USD28.2033

У Вінниці ухвалили Стратегію розвитку громади до 2030 року “Вінниця 3.0”

Сьогодні, 26 лютого, на черговій сесії Вінницька міська рада ухвалила базовий документ розвитку міста до 2030 року – Стратегію “Вінниця 3.0”. Про це повідомляють у пресслужбі Вінницької міської ради.

Зазначається, що над розробкою Стратегії працювали впродовж 8 місяців представники громадськості, влади, бізнесу, наукової спільноти, молоді, міжнародні експерти та мешканці Вінницької міської об’єднаної громади. За цей час провели SWOT-аналіз, опитування, ряд онлайн та офлайн зустрічей, стратегічні сесії, обговорили проєкт документу із лідерами громадської думки, а також опрацювали понад 3000 анкет з пропозиціями.

У новій Стратегії розвитку містяться нове бачення, принципи та пріоритети. Так головна ідея Стратегії 3.0 полягає в тому, що Вінниця у 2030 році – це місто-магніт, в якому хочеться жити, працювати і куди хочеться повертатись. Місто, яке притягує до себе ідеї, позитив та успіх.

Нагадаємо, що Вінниця має вже більш як десятилітній досвід стратегічного планування: у місті успішно реалізовано Стратегію розвитку “Вінниця-2020”. І ще до завершення її дії розпочали працювати над новим стратегічним документом, який би став дороговказом на найближчі 10 років. Так у 2019 році було ухвалено Концепцію інтегрованого розвитку Вінниці до 2030 року. Цей документ став основою для розробки Стратегії 3.0, але вже з урахуванням приєднаних територій – Великої Вінниці.

“Стратегія “Вінниця 3.0″ – це дороговказ для всієї Великої Вінниці. Це спільне бачення мешканців, команди органів місцевого самоврядування, громадськості, бізнесу, фахівців різних галузей, молоді, жителів приєднаних територій  – усіх вінничан, які вболівають за майбутнє своєї громади. І вже на етапі розробки документу громада проявила свою згуртованість, коли ми його обговорювали, і фактично фінальний проект ми затверджували для представлення сьогодні”, – зазначив міський голова Сергій Моргунов під час презентації головного документу громади на майбутнє десятиліття.

У Стратегії визначені основні виклики, як впливатимуть на розвиток міста в найближчі роки. Це утворення нової об’єднаної громади, Великої Вінниці, в результаті реформи децентралізації; боротьби з пандемією COVID-19, а також зміни клімату. В документі наголошується на тому, що в таких умовах необхідно використовувати переваги від об’єднання в єдину громаду та шукати нові можливості для розвитку галузей економіки. Зокрема, в рамках зеленого курсу Європейського Союзу, який передбачає баланс з навколишнім середовищем. І Вінниця, як європейська громада, має бути долучена до цих намірів.

Головною візією Стратегії 3.0 є те, що Вінниця в 2030-му – це європейська комфортна міська громада, що постійно вдосконалюється й знаходить нові ефективні рішення для подолання викликів, з якими стикається у все більш конкурентному та мінливому світі.

“Стратегія 3.0 орієнтована на прорив у розвитку. Адже з кожним роком все більш помітною стає конкуренція між громадами – на регіональному та національному рівнях. Нині створено 63 об’єднані територіальні громади на теренах Вінницької області. І тут, мабуть, наше завдання поділитися нашим досвідом, практиками та кращим досвідом і допомогти саме цим новоутвореним територіальним громадам досить динамічно почати розвиватися в нових умовах і справлятися з тими викликами, які в них є. Наша громада повинна бути відкрита та прозора, яка має традиції сильного місцевого самоврядування, утримує лідерські позиції, заохочує інших до інновацій в муніципальному управлінні, а також відкрита до нових ідей. Позитивна та динамічна, успішна громада, яка підтримує здоров’я, добробут та високу якість життя своїх жителів. Де кожен може себе реалізувати та отримати підтримку. Громада, яка дбає про чисте довкілля  для наступних поколінь. Проривна та інновативна – громада яка рухається в ногу з часом, впроваджує інновації, створює умови для креативного бізнесу, покращує взаємодію всередині громади та зі світом. Розумна (SMART) і АГРОТЕХ, яка використовує свої сильні позиції в аргосекторі. На приєднаних територіях Великої Вінниці 8213 га земель сільгосппризначення. Це унікальна можливість і відповідний виклик, щоб ми змогли створити сприятливі умови для розвитку малого та середнього бізнесу в агросекторі. А в цілому: Вінниця – це місто-магніт, в якому комфортно жити і працювати, яке притягує до себе ідеї, позитив та успіх”, – говорить міський голова Сергій Моргунов.

Читайте также:

Депутати обласної ради не дозволили підвищити тарифи на тепло та гарячу воду для населення

Стратегія “Вінниця 3.0” має чотири ключові принципи, які мають бути враховані під час реалізації кожного проекту, цілі або ж заходу. Перший із них – кожен вінничанин важливий. І це означає врахування потреб та створення можливостей для усіх мешканців, незалежно від статті, віку, походження, місця проживання чи соціального статусу. Другий – прозорість та нульова терпимість до корупції. Міська влада є абсолютно відкритою та прозорою, а громадськість – якісно проінформованою про її діяльність. Третій – сталість. Цей принцип враховує баланс інтересів нинішнього та наступних поколінь та ставить за мету залишити лише позитивні економічні, екологічні та соціальні наслідки. Четвертий принцип – залученість і співпраця, коли мешканці активно використовують інструменти демократії участі.

Повідомляється, що стратегія розвитку “Вінниця 3.0” має шість основних пріоритетів.

Пріоритет 1. Цифровізація муніципального простору.

Цей пріоритет має на меті підвищити ефективність та доступність муніципальних послуг, якість муніципального управління та посилення громадської участі в ухваленні рішень. Вінниця поступово переходить до впровадження концепції Smart City – застосування цифрових, інноваційних, інтелектуальних технологій, моделей, стратегій, продуктів і сервісів у різних сферах діяльності громади.

Читайте также:

Вінницькі поліціянти затримали телефонних шахраїв, які ошукували пенсіонерів по всій території України

Пріоритет 2. Інтегрована громада: якісні та доступні муніципальні послуги для всіх.

Для міста залишається ключовим завданням забезпечення високого стандарту надання послуг для своїх мешканців. Спектр послуг має розширюватися, і вони мають бути доступними для всіх жителів Великої Вінниці. Це стосується медичних, освітніх послуг, самореалізації молоді, а також взаємодії та спільної відповідальності громадянського суспільства і влади. Сама ж громада, будучи центром регіону, відкрита для співпраці: як на регіональному рівні з усіма громадами Вінниччини, так і на національному та міжнародному рівнях.

Пріоритет 3. Муніципальні інвестиції.

Щоб забезпечити високий стандарт та широкий спектр послуг, необхідна сучасна інфраструктура для життя, ведення бізнесу, туризму, співпраці із зовнішнім світом. Тому місто й надалі продовжить оновлювати та термомодернізовувати заклади освіти, охорони здоров’я, соціальної сфери, культури та спорту. А також розвивати об’єкти інфраструктури для бізнесу і туризму. Також цей пріоритет покликаний вирішити питання доступу до питної води, очищення стічних вод, а також вдосконалити систему поводження з різними видами відходів. Зменшувати використання енергоресурсів та збільшувати частку альтернативної енергетики на території громади. Крім того, Вінниця має зберегти статус міста з найкращим муніципальним транспортом, якісними дорогами та розвинутою інфраструктурою. Серед стратегічних проектів – простір «Вінницька Миля» вздовж проспекту Коцюбинського до Залізничного вокзалу, шляхопровід Янгеля-Ватутіна, підвищення екологічності громадського транспорту.

Читайте также:

Станом на 12 січня на території Вінницької області зареєстровано 23860 випадків COVID-19

Пріоритет 4. Зелена економіка та SMART-спеціалізація.

Економічний розвиток – ключовий елемент успішної та конкурентоздатної громади. І Вінниця має активно співпрацювати з місцевими компаніями та важливими секторами економіки в інтересах не тільки самого міста, а й регіону в цілому. Мета – це розвиток сучасної економіки, націленої на зростання конкурентоспроможного бізнесу зі створенням якісних високооплачуваних робочих місць та зменшенням негативного впливу на навколишнє середовище. Важливо забезпечити максимально комфортні умови для ведення бізнесу та мотивувати активних членів громади до підприємництва. Інноваційний потенціал передбачається використати передусім в агротехнічному секторі зі створенням агрохабу, агро- та ІТ-кластерів. Також місто має поступово переходити до «зеленої економіки», яка сьогодні є провідним трендом у світі, і особливо в Європі.

Пріоритет 5. Доступне, безпечне та екологічно чисте середовище

Клімат глобально змінюється, і громада має системно займатися питаннями екології. Серед стратегічних питань – покращення якості питної води. Минулого року уже стартував масштабний проект по очищенню річки Південний Буг. Також приділятиметься увага малим річкам та іншим водоймам. У цьому пріоритеті важливим акцентом є трансформація простору. Якісні публічні простори мають формуватися на базі прибудинкових територій, зелених та прибережних зон, у середмісті та у віддалених районах, а також у результаті ревіталізації наявних територій. Важливим є також інтеграція приєднаних громад в єдиний простір Великої Вінниці та синхронізація просторового планування на всій території об’єднаної громади. Серед стратегічних проектів – розробка інтегрованої концепції розвитку історичного Середмістя, подальша реконструкція Центрального парку та його поєднання з Європейською площею пішохідною вулицею М. Грушевського, а також облаштування парку Дружби народів та прилеглих територій і водойм.

Пріоритет 6. Пульсуюче місто.

Пульсуюче місто – це місто, яке постійно перебуває в динаміці, яке надихає своєю енергетикою, приваблює як магніт – тут хочеться жити і працювати, сюди хочеться повертатись його гостям. Вінниця має стати сучасним, динамічним, культурно-діловим центром.

Серед стратегічних проектів до 2030 року – створення Музею Вінниці, відкриття туристичного хабу, розвиток Території SUN як мистецької платформи на території колишнього дитячого санаторію імені М. Коцюбинського.

На завершення презентації Стратегії “Вінниця 3.0” міський голова зазначив, що це гнучкий план руху вперед і водночас послідовний у реалізації.

“Ми всі маємо об’єднатися й в подальшому заради розвитку нашої територіальної громади, якщо ми є патріотами громади. Стратегія “Вінниця 3.0″ являє собою перелік стратегічних пріоритетів і проєктів, які ми всі разом прагнемо реалізувати в найближчі 10 років. Важливо, що в нове десятиліття ми входимо з новою Стратегією, і цей документ розроблений в діалозі з громадою. Реалізація Стратегії успішна в тій громаді, мешканці якої щиро вболівають за її майбутнє і відчувають свою причетність до змін і самі стають драйверами цих позитивних зрушень. Хто хоче – шукає можливості, хто не хоче – завжди буде шукати причину. Насправді, розроблена Стратегія – це тільки початок роботи, і наші амбітні і подекуди неймовірні на перший погляд плани потребують колосальної віддачі для всіх. Коли місто стає сучаснішим, комфортнішим, інноваційним – від цього виграють всі. Об’єднані зусилля всієї громади мають принести нам бажаний результат. Коли Вінниця 3.0 – це місто-магніт, яким пишаються вінничани”, – додав Сергій Моргунов.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "Те, кто достаточно умен, чтобы не лезть в политику, наказываются тем, что ими правят люди глупее их самих."

  © Платон

  Доставка еды в локдаун: в Сингапуре разработали роботов-курьеров

  Верховный суд начал рассмотрение иска телеканала «112» на введение санкций

  Судьи не явились на заседание КСУ, которое созвал Тупицкий. Его самого не пустила охрана

  Отпраздновал День космонавтики. На Донбассе застрелился российский наемник – разведка

  Синоптикиня: До західної частини України суне серйозне похолодання

  Дочь Путина Тихонова не будет президентом РФ. Известный адвокат назвал причину

  Фестиваль американского кино запускает мастер-классы с продюсерами и режиссерами

  У Вінниці оновлений спорткомплекс на Янгеля планують відкрити до 1 вересня

  NASA показало «море дюн» на Марсе

  Кабмин объявил перечень тех, кто может получить помощь из-за локдауна

  Сьогодні у Вінниці офіційно завершили опалювальний сезон

  Украинская разведка отрицает причастность к похищению из Молдовы экс-судьи Чауса

  Довыборы в Раду. Суд признал противоправным итоговый протокол на 87 округе

  У процедурі оформлення субсидії відбулись зміни: що варто знати вінничанам

  Зеленский: Украина готова к защите страны

  Мендель заявила, что Зеленский запросил переговоры с Путиным. В Кремле отрицают

  Україна в Москві виграла десяте “золото” чемпіонату Європи з важкої атлетики

  Тетяна Даниленко: Сподівання, що все буде ок і Путін не почне – оптимістичний план. “А что, б…я, если нет?”

  Гайдай: Путін – наш найефективніший ментор і вчитель. Настав час вивчити всі його уроки і ліквідувати цього вчителя. Бажано – фізично 

  У Вінниці почали оновлювати дорожню розмітку