Site icon News Online 24

Судитимуть аферистів, які переоформили на своїх родичів 16 квартир киян — Нацполіція

Судитимуть аферистів, які переоформили на своїх родичів 16 квартир киян - Нацполіція

Фото, відео За заволодіння чужим майном, часто із застосуванням фізичної сили, на лаві підсудних постане організатор, адвокати, нотаріуси, державний реєстратор та цивільні особи.

Про це повідомляє Національна поліція України.

За даними поліції, фігуранти незаконно переоформили 16 квартир киян на своїх родичів. Серед потерпілих — військові, особи літнього віку та неповнолітні.

“Потерпілі взяли кредити у банківській установі, яка згодом збанкрутувала, на придбання квартир. Щоб провернути злочинну схему, аферисти зареєстрували комерційну структуру. І в процесі ліквідації банку це товариство викупило залишки за кредитними договорами та повинно було сповістити громадян про це, а також про нові графіки та строки погашення кредиту. Втім замість цього упродовж кількох днів з дня придбання права вимоги за кредитними договорами, переоформили квартири на родичів”, — розповіли в поліції.

Аби створити вигляд того, що потерпілих було повідомлено у законний спосіб, фігуранти зробили фіктивні поштові повідомлення. Деякі громадяни отримали листи, в яких їм пропонувалось виплатити 1,5 мільйона гривень замість залишку боргу у 200 тисяч гривень.

“Для пришвидшення процесу заволодіння майном, учасники злочинної організації намагалися силою висилити реальних власників квартир. Вони чекали, поки ті будуть виходити з помешкання або за їх відсутності вдиралися в оселю та змінювали замки. Окрім того, підселяли так званих квартирантів”, — зазначили в поліції.

У злочинній схемі були задіяні: керівник комерційної структури, адвокат, нотаріуси, державний реєстратор, приватний виконавець та цивільні особи, на яких переоформили житло. Загалом, ділки незаконно заволоділи 16 квартирами киян на понад 20 000 000 гривень.

В грудні 2023 року оперативники ДСР та слідчі ГСУ Нацполіції спільно з Офісом Генерального прокурора затримали організатора злочинної схеми. На підставі зібраних доказів лідеру та учасникам злочинної організації повідомили про підозру за сімома статтями Кримінального кодексу України, зокрема: створення злочинної організації; привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем; шахрайство; порушення недоторканності житла; легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом тощо.

Наразі обвинувальний акт стосовно фігурантів скеровано до суду для розгляду справи по суті. Організатору та його спільникам може загрожувати до 12 років позбавлення волі.

Як розповідав Укрінформ, Національна поліція викрила мережу шахрайських колцентрів, учасники якої під приводом інвестування у криптовалюту ошукували громадян України, Молдови, Казахстану та країн Європейського Союзу.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version