USD28.2033

Суперечність між правом націй і правом держав

Суперечність між правом націй і правом держав />

Події в Каталонії (Іспанія), Ломбардії та Венеції (Італія), на Корсиці (Франція), у Фландрії (Бельгія), Курдистані (Ірак), Джамму й Кашмірі (Індія) та багато інших змушують постійно повертатися до тієї антиномії міжнародного права, до суперечності між правом націй і правом держав. Тут водночас “нагодувати вовків і зберегти овець” практично неможливо, квадратура кола…

Справді, з одного боку, каталонська нація з її тисячолітньою історією, власною мовою, літературою, культурою та ідентичністю, безумовно, має право на самовизначення, причому значно ґрунтовніше, ніж, приміром, Косово, де “самовизначилася” частина албанської нації, тож нині в Європі є дві албанські держави (власне, Албанія та Косово). До речі, є також дві румунські держави (власне, Румунія та Молдова). А з другого – це де-факто поширює право на самовизначення не тільки на нації, а й на їхні частини. І це ще матиме для Європи наслідки вельми неприємні.

А для Іспанії самовизначення Каталонії означає, по-перше, втрату значної частини території та ВВП. А по-друге, Каталонія – це найбільш економічно розвинений регіон країни. Якщо каталонці підуть, то може спрацювати “ефект доміно”, коли відпаде й Країна Басків, де дуже відчутні сепаратистські настрої. Національна радість для каталонців – трагедія для решти громадян Іспанії. Звісно, саме в цій країні все можна владнати мирно й навіть умовити каталонців не виходити зі складу королівства, але це дуже дорого коштуватиме Мадридові. Доведеться ґрунтовно ділитися фінансами з Барселоною. 

Читайте также:

Украина упразднила договор о дружбе с Россией

А в Бельгії унезалежнення Фландрії – це крах бельгійської держави, адже та становить половину бельгійської території та 60% її ВВП. І це перспектива зникнення Бельгії на користь двох міні-держав: Фландрії та Валлонії.

Читайте также:

Порошенко назвав дату Об’єднавчого собору

Свій референдум про незалежність (з однозначно відомим заздалегідь результатом) провів Курдистан в Іраку. Але цей 40-мільйонний народ компактно проживає також у Туреччині, Ірані та Сирії (трохи є їх у Вірменії). Унезалежнення курдів означає для Іраку втрату понад 25–30% території, для Туреччини – 20%, для Ірану – 10% і приблизно 5–7% для Сирії. Зрозуміло, що ця перспектива не викликає захоплення в Анкарі, Тегерані, Багдаді й у Дамаску. Ізраїль, виходячи зі своїх геополітичних інтересів, доволі схвально поставився до можливого незалежного Курдистану, а США заявили, що не визнають курдський референдум. Виникає цікаве запитання: чому албанцям-косоварам у Косово можна проголошувати незалежність, а курдам у Курдистані ні? Виправдовуючи визнання незалежності Косова, на Заході кажуть про небезпеку геноциду, фізичного винищення косоварів режимом сербських шовіністів у Белграді. Ну справді, мало кого у світі так регулярно й безжально нищили, як курдів.

Ми знову наражаємося на антиномію міжнародного права. Зрозуміло, що тут зовсім не йдеться про фейки за участю іноземних військ і спецслужб на кшталт карикатурного референдуму про самовизначення примарного й нашвидкуруч сконструйованого “кримського народу” чи “народу Криму”, що був проведений державою-агресором на окупованій території. Однак проблема реальна, і світова правова й політична думки наразі навіть не почали її вирішувати. 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"«Когда у власти не хватает аргументов, она начинает втягивать в политику детей». "

Я не бачу Зеленського в президентах, це абсолютно віртуальний образ, – Горбулін

НАБУ шукає “крайніх” для відбілювання власної репутації

Создатели “Игры престолов” готовят новый фильм по “Звездным войнам”

Аваков внезапно получил письмо от G7: “украинцы могут начинать бояться”

Марчук: Боевики хотят использовать мост Станицы для бронетехники

Не політики керують олігархами, а олігархи керують політикою – Пекар

Конфуз Порошенко попал на видео: “болванчик вместо президента”

Міф про нашу молодь зазнав серйозного удару

“Нужна война!” Зеленский ошарашил планами по возвращению Крыма и Донбасса: чего ждать украинцам

Геращенко сказала, когда Украина откроет пункт пропуска Золотое

Чому повідомлення про можливість “об’єднання” Бойка з Тимошенко – маніпуляція

Зеленский срочно обратился к украинцам: “Время пришло”

Киев отреагировал на приговор российского суда 20-летнему Грибу

Казарин: Мы надели на себя бронежилет обиды – и видим в зеркале нимб

Порошенко допустил фатальную ошибку: “лишится власти”

НАБУ опровергло заявление Луценко о вмешательстве в выборы в США

Аtlantic Сouncil: Плохое предложение Порошенко

Экстрасенсы раскрыли, кто станет следующим президентом Украины: «Прирожденный лидер»

Луценко соврал о Йованович, показав совсем другой документ – ЦПК

“Момент Зе” – воспользоваться временной слабостью