USD28.2033

Тільки на Захід: що насправді думають українці про зовнішню політику України

Тільки на Захід: що насправді думають українці про зовнішню політику України

Після опитування в чотирьох країнах ЄС про Україну, яке містило для нас, українців, загалом позитивні новини, ми вирішили детально розпитати про зовнішню політику й українців. Як вони бачать ключові пріоритети української дипломатії? З якими країнами найважливіше розвивати відносини? Що очікують від ЄС s США? Кому sз закордонних політиків найбільше довіряють?

Про це у своєму блозі на УП пише Альона Гетьманчук, повідомляє .

Результати нового опитування, здійсненого на замовлення Центру “Нова Європа”, сьогодні, 16 грудня, презентували на стратегічній дискусії в партнерстві з МЗС та за безпосередньої участі міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, який влучно й образно зауважив, що дипломатія еволюціонує від алхімії як таємного знання до хімії як науки на основі даних, чому наше свіже дослідження, власне, і слугує доказом.

Ми проаналізували результати, й із ключовими висновками ви можете ознайомитись тут. Що, як на мене, варто окремо зафіксувати для розуміння української влади та наших міжнародних партнерів?

В Україні й надалі зберігається дуже чітка євроатлантична більшість, яка незалежно від перспективи членства України в ЄС і НАТО бажає, щоб українська влада зберігала саме прозахідний курс. Бажає настільки, що готова до проведення всіх необхідних для інтеграції до ЄС реформ навіть без перспективи членства України в Євросоюзі.

Це, звісно, не дуже посилює нашу позицію на переговорах із Брюсселем про важливість надання перспективи членства, але дуже чітко демонструє рішучий, часом навіть безкопромісний настрій переважної частини суспільства щодо руху саме в європейському напрямку.

Читайте также:

Бортник: Политикам кредиты помогают удерживать нынешнюю неэффективную и коррумпированную модель управления

Українці й надалі дуже чітко розписують ролі для ЄС і США. ЄС – це про економіку, США – це про безпеку. Номер один очікування від США – безпекові гарантії. Головне очікування від ЄС – прихід інвесторів і створення нових робочих місць в Україні.

До речі, економіку, а саме покращення рівня добробуту – українці називають як основну ознаку чи основний індикатор того, що країна справді, а не тільки на рівні декларацій, рухається до Європейського Союзу (на другій сходинці – реальна боротьба з корупцією).

Вражаюче позитивне сприйняття Німеччини серед українців. Анґела Меркель – закордонна лідерка номер один за рівнем довіри українців. Німеччина посіла перше місце і як країна, з якою українці вважають Україні варто насамперед поглиблювати відносини. Німеччина досить несподівано опинилась і на третій сходинці серед усіх партнерів, що найбільше, на думку українців, допомогли Україні у стримуванні агресії (поступившись тільки США та ЄС й обігнавши Польщу та Канаду). Тобто українці все більше сприймають Німеччину українцями не лише як партнерку, але й як союзницю.

Читайте также:

Зеленський стає вироком кожного, хто був на Майдані й захищав Україну – В’ятрович

Українці все ще не можуть визначитися – вони “розумні чи красиві”. У нашому випадку – за цінності чи за прагматизм у міжнародній політиці. З одного боку, вони вважають, що головним пріоритетом зовнішньої політики України має бути економічна дипломатія. Зеленський і Ко наче щось знали чи відчували, пріоритизуючи саме економічну дипломатію у зовнішній політиці.

З іншого боку, більшість опитаних вважають, що в міжнародних справах Україна обов'язково має балансувати між цінностями та прагматизмом. Більше того, тих українців, хто вважає, що цінності мають бути визначальними, більше, аніж тих, хто суто за прагматизм.

Показовим тут є ставлення до Лукашенка – за рівнем довіри українців до закордонних лідерів він уже опинився на четвертій сходинці (після Анґели Меркель, Анджея Дуди й Емануеля Макрона, що саме по собі цікаво). “Українці не люблять насильство”, – пояснив це падіння один знайомий дипломат. Щодо “прагматиків”, то цікаво, що найбільша кількість їх мешкає у Центральній Україні.

Українці переважно не страждають наївністю щодо Росії. Більшість (майже 60%) не вірять, що Росія припинить свою агресивну політику щодо України, навіть якщо ми відмовимось від бажання приєднатися до ЄС і НАТО. Водночас лише 8% українців не вірять у повернення Криму Україні, всі решта – оптимістично налаштовані принаймні на перспективу 10+ років.

І, врешті, ви, можливо, будете дещо здивовані, але українці цілком так само, як і європейці, визначають три головні речі, які Україні треба вирішити, аби стати членкинею ЄС. Це подолання корупції, покращення економічної ситуації та відновлення територіальної цілісності. Отож, якщо міжнародні партнери укотре говоритимуть про боротьбу з корупцією, то українська влада має розуміти: європейці це говорять в унісон з украінським суспільством, а не від імені якогось міфологізованого “зовнішнього управління”.

Решту – читайте в дослідженні: там ще багато важливого та корисного.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "И политическая жизнь - это театр: одни на освещенной сцене; другие - в темном зале."

  © Константин Кушнер

  Регистрация

  (Максимальный размер файла 0,5Mb)

  Восстановление паролю

  Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

  2 лютого в окремих будинках на шести вулицях Вінниці буде відсутнє водопостачання

  Дипломат: Міністри закордонних справ України й Угорщини домовилися про щось таке, що вже зараз має різне тлумачення?

  В США создали антитело против COVID-19, его «родственников» и мутаций

  У Вінниці планують збільшити фонд конкурсу “Бюджет громадських ініціатив” до 10 мільйонів гривень

  Образовательный омбудсмен говорит, что требовать от учеников школьную форму – незаконно

  Зеленский продлил безвиз для граждан Великобритании

  На украинцах смогут массово тестировать лекарства, не прошедшие клинические испытания: проект Радуцкого

  Експерт пояснив, що обурило росіян у Білій книзі української розвідки

  Сериал «Бриджертоны» установил новый рекорд на Netflix

  30 кадров в секунду: Sony представила новую флагманскую камеру

  Херсонский адвокат заявил, что ОАСК отменил новое правописание

  Впродовж минулої доби у Вінницькій області зареєстрували 251 випадок COVID-19

  В Украине хотят построить плавучий госпиталь на случай пандемий и других бедствий: рисунок

  Чергова спроба команди Зеленського відмазати Татарова є просто жалюгідною – Шабунін

  На создание украинского ионно-плазменного двигателя пошло $6 миллионов

  Во Франции задержали подозреваемых в избиении украинского подростка

  Украина поднялась в рейтинге восприятия коррупции. Какие позитивные изменения произошли

  Бюро экономической безопасности, реформа СБУ, регистрация вакцин: повестка Рады на сегодня

  Інстинкт самозбереження: носії проросійських ідей мають відчувати максимальний дискофморт

  Ненависть к демократии ведет к деградации. Почему разгневан Патрушев и при чем здесь украинский язык