NewsOnline24

ТЦК, ЦНАП чи Резерв+: як оновити дані, щоб не стати «ухилянтом» (інструкція)

Фото: українцям нагадали, як оновити дані, щоб не стати «ухилянтом» (Віталій Носач, РБК-Україна) Автор: Наталія Юрченко

Військовозобов’язані повинні оновити облікові дані протягом 60 днів з дня, коли закон про мобілізацію набрав чинності, тобто до 16 липня 2024 року. Зробити це можна кількома способами.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на омбудсмена з прав людини Дмитра Лубінця у Telegram.

Згідно з законодавством, є три способи для оновлення військово-облікових даних через:

Оновлення даних через ЦНАП: як це зробити

Військовозобов’язаний повинен мати при собі паспорт, ідентифікаційний код, мобільний телефон.

При цьому зазначається, що оновити дані у ЦНАП можуть навіть ті військовозобов’язані, які не мають військового квитка та давно не уточнювали дані у ТЦК.

Оновлення даних через «Резерв+»

«Резерв+» — це мобільний застосунок для військовозобов’язаних, через який можна оновити особисті дані. Його можна завантажити через App Store та Google Play.

Для реєстрації в застосунку достатньо авторизуватися за допомогою BankID. Далі по черзі покажуться поля для підтвердження чи оновлення даних. Пропонується номер телефону — якщо він актуальний, натискаємо підтвердження, якщо ні — вводимо новий. Так само з електронною поштою та місцем проживання.

Після того, як всі дані будуть підтверджені чи оновлені — законний обовʼязок виконано. Далі з реєстру «Оберіг» підвантажаться дані та можна буде подивитися, що держава знає про вас.

Важливо, що стати на облік через застосунок «Резерв+» чи отримати бронювання — не можна. Зараз через застосунок можна лише оновити дані та отримати витяг з реєстру «Оберіг».

Новий закон про мобілізацію

Нагадаємо, що 18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію в Україні. Детальніше про закон та зміни у процесі мобілізації — у нашому матеріалі.

Важливим нововведенням стало оновлення даних для військовозобов’язаних. Крім того, запрацював електронний кабінет для військовозобов’язаних, йдеться про застосунок «Резерв+».

Детальніше про застосунок та як він буде працювати надалі — за посиланням.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Exit mobile version