USD28.2033

Три приклади, коли ідеальна зброя загарбників зазнавала поразки

Три приклади, коли ідеальна зброя загарбників зазнавала поразки

Нещодавно спостерігав на екрані цікаву розмову двох журналістів, Віталія Портникова й Вахтанга Кіпіані

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Ігор Лосєв, повідомляє .

Вахтанг запитав колегу про те, чи можна очікувати розпаду Російської Федерації.

Віталій відповів, що не вірить, що подібне станеться через етнічний чинник, бо народи Росії, на його погляд, надзвичайно асимільовані.

Це спірне питання. В історії людства неодноразово траплялися випадки, що демонстрували відносність асиміляційних процесів.

Справді, для остаточного приєднання загарбних територій необхідно щось робити з їхнім населенням. Адже саме воно є своєрідною міною уповільненої дії для окупанта. Ідеальний варіант – асиміляція, коли окуповані й асимільовані жителі за певний час визнають свою етнічну спільність із колонізатором, однозначно визнають його мову й культуру своїми, засвоюють його історичні погляди та аргументацію, що виправдовує геополітичну поведінку загарбника.

Проте асиміляція вимагає доволі тривалого часу, інколи століть.

Агресор не завжди має так багато історичного часу.

Геноцид – це швидко, проте викликає в сучасному світі міжнародний розголос і незрідка бурхливу реакцію світової громадськості.

Є ще такий метод як етнічна чистка, відкрита чи прихована, пов’язана з депортацією небажаних етнічних елементів.

У сучасному Криму використовують другий варіант етнічної чистки – створення нестерпних етноцидних умов для кримських татар й етнічних українців, що змушує їх “добровільно” їхати із Криму.

Читайте также:

В Украине увеличили выплаты медучреждениям на лечение COVID-19

Крім асиміляції (знищення повноцінної української та кримськотатарської освіти й культурної інфраструктури) й етночистки Москва активно практикує керовану зміну етнодемографічного балансу Криму – масоване завезення та сприяння переселенню на півострів громадян Російської Федерації, щоб поступово розчинити в ньому місцеве не дуже надійне населення.

Як засвідчує історія, асиміляція далеко не завжди гарантує успіх асиміляторам. Інколи метрополії здається, що якийсь етнос уже практично не існує, бо він остаточно й назавжди асимільований. Але ці чи інші події демонструють, що це не зовсім так чи навіть зовсім не так.

Читайте также:

Опублікували відео побиття танцюриста Дорофєєвої

Лондон кілька століть жорстоко асимілював ірландців, спромігся позбавити їх рідної мови (сьогодні на острові Ейре ірландською розмовляє мізерний відсоток населення), намагався зробити місцевих католиків британськими протестантами (це вдалося тільки в Північній Ірландії), проте в ХХ ст. здавалося геть асимільована й етнічно знесилена Ірландія таки знайшла в собі сили стати незалежною державою та нацією.

Такими ж назавжди асимільованими вважали в ХІХ й на початку ХХ ст. чехів, їх трактували як безперспективний етнос, який закінчує своє історичне існування й має розчинитися в німецькому етнічному “морі”. Самі чехи казали про себе: “Ми єдиний слов’янський народ із західноєвропейським стилем життя”. А сусіди жартували про них: “Чехи – це німці, які розмовляють слов’янською мовою”. І важко було думати по-іншому, коли Прага була абсолютно німецькомовною, а чеська ширилася хіба у глибинці, у провінції. Маркс та Енгельс радили чехам не пручатися і якнайшвидше в інтересах пролетаріату “злитися в екстазі” зі значно міцнішими й численнішими німцями. Однак уже у 30-ті роки ХХ століття Прага стала чеськомовною, а чехи національно відродилися й не шкодують про це.

Читайте также:

“Маршруточній мафії – привіт”. Київ розриває договори ще з 4 перевізниками і зупиняє 11 рейсів маршруток: список

Зрештою зовсім нещодавно українців мали за одну з найасимільованіших націй колишнього СРСР. Під час “обговорення” радянської “брежнєвської” конституції Радянського Союзу саме з України був великий потік звернень і закликів скасувати всі радянські республіки як анахронізм. У тій партійній державі існувала система “других секретарів” компартій республік. Першого секретаря  знаходили серед корінного народу відповідної республіки (чому власне такі протестні виступи 1986 року почалися в Казахстані, коли Москва призначила першим секретарем ЦК компартії цієї республіки замість казаха Кунаєва росіянина Колбіна, який навіть не був уродженцем Казахстану), а другий секретар завжди був росіянином, людиною центру, який мав стежити за першою особою та постійно інформувати Москву про республіканську ситуацію.

В Україні наприкінці 70-х – у 80-ті роки ХХ ст. другими секретарями ЦК КПУ інколи ставали етнічні українці чи місцеві уродженці, що було порушенням загальносоюзного правила. У Москві на той момент уже вважали Україну настільки асимільованою, що на погляд “московських бояр” (як висловлювався у вузькому колі Володимир Щербицький) вона не потребувала такого надто вже жорсткого контролю. як інші республіки. Глибина цієї московської помилки стала очевидною 1 грудня 1991 року, коли 90% нібито асимільованих проголосували за незалежність України.

Тому не варто перебільшувати рівень асимільованості народів РФ. Полковник армії Чеченської республіки Ічкерія Хусейн Ісханов у студії “Захід” телеканалу “Еспресо” сказав, що спілкувався з багатьма казанськими татарами, бурятами, башкирами, і всі вони мріють відокремитися від Росії та розпочати самостійне життя Так це чи ні ми побачимо, коли в РФ спалахнуть справді бурхливі події…

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 1, в среднем: 5,00 из 5)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "Власть чаще переходит из рук в руки, чем из головы в голову."

  © Станислав Ежи Лец

  Регистрация

  (Максимальный размер файла 0,5Mb)

  Восстановление паролю

  Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

  Поклонська несподівано заговорила українською та процитувала Скрябіна

  Twitter будет удалять фото и видео, опубликованные без разрешения изображенных на них людей

  Вагнергейт. Рада направила промежуточный отчет комиссии в Офис генпрокурора, ГБР и СБУ

  В первый день зимы половину Украины засыплет снегом: прогноз погоды

  В Украине выявили почти 12 тысяч новых случаев коронавируса

  Британский регулятор приказал Meta продать Giphy

  Талибан считает оккупированный Крым российским

  Каков объём информационных и кибератак на Украину?

  Путин ответил, готовится ли новое вторжение России в Украину

  СБУ открыла дело о подготовке захвата госвласти, о которой ранее заявил Зеленский

  Зеленський призначив нового голову контррозвідки СБУ

  Кабмін вніс зміни до карантинної постанови: обмеження для невакцинованих посилили

  Бутусов не планирует просить госохрану из-за поста Арестовича о “сакральной жертве”

  Нардеп от “Слуги народа” выругался матом на трибуне Рады. ВИДЕО

  Платон: Такого разгула коррупции никто не ожидал: в Эстонии скандал из-за присвоения кофеварки министром образования

  Глава Microsoft продал почти половину акций компании

  Польша предупредила Украину о сохранении опасности гибридных атак со стороны Беларуси

  Лероса вызвали на допрос в день выступления Зеленского в Раде

  Чем занимается форекс-брокер Evotrade?

  Ученые создали имплант для лучшей регенерации нервов