USD28.2033

Теракти і кримінал: чому злочинці відчувають безкарність

Теракти і кримінал: чому злочинці відчувають безкарність

В Україні останнім часом побільшало терактів і криміналу. Чому 90-ті повертаються і які чинники таких подій?

Відносно екстремізму в Україні є кілька зрізів. Якщо ми говоримо про замах на Мосійчука, вбивство Окуєвої і поранення її чоловіка, підриви наших розвідників – Хараберюша в Маріуполі і Шаповала у Києві – це одна ситуація. Якщо ми говоримо про події у Дніпрі, коли квартирні злодії закидали оперативну групу двома гранатами, про розстріл водія в машині у Харкові – це інша ситуація. Різні сторони однієї медалі. Тому це треба чітко розрізняти. 

Якщо ми говоримо про першу ситуацію – точкові замахи на відомих, важливих людей – це можна називати тероризмом. Але не в тому смислі, коли тероризм відбувається проти цивільних людей, щоб посіяти хаос. У першому випадку задача терористів не лише у знищенні цих людей фізично, але і в тому, щоб показати, що спецслужби, правоохоронні органи нічого не можуть зробити, а вони можуть робити, що захочуть на цій території.

Хоча знову ж таки, якщо це дійсно не маскування якихось кримінальних особистих розбірок під війну на нашій території. Це акти терору, але не терору проти цивільного населення. Там є люди, які випадково страждають, під час замаху на Мосійчука так відбулося. Але це не той тероризм, який ми бачимо у Сполучених Штатах, Великобританії, Німеччині, Франції. Це трошки інший вимір терору. 

Якщо ми говоримо про злочини кримінального характеру, то це було зрозуміло ще на початку 2014-го з початку війни. З тією величезною кількістю нелегальної зброї і легкістю доступу до неї це було неминучим і так воно і відбувається. 

Читайте также:

Вакарчук идет в президенты: СМИ раскрыли планы и союзников певца

Справа ще в тому, що жодні правоохоронні органи, які б вони не були професійні і навчені, не впорались би із таким потоком нелегальної зброї у повній мірі. Що вже говорити про наші правоохоронні органи, які реформуються. Окрім того люди воювали, вміють користуватися зброєю, і ми можемо лише здогадуватися, скільки криміналу понаїхало з тих районів на нашу територію.

Тому треба бути справедливим у своїх оцінках, не треба все валити на те, що “понабирали з Макдональдсів хлопців і вони не можуть впоратись”. Дуже смішно виглядає, коли “старі професіонали” починають розповідати: “Ось бачите, дореформувалися”. Ці “старі професіонали” взагалі в інших умовах працювали. 

Читайте также:

Карта Украины изменится навсегда: Рада приняла революционное решение

З іншого боку, правоохоронні органи, систему, яка у нас є нині, створює таку парадоксальну ситуацію. 

Жодні правоохоронні органи не можуть убезпечити людей від нелегальної зброї і її застосування за таких умов. Однак наш істеблішмент і керівництво правоохоронних органів при цьому усіляко блокують можливість самих громадян захищати себе, наскільки вони це можуть робити. 

Мова про легальну зброю для самозахисту. Зрозуміло, що від таких терористичних актів, які бути скоєні проти Окуєвої, Мосійчука, короткоствольна зброя прихованого носіння не захистить. 

Читайте также:

Порошенко назначил нового главу СБУ: первые подробности

Більш масова справа – це якраз кримінал, відкритий, як в 90-х, коли починають стріляти, грабувати і т.д. Чому? Тому що всі, хто хотів озброїтися нелегально – озброїлись і дуже раді від того, що нормальні законослухняні люди не можуть їм протистояти, оскільки у нас найбільш ефективна зброя самозахисту на вулиці – револьвери, пістолети – поза законом. 

У цих умовах було би дивно з одного боку вимагати від правоохоронних органів повного припинення обігу нелегальної зброї. Але з іншого боку треба від них вимагати, щоб вони принаймні не блокували можливості законодавчого врегулювання обігу зброї і можливості людьми захищати себе самих. 

Проблема не в тому, що “давайте всім дозволимо пістолети”. Проблема у законодавчому врегулюванні, оскільки немає закону і немає прописаних меж необхідної самооборони. Треба міняти дуже багато законів. Однак правоохоронні органи МВС і інші це блокують так само, як і всі їх попередники. Тому що ця система статусу-кво, коли МВС має монополію на обіг зброї і так далі, їх влаштовує. Там існує багато корупційних схем. Ми знаємо – це і нагородна зброя, і те, що беруть зі складів автоматів Калашникових за 00,00 гривень, а потім вони якимось магічним чином починають коштувати 400-500 доларів. 

Суспільство у дуже скрутному становищі. З одного боку озброєний кримінал. З іншого боку правоохоронні органи, які кажуть: “Ми ж не можемо кожного охороняти”, блокують можливість громадян самим себе захищати, тим, хто хоче і може. Тут існує проблема. І поки я не бачу, щоб правоохоронні органи це визнали. Вони повторюють “треба більш ефективно працювати” як мантру. А як ефективно працювати? У вас же не вистачить ні ресурсів, ні людей.

На побутовому рівні постійні напади будуть продовжуватись, оскільки злочинці відчувають безкарність. Тому що законослухняні люди максимум можуть мати зброю лише вдома. І то ми пам’ятаємо, якщо до тебе вдираються додому і тобі вдалось підстрелити грабіжника, одразу ж проти тебе починають кримінальне провадження. І тільки розголос тебе може захистити. Але за таких умов що, людям не виходити з дому?

Тому ситуація склалась дуже небезпечна і погіршується. Лише ці вихідні – якийсь жах – Хмельницький, Одеса, Харків, Дніпро, Київ. І краще не буде, буде лише гірше.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Все политики делятся на два класса: те кто прикрываясь добром творят зло, и тех кто творит зло не прикрываясь ничем."

Всплыла неожиданная правда нападения РФ на Украину: “все знали в правительстве”

Адвокат Януковича просит исправить “ошибки” в приговоре суда

Radio Free Europe: Москва подняла скандал на фоне украинской кампании против проката в США российского фильма о войне

Стало известно о роковой ошибке Путина: «вернет Крым»

Венгрия назвала украинский закон об образовании полуфашистским

Майбутній посол Польщі в Україні робить неприпустимі речі – Кіпіані

Зеленский высказался о войне на Донбассе: “Мало кто в мире может сделать это”

Виклики для НАТО: пригнічений настрій попри обнадійливі тактичні успіхи

Звезда “Квартал 95” неожиданно выдал правду о Зеленском

Зонд “Хаябуса-2” успешно собрал образцы с поверхности Рюгу

В полиции объяснили, почему проверяли один из штабов в Сумах

Україна в полі зору Чехії

Тарута отправился на Донбасс: “Украину надо вытягивать”

В Сумах полиция незаконно опечатала офис партии – прокуратура

Чому Лукашенко хапається за “Східне партнерство”

Рыбчинский раскрыл махинации с реформами: “Геноцид украинского народа”

Турция наладит производство ударных вертолетов

New Eastern Europe: Китай наращивает влияние в Черноморском регионе

Кличко мочит! Топ грандиозных позоров: оговорки, волшебные пендели и невежество

Денисова “поймала” Москалькову в коридоре парламента Греции: фото