USD28.2033

Схоже, що в польської правлячої еліти імперський рецидив – журналістка

Схоже, що в польської правлячої еліти імперський рецидив – журналістка

Польський МЗС продукує все більше маразму. На думку віце-шефа МЗС Польщі українці винні полякам ще й за Катинь – розстріл польських офіцерів радянською владою на початку Другої світової. Ось цитата з виступу Ціхоцького в Сеймі:

“Ці питання відомі українській стороні багато років, вони не виникли тепер, протягом цієї каденції Сейму. (…) Це питання безрефлексійної реабілітації чи глорифікації УПА та браку розрахунку Катинського злочину”.

Така заява польського посадовця, разом з іншими подібними, змушує думати, що у польської правлячої еліти імперський рецидив. Напевно, інфікувалися в росіян. Безапеляційність і пиха змушує українську сторону не тільки ставати на захист тих українських діячів, кого намагається цькувати польська сторона. Але й правильною формою поведінки буде дати зрозуміти польським чиновникам, що діяльність Володимира В’ятровича та Українського інституту національної пам’яті не є їхньою приватною позицією, а є державною політикою України, втручання в яку з боку сусідів неприпустиме.

Читайте также:

The Guardian: “Коллаборационисты и предатели”: Россия объявляет войну запрету на использование флага и гимна на Олимпиаде

На загал для поляків подібна нерозважлива політика їхніх еліт ніколи нічим хорошим не закінчувалася. Тут згадується відома характеристика, яку дав сер Вінстон Черчиль у творі “Друга світова війна”:

“Героїчні риси характеру польського народу не повинні змушувати нас заплющувати очі на його нерозсудливість і невдячність, які протягом кількох століть завдавали йому незмірні страждання. У 1919 році це була країна, яку перемога союзників після багатьох поколінь розділу й рабства перетворила на незалежну республіку й одну з головних європейських держав. 1938 року через таке незначне питання, як Тешин (Тешинська Сілезія в Чехії), поляки порвали з усіма своїми друзями у Франції, в Англії та в США, котрі колись уже повернули їх до єдиного національного життя й допомоги яких вони будуть так скоро і так сильно потребувати. Ми побачили, як поки на них падав відблиск могутності Німеччини, вони поспішили захопити свою частку під час розграбування й розорення Чехословаччини. У момент кризи для англійського та французького послів були зачинені всі двері. Їх не допускали навіть до польського міністра закордонних справ. Потрібно вважати таємницею і трагедією європейської історії той факт, що народ, здатний на будь-який героїзм, окремі представники якого талановиті, доблесні, чарівні, постійно проявляє такі недоліки майже в усіх аспектах свого державного життя. Слава в часи заколотів і горя; мерзенність і ганьба в періоди тріумфу. Найхоробрішими серед хоробрих занадто часто керували наймерзенніші з мерзенних! І все ж завжди існували дві Польщі: одна боролася за правду, а інша запобігала в підлості”.

Читайте также:

Чи не кожна спроба змін в Україні стикається зі хвилею протестів – Панич

Що там було далі з Польщею після розділу Чехословаччини знають усі. Тепер поляки стають на ті ж граблі. Але вже у відблисках безумства Російської Федерації.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 1, в среднем: 5,00 из 5)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

Зачем Украине налог на выведенный капитал

Твое лицо, когда тебя “освободили” россияне: в Крыму появился необычный памятник

Монетизация льгот: власти совсем запутали украинцев

Перш ніж обурюватися недостатньою підтримкою Європи – що варто брати до уваги

Бензином только пахнет: что украинцам продают под видом автомобильного топлива

Стратегия Смолия: НБУ подготовил новый план краха

Главное за ночь: «марш националистов» и судьбоносное обращение Вакарчука

Очередное золото: украинские паралимпийцы в очередной раз поразили мир своими способностями

“Было время – и цены снижали”, или Кровавый 1962-й

Выборы Путина: к началу голосования на участках “появились” полные урны бюллетеней

Украинцев заставят регистрировать SIM-карты: что нужно знать каждому

“Странные связи” словацкой элиты и Кремля

Что 18 марта будут требовать протестующие: Всеукраинский Марш

Главное за ночь: позор Кремля и новый “подарок” Гройсмана

«Марш за импичмент» начался с задержания активистов: паковали в автозаки

Страна льготников: Гройсман собрался компенсировать украинцам деньги за проезд

ГПУ против “Новой почты”: результаты обысков показали, что кто-то врет

Главное за день: Украина без безвиза и «военный переворот» от Савченко

Спасения не будет: названа окончательная дата конца света

Власть активно зовет на выборы? Так придите и неприятно удивите эту власть