У Франції знайшли чим відповісти російській забороні на європейські продукти
Франція успішно долає негативні наслідки запровадженого Російською Федерацією ембарго на європейські продукти.
Про це в четвер під час урядових слухань у Сенаті заявив міністр сільського господарства, продовольства та лісового господарства Франції Стефан Ле Фоль, передає власний кореспондент Укрінформу.
«Франція рішуче підтримала принципи ухвалених (Європейською) комісією адекватних виняткових заходів (у відповідь на ембарго РФ – Ред.). На сьогодні ці виняткові заходи стимулюють виведення продуктів з ринку, щоб уникнути обвалу цін на продукцію, яка підлягає ембарго, а ухвалене збільшення бюджету на програми із просування сільгосппродукції полегшило пошук нових ринків збуту для цих продуктів», – сказав Ле Фюль.
Він нагадав, що 7 серпня 2014 року Росія запровадила санкції на імпорт європейських продуктів, включаючи м’ясо, рибу, молочні продукти, фрукти та овочі, а також деяких інших видів готової продукції у відповідь на санкції, введені в дію деякими країнами через «поточні події в Україні». Під російське ембарго потрапили держави-члени ЄС, США, Австралія, Канада та Норвегія. «З огляду на можливу кризу, яка стосується всіх країн Європи, відповіді на європейському рівні виявилися достатньо адекватними», – наголосив міністр.
Читайте также:
В Британии объявили третий национальный локдаун
Ле Фюль також зупинився на окремих секторальних заходах уряду. Зокрема, завдяки задіяній програмі підтримки та використання логістичного національного та європейського потенціалу уряду Франції вдалося захистити виробників молока і молочних продуктів. «Уряд дуже уважний до змін цін на молочні продукти і молоко та спільно з Єврокомісією повною мірою використовує ухвалені заходи для ефективної стабілізації ринку», – зазначив він, додавши, що до подібних заходів вдалися й у плодово-овочевому секторі.
Читайте также:
В Армении президент потребовал отставки Пашиняна
рім того, на національному рівні представникам агросектору надається ефективна фінансова підтримка. Зокрема, йдеться про галузеві готівкові кредити, підтримку соціальних внесків та грошові позики, які надаються на місцях. Стосовно м’ясного сектору міністр відзначив, що урядові вдалося стабілізувати ринок яловичини та збільшити її експорт на алжирський ринок. Щодо свинини, то французький уряд наступного року планує звернутися по допомогу Єврокомісії щодо використання ефективних заходів для стримування цін.
Франція також знизила витрати на робочу силу через механізм підтримки «тимчасових безробітних працівників» та систему податкових пільг конкурентоспроможної зайнятості (CICE). За рахунок цих заходів уряд планує в 2015 році заощадити витрати лише у плодово-овочевому секторі на суму понад 70 млн євро, підсумував Ле Фоль.