USD28.2033

Три ідеї, як зробити весільного фотографа дієвим нардепом

Три ідеї, як зробити весільного фотографа дієвим нардепом

Вчора, 29 серпня, відбулося перше засідання новообраної Верховної Ради України. Партія “Слуга народу” очікувано сформувала монобільшість. Хоча за прогнозом пана Коломойського більшість може виявитися нестійкою через ризик продажу голосів. Чи можна запобігти негативному сценарію? Пропоную три ідеї, як зробити весільного фотографа ефективними депутатом та мінімізувати ризик політичної корупції.

По-перше, одразу хочу зауважити, що фотографа обрав винятково як узагальнювальний портрет сегменту майбутніх депутатів, що раніше не займалися питаннями державної політики (розмови на кухні не враховуються) і з повагою ставлюся до всіх професій.

Образ фотографа – лише інструмент для опису певного сегменту, який дозволяє краще змоделювати його цілі та мотивацію. Для мене типаж “весільного фотографа” – це новообраний депутат, що в цілому має благі наміри, але не має відповідного досвіду. Такий депутат, не зважаючи на благі наміри, не має 100% щеплення від корупційних спокус.

На противагу “весільним фотографам” я би виділив два інші сегменти – ті, хто прийшов продаватись, і ті, хто прийшов працювати на країну. Перші точно продадуться, й питання лише в тому, чи вони ляжуть під одного господаря або будуть брати гроші від усіх, хто буде готовий платити. Другі не продадуться за жодних обставин, бо для них виклик змінити країну набагато драйвовіший за можливість отримати будь-які гроші.

Для того, щоби зрозуміти, що депутат ефективний, потрібно визначати критерії ефективності. Найкомплексніший підхід в економічній сфері міститься, напевно, в системі оцінки ККД депутатів VoxUkraine. Ефективний депутат – це депутат, який ходить на засідання та голосує, а також голосує за потрібні країні реформи, а не створення нових схем.

Виходячи з цього визначення, я пропоную три ідеї як зробити весільного фотографа ефективним депутатом.

Читайте также:

Сергей Фурса: Спасем страну от Коломойского. Дубби будет свободен

1. Стимулювати дисципліну

Це параметр радше кількісний, але важливий. Ми хочемо, щоб нардепи ходили на засідання комітетів і пленарні засідання, щоб вони голосували. І голосували лише за себе, а не сусіда. Можливо прив’язати потенційне збільшення оплати праці депутатів, про необхідність якого говорить багато експертів, до сумлінності виконання ними обов’язків. Таке підвищення видаватиметься обґрунтованішим для простих українців: ті, хто не прогулює та голосує – отримують більше.

Окрім кількісного, є якісний параметр – чи голосує депутат за потрібні країні реформи, або за створення нових схем. В ідеалі можна було преміювати за голосування саме за реформаторські закони, але прив’язка оплати до індексу, аналогічного до iMoRe, на жаль, видається нереалістичною. До того ж, дослідження свідчать, що важливо стимулювати людину не лише за допомогою зовнішніх кількісних оцінок (extrinsic motivation), а й сформувати внутрішню мотивацію.

2. Показати можливості самореалізації

Читайте также:

Бутусов: Все мирные договоренности отброшены. Ситуация на фронте вернулась туда же, где была в начале 2019-го года​​​​​​​

Важливо пояснювати менш досвідченим депутатам корисність голосування за реформи. Вони мають розуміти та бачити позитивний причиново-наслідковий зв’язок: проголосував за корисний закон – зросла економіка, добробут громадян. Голосуванням за реформаторський закон можна похвалитися перед ЗМІ та виборцями.

Важливо з часом залучати їх не лише до голосування, а й розробки реформаторських законів, для цього не гребувати витратами часу та зусиль на навчання та пояснення. Почуття співучасті (sense of ownership) у позитивних змінах у країні повинно стати основним складником мотивації для депутатів. Позитивний побічний результат – якщо важливість закону зрозуміє та підтримає “депутат-фотограф”, то його зрозуміють і виборці. І це збільшить підтримку реформ громадянами України.

3. Уберегти від “поганої компанії”

Задля боротьби із політичною корупцією є спокуса зняти депутатську недоторканність або ввести імперативний мандат. Але це суперечить логіці демократії, бо депутат повинен нести політичну, а не кримінальну відповідальність за голосування. Також депутати не повинні бути роботами, що тиснуть кнопку за наказом згори.

Альтернативний спосіб боротися зі корупційною спокусою пропонує підхід мережевого аналізу. Якщо кинути свіжий огірок до діжки із солоними, він також стане солоним. Важливо, щоб депутати-новачки не попадали в “солоне” оточення корупціонерів. Для цього депутати-реформатори повинні створювати й активно залучати до своїх соціальних мереж “депутатів-фотографів”. Важливо, щоб вони були не просто пасивними слухачами, а мали свою змістовну роль у роботі парламенту, план розвитку, розуміння перспектив, що зменшить ймовірність їх потрапляння до “солоного” середовища.

P. S. Після оприлюднення результатів виборів у соціальних мережах було багато стьобу щодо відсутності релевантного досвіду новообраних депутатів. Вчора ці депутати прийняли присягу. Час припинити глузувати й почати думати, як будувати разом нову кращу країну для нас усіх. Мої ідеї, як зробити депутатів ефективними – перша спроба, впевнений, у вас є кращі ідеї. Обговорюймо їх і намагаймося втілювати. Час переходити від стьобу до продуктивних пропозицій.

 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "Плохие законы — худший вид тирании."

  © Эдмунд Берк

  Зеленский прибыл с визитом в Турцию: фото

  Пресс-секретарь Путина: Рядом с нами страна, где вот-вот может возобновиться гражданская война. Опасно ли это для России? Конечно, опасно

  Xiaomi представила динамик с поддержкой искусственного интеллекта и Интернета вещей

  До конца года в Украине сделают 47 миллионов COVID-прививок – Ляшко

  Министр обороны: Украина надеется получить план действий по членству в НАТО в этом году

  На украинский Донбасс массово ринулись российские наемники, – правозащитники

  Генерал назвал критически важные для России украинские города

  В NASA рассказали детали первого полета вертолета на Марсе

  Действия российских войск у границ Украины нетипичны и несут угрозу – разведка

  Крымчане начали массово жаловаться на рост цен

  Офіційна Україна принципово змінює курс і починає говорити про те, що Крим ми ніколи не подаруємо, – Резніков

  На Международную космическую станцию ​​прибыл новый экипаж

  На выборах в Раду официально победил гражданин РФ, организатор псевдореферендума в 2014-м

  Присутствие в Раде станет необязательным: нардепам разрешат голосовать в любой точке мира – хоть на Канарах, хоть на Багамах

  Кличко призвал Кабмин ввести локдаун по всей Украине. Шмыгаль заговорил о его отставке

  Война на Донбассе. Украинский боец ​​погиб под обстрелом, еще один – ранен

  Агентство Reuters узнало, зачем Кремль стягивает войска к границе с Украиной

  С Байконура стартовала ракета с новым экипажем МКС

  Суд арестовал яхту Медведчука – СБУ

  “Спросите об этом Шойгу”: в Пентагоне назвали ответственного за эскалацию на Донбассе