USD28.2033

Схоже, що в польської правлячої еліти імперський рецидив – журналістка

Схоже, що в польської правлячої еліти імперський рецидив – журналістка

Польський МЗС продукує все більше маразму. На думку віце-шефа МЗС Польщі українці винні полякам ще й за Катинь – розстріл польських офіцерів радянською владою на початку Другої світової. Ось цитата з виступу Ціхоцького в Сеймі:

“Ці питання відомі українській стороні багато років, вони не виникли тепер, протягом цієї каденції Сейму. (…) Це питання безрефлексійної реабілітації чи глорифікації УПА та браку розрахунку Катинського злочину”.

Така заява польського посадовця, разом з іншими подібними, змушує думати, що у польської правлячої еліти імперський рецидив. Напевно, інфікувалися в росіян. Безапеляційність і пиха змушує українську сторону не тільки ставати на захист тих українських діячів, кого намагається цькувати польська сторона. Але й правильною формою поведінки буде дати зрозуміти польським чиновникам, що діяльність Володимира В’ятровича та Українського інституту національної пам’яті не є їхньою приватною позицією, а є державною політикою України, втручання в яку з боку сусідів неприпустиме.

Читайте также:

Путин и Трамп: улыбки и оттопыренные кверху пальцы на парижских мероприятиях в память о Первой мировой войне – Time

На загал для поляків подібна нерозважлива політика їхніх еліт ніколи нічим хорошим не закінчувалася. Тут згадується відома характеристика, яку дав сер Вінстон Черчиль у творі “Друга світова війна”:

“Героїчні риси характеру польського народу не повинні змушувати нас заплющувати очі на його нерозсудливість і невдячність, які протягом кількох століть завдавали йому незмірні страждання. У 1919 році це була країна, яку перемога союзників після багатьох поколінь розділу й рабства перетворила на незалежну республіку й одну з головних європейських держав. 1938 року через таке незначне питання, як Тешин (Тешинська Сілезія в Чехії), поляки порвали з усіма своїми друзями у Франції, в Англії та в США, котрі колись уже повернули їх до єдиного національного життя й допомоги яких вони будуть так скоро і так сильно потребувати. Ми побачили, як поки на них падав відблиск могутності Німеччини, вони поспішили захопити свою частку під час розграбування й розорення Чехословаччини. У момент кризи для англійського та французького послів були зачинені всі двері. Їх не допускали навіть до польського міністра закордонних справ. Потрібно вважати таємницею і трагедією європейської історії той факт, що народ, здатний на будь-який героїзм, окремі представники якого талановиті, доблесні, чарівні, постійно проявляє такі недоліки майже в усіх аспектах свого державного життя. Слава в часи заколотів і горя; мерзенність і ганьба в періоди тріумфу. Найхоробрішими серед хоробрих занадто часто керували наймерзенніші з мерзенних! І все ж завжди існували дві Польщі: одна боролася за правду, а інша запобігала в підлості”.

Читайте также:

Поки “насірови” не будуть саджатись пачками, народ буде виїжджати з України – думка

Що там було далі з Польщею після розділу Чехословаччини знають усі. Тепер поляки стають на ті ж граблі. Але вже у відблисках безумства Російської Федерації.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 1, в среднем: 5,00 из 5)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политики идут не те, кто знает, что нужно делать, а те, кто знает, что нужно говорить."

© Стас Янковский

Вакарчук заявив, що готовий проголосувати за кандидата, який виконає кілька вимог

Предвыборный штаб Зеленского открылся в Киеве: где расположен офис

ЦПК еще в декабре отказали в открытии дела против Тимошенко – САП

Хорошие новости из Мюнхена, которые не сулят Мордору ничего хорошего

Россию ждет потеря территорий: “будем прощаться”

ЕС согласовал санкции против 8 россиян за захват моряков ВМС: СМИ

Цель Кремля в Украине – сорвать выборы

ЕС готовит удар по Путину из-за Украины: “Это еще не конец”

Еще одна страна ввела безвизовый режим для украинцев

Столтенберг встретился с Порошенко исключительно из вежливости, – политолог

Канада решила помочь Украине с выборами: «Многие разочарованы, обеспечим прозрачность»

Социологи убедили всех, что именно опросы – лучший способ исследовать политику и делать предсказания выборов. Почему это не так

В Украине могут снова ввести военное положение: названа причина

Amazon вложила в производителя е-пикапов $700 миллионов

На новые ракеты и БТРы: в бюджет конфисковали почти 1,5 млрд грн

Гражданство за деньги: сколько теперь стоит паспорт гражданина Кипра

Кошевой из «Квартал 95» резко ответил хейтерам Зеленского: «Просто скажите правду»

Суд Мосийчук против Супрун: судья взял самоотвод по двум причинам

К сожалению, дело Гандзюк – лишь разменная монета в современной политической борьбе

Астрономам удалось найти “недостающую” часть Вселенной