USD28.2033

Третя хвиля мобілізації необхідна, щоб посилити оборону та провести ротацію

Ротація буде проводитися тільки у складі підрозділів і після їх відповідної підготовки. Тобто один батальйон повністю виходить, а на його місце прибуває новий.

Про це пише ridna.ua.

Два тижні тому в Україні оголошено третю хвилю мобілізації. Чоловіки отримали мобілізаційні картки, дехто вже пройшов медкомісії та призваний на службу. Кого ж першочергово кликатимуть на фронт, хто може уникнути призову та що чекає на тих, хто від нього ухиляється? На ці та інші теми «Відомості» спілкувалися із заступником обласного військового комісара з виховної роботи Володимиром Бондаруком.

— У чому особливість проведення третьої черги часткової мобілізації?

— З метою збереження спроможності Збройних сил України й інших військових формувань із виконання бойових завдань в АТО, нарощування угруповань військ і сил для відбиття можливого вторгнення, а також планового перегрупування особового складу проводиться третя черга часткової мобілізації, — пояснює Володимир Бондарук. — Це дозволить додатково привести у бойовий стан 15 бойових частин і 44 частини бойового забезпечення. Завдяки мобілізованим третьої черги буде також створено систему поповнення некомплекту в особовому складі, посилено ешелон охорони державного кордону та нарощено сили і засоби територіальної оборони, посилено складову з технічного прикриття об’єктів, транспортної інфраструктури та її відновлення. Якщо в першій черзі мобілізації ми доукомплектовували переважно бойові частини, набирали людей, які мають військові спеціальності, — десантників, гранатометників, то зараз найбільший наголос робиться на людей, які б здійснювали ремонт техніки, перевезення вантажів, доставку зброї, охорону складів, баз та інше. Саме для цього нам необхідно сьогодні провести третю чергу часткової мобілізації. Вона триватиме 45 днів.

— Тобто ті, хто зараз служить на Сході, можуть сподіватися на скору ротацію і повернення додому?

— Саме ротація підрозділів у зоні проведення антитерористичної операції є однією із цілей третьої черги часткової мобілізації. Але така ротація буде проводитися тільки у складі підрозділів і після їх відповідної підготовки. Тобто один батальйон повністю виходить, а на його місце прибуває новий. Сьогодні з метою організації фізичної та психологічної реабілітації військовослужбовців командири окремим уже надають відпустки за сімейними обставинами.

Читайте также:

Это не к лицу Украине: Шахов рассказал, к чему привели споры НАБУ и САП

— Скількох буде мобілізовано за третю хвилю, адже мобілізаційні картки отримує по кілька десятків чоловіків із одного населеного пункту?

— Це конфіденційна інформація. Але призов військовозобов’язаних буде проводитися в усіх областях України у пропорційних обсягах.

— Мобілізованих одразу відправлять у зону АТО чи попередньо проведуть якісь курси, навчання?

— Громадяни, які призвані під час мобілізації, обов’язково пройдуть бойове злагодження у складі своїх підрозділів, у ланках: відділення, взвод, рота, батальйон, військова частина.

— Яке покарання передбачено тим, хто відмовиться від мобілізації?

— Є стаття Кримінального кодексу, що передбачає від трьох до п’яти років позбавлення волі.

Читайте также:

Красавица-блондинка из Рады вышла замуж за влиятельного иностранца: фото гуляний

— Хто не підпадає під дію часткової мобілізації?

— Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації категорії військовозобов’язаних, які зазначені у статті 23 Закону України від 21.10.1993 № 3543-ХІІ (зі змінами) «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а саме:

— заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами й організаціями, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів і виконання мобілізаційних завдань (замовлень);

— визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я (до речі, якщо під час першої черги мобілізації медкомісію проходили тільки методом опитування, то тепер це буде обов’язковий огляд лікарів);

— чоловіки, на утриманні яких перебувають п’ять і більше дітей віком до 16 років (такі чоловіки можуть бути призвані на військову службу в разі їхньої згоди);

Читайте также:

В Варшаве начинается Парламентская ассамблея Украины и Польши

— жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 16 років (можуть бути призвані у разі їхньої згоди і тільки за місцем проживання);

— зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;

— народні депутати України.

— Наші військові в зоні АТО постійно відчувають нестачу амуніції, зброї, медпрепаратів. Хто буде забезпечувати цим мобілізованих? Знову волонтери?

— Протягом останніх років через обмеженість фінансування потреб Збройних сил України закупівля засобів індивідуального бронезахисту не здійснювалась і їх запаси не створювались. Однак на сьогодні для потреб ЗСУ щоденно надходить близько 250 бронежилетів, які незалежно від часу доби негайно подаються у райони виконання завдань. Налагоджене вітчизняне виробництво бронежилетів «Корсар 4» й укладені договори щодо їх постачання для потреб Збройних сил України. Завершено процедури закупівлі понад 24,0 тис. комплектів польового обмундирування, 32,38 тис. пар черевиків хромових із високими берцями й інших матеріально-технічних засобів.

— Крім призову військовозобов’язаних, які служитимуть у зоні АТО, йде підготовка загонів територіальної оборони…

— Президентом України прийнято рішення щодо озброєння стрілецькою зброєю військовозобов’язаного населення держави в разі відкритої агресії Російської Федерації. Передбачено для організації системи оборони в кожному районі на базі районного (міського) військового комісаріату сформувати загони оборони. Вони будуть підпорядковуватися військовим комісарам та залучатися до виконання завдань територіальної оборони в межах своїх адміністративних районів. Комплектуватимуться підрозділи за рахунок особового складу запасу, який проживає на відповідній території та перебуває на військовому обліку  у  військових комісаріатах.

Наразі на території області проводиться контрольне оповіщення військовозобов’язаних із метою призначення їх до підрозділів оборони та вручаються мобілізаційні розпорядження. Переодягання особового складу у військову форму не планується, для розпізнавання виготовлять пов’язки білого кольору з надписом чорними літерами «ЗГО», які носитимуться на лівому рукаві. Розміщення та харчування загонів оборони буде здійснюватися шляхом використання місцевої ресурсної бази.

— За останній тиждень на Волині було кілька випадків перекриття траси селянами, які протестують проти мобілізації й вимагають повернення їхніх рідних, які зараз служать на Сході. Чи правда, що до протестів людей підбурюють провокатори?

— Такі факти є. Наразі цим займаються правоохоронні органи, прокуратура та СБУ. Військовий комісар зустрічався з жінками, було створено групу активістів, які їздили на зустріч із міністром оборони. Ми дослухаємося до думок жителів, однак часто вони не хочуть чути жодних наших пояснень, кажуть: нехай краще чоловік сяде в тюрму, ніж піде в армію.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

Порошенко помилует российских диверсантов и воров

Драка, давка и крики: адвокаты Януковича силой взяли суд

Бессмертный: Реванш пророссийских сил уже был и сейчас возможен

“Трамп виступає за фінансування російських проектів, що легалізують окупацію Криму”, – експерт

Что делать если укусил паук: дельные советы от доктора Комаровского

Николаевский губернатор рассмешил украинцев заявлениями о Конане-варваре, видео

Порошенко готов помиловать 11 россиян для обмена – Геращенко

ТОП-3 кричащих факта о компании, которая пытается выиграть тендер на строительство метро на Виноградарь

Киев встречает Иглесиаса: 30 сентября АТБ “зальет” НСК “Олимпийский” женскими слезами

Прокуроры просят для Януковича 15 лет тюрьмы

На Заході теж вміють воювати і ворогувати, але це не робить концепцію діалогу менш актуальною – експерт

Школьный портфельчик: волонтеры обеспечивают детей из беднейших семей Украины

Путину остается только молиться: Трамп подписал судьбоносный закон для Украины

Муженко рассказал о сценариях войны в Донбассе

Как Америка может наказать окружение Путина

Ernest Airlines в Украине: любимый лоукостер заробитчан запускает новые рейсы

Риски эскалации есть: эксперт рассказал о дальнейших планах Путина по Украине

Суд отказался выводить из дела Януковича бесплатного адвоката

В Україні діє обернена логіка “елітизму” – політолог

Дроны украинской армии бомбят Донбасс, боевики в ужасе разбегаются: видео