Site icon News Online 24

Трампу є чим тиснути на РФ: миротворці стоятимуть в Україні вже восени, — екс-посол Гербст

Джон Гербст висловився про перспективи миру в Україні / колаж УНІАН, фото УНІАН, facebook.com/NATO

Поява європейських миротворців в Україні стане можливою вже під кінець наступного року. Таку думку в коментарі Tagesschau висловив експерт аналітичного центру Atlantic Council, колишній посол США в Україні Джон Гербст.

Хоча під час виборів Трамп ледь не у кожній промові обіцяв покінчити з війною за один день, насправді він та його команда лише зараз починають реалістично оцінювати ситуацію, каже Гербст. При цьому він не вірить, що Трамп просто зупинить американську допомогу Україні, тим самим зігравши на користь Росії.

«Усі люди, яких Трамп висунув на ключові посади, розуміють, що Росія є небезпечним противником Сполучених Штатів», — каже Гербст. Це стосується майбуутнього держсекретаря Марко Рубіо, радника з безпеки Майкла Уолца, майбутнього спецпредставника по Україні Кіта Келлога і навіть суперечливої фігури кандидата в міністри оборони Піта Хегсета.

Відео дня

Разом з тим Гербст переконаний, що США мають достатньо важелів впливу на Росію, аби змусити її піти на переговори.

«З першого дня Трамп видобуватиме та експортуватиме значно більше американської нафти та газу під девізом «Бури, крихітко, бури». Це спричинить тиск на ціни на нафту на шкоду Росії», – переконаний колишній дипломат. 

Також Трамп міг би погрожувати Москві надати Україні навіть більше зброї, аніж давав полохливий Джо Байден.

Коментуючи ймовірний мирний Трампа, Гербст вважає, що Україні буде важко погодитися на пункти, які стосуються заборони на вступ в НАТО і збереження фактичного контролю РФ над окупованими територіями. Натомість Москві буде важко погодитися на демілітаризовану зону під охороною європейських солдатів та на подальшу військову допомогу Україні, яка буде стримуючим фактором для нового російського вторгнення. 

Гербст переконаний, що США можуть дати власні гарантії і Україні, і європейському миротворчому контингенту, не беручи при цьому прямої участі в охороні демілітаризованої зони.

На думку Гербста, після кількох місяців переговорів європейські миротворці можуть бути розміщені в Україні вже наступної осені. 

«Якщо ви розмістите в Україні 100 000 європейців — можливо, менше, можливо, більше, принаймні велику кількість — і США рішуче відповідатимуть на кожну російську провокацію, міцний мир буде можливий», — каже Гербст.

Війна в Україні і Трамп: останні новини

Як писав УНІАН, майже половина українців вважають, що Дональд Трамп наблизить мир в Україні. Про те, що мир, навпаки, стає більш віддаленим, говорять 14%. Решта 40% або вважають, що нічого не зміниться, або не змогли визначитися зі своєю думкою.

Також ми розповідали, що у Росії натякають на готовність домовлятися з адміністрацією обраного президента США Дональда Трампа щодо «врегулювання» війни в Україні. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що перемир’я в Україні Кремль не влаштовує: «Потрібні остаточні юридичні домовленості».

www.unian.ua

Exit mobile version