Супровід борту Путіна винищувачами: експерт пояснив страх диктатора

Президент Росії Володимир Путін / Фото: Associated Press

На таке рішення диктатор міг вдатися після загибелі в авіакатастрофі Євгенія Пригожина.

Владімір Путін вперше з початку війни став літати над територією Росії у супроводі винищувачів. Жителі Якутська помітили принаймні один Су-30СМ, який охороняв очільника Кремля. А раніше винищувачі супроводжували борт президента РФ лише за кордоном.

Про це сказав військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан в ефірі 24 Каналу.

У Путіна є страх перельотів

Слід пригадати, як у РФ розбився приватний літак власника ПВК «Вагнера» Євгена Пригожина 23 серпня 2023 року. За однією з версій, авіатроща могла статися внаслідок обстрілу борта з землі. За словами Світана, після загибелі або імітації загибелі Пригожина російський диктатор усвідомив, що будь-який літак можна ліквідувати за допомогою різних засобів ураження, зокрема ПЗРК.

«Путін це розуміє, і у нього виник певний страх щодо перельотів. Саме тому поруч з його літаком летить винищувач, і напевно не один», – припустив льотчик-інструктор.

Так, каже він, пара літаків, а може й ланка – дві пари винищувачів, які на різних інтервалах прикривають російський «борт №1».

Як пояснює експерт, ці винищувачі мають, по-перше, знищити будь-яку ракету або літальний апарат, що може загрожувати літаку Путіна, по-друге, підставити свій борт під удар у разі потреби.

«Це завдання може бути поставлене та виконане», – наголосив Роман Світан.

Нагадаємо, колаборант Губарєв викрив Путіна на брехні про «добровільний відхід» окупантів від Києва.

tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *