USD28.2033

Тільки на Захід: Зеленський не має вибору

Тільки на Захід: Зеленський не має вибору

Новий український президент Зеленський під час свого візиту до Брюсселю чітко визначив пріоритети зовнішньої політики країни – європейська та євроатлантична інтеграція, примус агресора – тобто Росії – до миру.

Власне, нічого іншого від Зеленського й не варто було очікувати, зміна зовнішньополітичних пріоритетів – не в його владі, й не у владі будь-якого іншого українського президента. Тому тут важливим є не те, що говорив сам президент, а те, як реагуватимуть на ці слова його співгромадяни.

Для опонентів висловлювання Зеленського – просто доказ того, що його слова нічого не варті. Що він може говорити в Києві одне, в Брюсселі інше, а в Москві говоритиме третє, якщо його туди покличуть. І, як це не дивно, це уявлення про Зеленського патріотичного електорату збігається з думкою тієї частини його виборців, яка голосувала за колишнього шоумена в надії, що той “закінчить війну” й домовиться з Путіним. Ці люди теж розраховують, що слова Зеленського нічого не варті, що насправді він “свій”, проросійський та обов'язково капітулює перед “справжнім” президентом із Кремля. Адже Янукович теж говорив у Брюсселі про європейську інтеграцію, але коли прийшов вирішальний момент, виявився вірним союзником Путіна.

Читайте также:

Российский правозащитник бежал в Украину

І тільки та частина електорату Зеленського, яка голосувала за нього, як за “кращого Порошенка”, зберігає спокій. Відбувається саме те, чого вона чекала – новий президент поїхав до Брюсселя й задекларував принципи зовнішньої політики попередника. Тільки без корупційних схем, як чудово!

Чи збережуться за президента Зеленського корупційні схеми чи ні, я зараз не коментуватиму – хоча б тому, що реальна боротьба з тотальною українською корупцією вимагає не одного 1 не двох президентських термінів. Але в тому, що будь-якому українському президенту “нема куди ходити”, окрім як до Брюсселя та Вашингтона, не маю жодних сумнівів.

Кучма ще міг маневрувати і гратися в багатовекторність просто тому, що його співвітчизники ще не повністю проїли економічний потенціал, який їм залишився від радянських часів. За Януковича цей потенціал був знищений остаточно, але у Кремля ще були гроші для підтримки українських штанів. Та й війни з Україною Путін тоді ще не починав, сама можливість такого зіткнення здавалася дикістю більшості наших співвітчизників.

Читайте также:

Австрия обвинила Украину в цензуре из-за недопуска журналиста

А в Порошенка й у Зеленського ніякого вибору немає. Ні потенціалу, ні російських грошей. Українці можуть скільки завгодно розповідати собі казки про мудрий і роботящий український народ, але тільки от сьогодні наша країна – економічний протекторат Заходу. Гроші є тільки там. Самостійно Україна утримувати себе не може. Це, напевно, образливо для самолюбства, але іншої України в нас немає. І в Зеленського немає теж.

Так що ж повинен говорити в Брюсселі президент країни, сама стабільність в якій залежить від західної допомоги? Сама можливість якої чинити опір російській агресії залежить від західної допомоги. Сама можливість розраховуватися з боргами залежить від західної допомоги. Він що, має вибір? Це його мудрий виборець може думати, що гроші на його зарплати та пенсії друкує український Нацбанк. А президентові все вже пояснили. І подітися йому нікуди.

Можливо, за десятиліття, коли Україна розрахується з боргами, проведе необхідні реформи, подолає корупцію, відновить територіальну цілісність і стане нормальною цивілізованою країною, у неї з'явиться можливість вибору – на Захід чи на Схід.

Втім, можу вам обіцяти, що така Україна – якщо вона тільки з'явиться – в бік Росії навіть і не подивиться. Навіщо?

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Глава делегации Украины в ПАСЕ: Началось саморазрушение ведомства

Суд установил, что беглец Онищенко три года был “в статусе всадника”

Кабмин выделил помещение под архив советских спецслужб

Прикарпатские биохимики представили Украину на международной конференции в Париже

ПЦУ отобрала у Филарета Киевскую епархию

Відновлення Донбасу: на що має звернути увагу президент Зеленський

Японские ученые создают комнату-зарядку для смартфонов

Зеленский уволил еще трех глав ОГА

Предательница Поклонская может стать “губернатором” оккупированного Севастополя

У Зеленского объяснили, почему его не будет на саммите G20

У Страсбурзі відкривається сесія ПАРЄ, яка може повернути делегацію РФ

Українець знепритомнів на роботі в Польщі. Працедавець вивезла його помирати до лісу

Ігор Смешко: розмова про Гордона, вибори, Зеленського і Білоножка

Молдова попросит Украину помочь побороть коррупцию – премьер

Путин приказал привести часть армии РФ в полную боеготовность

В 2020 году Путин и Трамп устроят американцам очень нехороший сюрприз

Науковець: В українській історії було дуже багато великих перемог. Але вони інформаційно не актуалізовані

Новости Крымнаша. “Помощь оказать не можешь, даже если пациент при смерти”

Партію Саакашвілі не пустили на вибори

Украинское шествие в польском Перемышле состоялось без инцидентов