й приватне життя”.

Ключ у тому, щоб змусити цю нову гнучкість працювати на вас і дотримуватись самодисципліни у використанні смартфону.

Отже, якщо ви збираєтесь на море, налаштуйте автоматичні відповіді “мене немає на робочому місці”, відключайте телефон (і відкладайте його подалі), коли ідете спати, і пам’ятайте слова д-ра Ґрант: “Навряд чи ви єдиний, хто здатний вирішити те чи інше питання”.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"У нас начинается тяжелый период жизни: парламентские, затем еще страшнее - президентские выборы"

© А.Лукашенко

На предвыборную рекламу уже потратили 10 миллионов: рекорд для Европы

НАПК подозревает поручившегося за Труханова нардепа в махинациях

Washington Post: Мир не должен позволить России возглавить Интерпол. И вот почему

В Раде представили Украину без Крыма: подробности скандала с депутатами, фото

“Мы не забыли надежд и страданий” – глава МИД Германии о Майдане

Госрегистратор вернул Александру Мамаю право подписи городского головы Полтавы

Военных ВСУ будут тренировать моряки Королевского флота Британии

Давайте обратим внимание «националистической», безработной молодежи на то, что делает с их страной Порошенко, — Мураев

Украина призвала Amazon/eBay убрать товары с символикой боевиков

Это уже не о машинах: обычная гопническая тактика евробляхеров

Аtlantic Сouncil: Как разоблачается иностранное вмешательство в украинские выборы

Гибнут люди, а Совбез ООН бессильный: Украина призывает к реформе

10 фактів про російського генерала Прокопчука, який може очолити Інтерпол

“Мистецтво” красти, або Плюси і мінуси ProZorro

Стало известно о новой проблеме Керченского моста

Письменник: Таке враження, що Україна все робить у свинячий голос

Британия обратилась к РФ из-за дестабилизации на Азовском море

Сенаторы США выступили против разведчика РФ во главе Интерпола

Кроки до повноцінного запуску ДБР

Украинцы Канады призвали не допустить РФ к управлению Интерполом