USD28.2033

У вінницьких бібліотек хочуть рейдернути приміщення

Протягом двох днів, 28 та 29 травня, члени робочої комісії з питань обліку та ефективності використання комунального майна спільної власності територіальних громад Вінницької області обстежили приміщення Вінницького обласного спеціалізованого клінічного диспансеру радіаційного захисту населення, Центру спортивної медицини та лікувальної фізкультури, Обласної наукової медичної бібліотеки та Вінницького медичного коледжу ім. акад. Д.К. Заболотного.

– До обласної Ради звернувся депутат Андрій Вигонюк, – пояснює заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк. – Він запевнив, що є нагальна потреба покращити умови для працівників і пацієнтів Центру спортивної медицини та лікувальної фізкультури. Департаментам облдержадміністрації, які відповідальні за ці напрями, були направлені листи з проханням розглянути напрацювання комісії з обліку та ефективного використання майна і надати свої пропозиції для вирішення питання. Ми також запросили їхніх представників, аби вони разом з нами оглянули приміщення. Передує цьому проект рішення, який був розміщений на сайті обласної Ради від 23 травня. Протягом двох днів ми разом з представниками профільних департаментів ознайомилися з роботою Центру, оглянули умови, в яких працюють лікарі, а також оглянули медичну бібліотеку та медичний коледж.

– Наше завдання – знайти гідне приміщення для Центру спортивної медицини та лікувальної фізкультури, – продовжує депутат обласної Ради Юрій Яремчук. – Наразі ми розглядаємо об’єкт для перенесення Центру на місце обласної наукової медичної бібліотеки. Однак, тут зіткнулися із супротивом з боку управління культури облдержадміністрації. Потрібно шукати компромісне рішення.

Читайте также:

Сьогодні у Вінниці запрацювала Школа гіда

Ініціатор вирішення проблеми з малими площами Центру спортивної медицини та лікувальної фізкультури, депутат обласної Ради Андрій Вигонюк, розповідає про умови, в яких доводиться працювати лікарям спортивної медицини.

– Зараз не через фахівців, чи обладнання, а у зв’язку із розмірами площ, на яких розміщений центр, не може надаватись якісна послуга, – пояснює Андрій Вигонюк. – В невеликій кімнаті приймає шість лікарів з медсестрами одночасно, плюс до них приходять шість пацієнтів-спортсменів зі своїм тренером. Це щоденно від 50 до 70 спортсменів на шестеро лікарів. Є кімнати по 3-4 квадратних метри. Гардероб відсутній. Немає місця для пацієнтів, які очікують своєї черги. Там усі тісняться. Це не нормальні умови. Ми маємо задовільнити пацієнта і його потреби.

Про роботу лікарів єдиного на Вінниччині Центру спортивної медицини та лікувальної фізкультури розповіла Ірина Ткаченко:

Читайте также:

Один з фаворитів на 11 округу покоряє вінничан простотою.

– У нас особливість огляду спортсмена в тому, що ми повинні провести йому функціональну пробу з навантаженням, – пояснює лікар спортивної медицини. – Прикладом, для боксерів це трихвилинний бій з тінню, чи легкоатлету – трихвилинний біг, або присідання. Шість спортсменів в цьому кабінеті одночасно цього зробити не можуть, а іншого приміщення ми не маємо. Тут у нас вперше у дітей виявляються уроджені вади серця. Цей діагноз можна прослухати лише в повній тиші, а як це зробити при такому скупченні людей в одному кабінеті?!

Члени комісії розглядали як один із варіантів перевести Центр спортивної медицини та лікувальної фізкультури у будівлю, де нині знаходиться обласна наукова медична бібліотека.

– Я розумію, що кожен господар хоче кращі умови. Сьогодні обласна дитяча бібліотека, яка існує вже 90 років і обслуговує всю область, до 1 червня має виселитися з орендованого приміщення, тому ми не можемо віддавати це приміщення департаменту охорони здоров’я. Ми повинні зберегти бібліотеки для наших дітей, – переконує заступниця начальника управління культури і мистецтв ОДА Валентина Троян.

Читайте также:

Від початку року на водоймах Вінниччини загинула 41 людина

Делегація з представників департаментів, управлінь облдержадміністрації та членів робочої комісії з питань обліку та ефективності використання комунального майна спільної власності територіальних громад області обстежили приміщення обласної наукової медичної бібліотеки. Бібліотека знаходиться у садибі родини Грохольських, площею 568,4 кв.м. Побудована вона була 1903 року.

– Ми підтримуємо споруду в належному стані, – каже директорка бібліотеки Галина Берладин. – Щоденно до нас приходить близько пів сотні відвідувачів, у середньому пів тисячі читачів у нашому електронному каталозі. Маємо також 25 читачів на абонементі. Ми постійно вивозимо найкорисніші примірники на різні фестивалі і конференції у районні центри Вінницької області. І можемо похизуватися – бібліотека почала заробляти власні кошти, проводячи конференції та роблячи фармацевтичний літературний пошук для фармкомпаній.

Робоча комісія побувала також у Вінницькому медичному коледжі ім. акад. Д.К. Заболотного. Під час перевірки депутати ознайомилися з площами, оглянули бібліотеку і харчоблок. Останній, за словами членів комісії, функціонує в неналежних умовах і потребує ремонту із заміною обладнання.

Як прокоментував директор Іван Андрієвський, цю проблему незабаром вирішуватимуть. Він додає, вільних площ для розміщення ще однієї структури у закладі немає.

Наразі проект рішення «Про Вінницьку обласну наукову медичну бібліотеку» перебуває на стадії обговорення. Робоча комісія з питань обліку та ефективності використання комунального майна спільної власності територіальних громад Вінницької області опрацьовуватиме пропозиції профільних департаментів облдержадміністрації. Далі проект рішення розглядатиметься на засіданнях постійних комісій обласної Ради, а остаточне рішення прийматимуть депутати на сесії.

Люди у соцмережі обурені даною ситуацією:

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"У нас начинается тяжелый период жизни: парламентские, затем еще страшнее - президентские выборы"

© А.Лукашенко

Посольство США: Нас огорчает насилие во время ХарьковПрайда

Будьте бдительны – агрессор вас прослушивает

Супрун рассказала, как из-за раздоров в медуниверситетах избили ее мужа

Вслед за Ткаченко. Кличко тоже хочет проверить работу КГГА

Декомунізація – ключовий крок трансформації України. ВІДЕО

Глава УГКЦ предлагает создать совместную комиссию ПЦУ и Восточных католических церквей

Оккупанты заявили о возможности переименования Крыма

Казанский: Смерть Джумаева – на совести прогнившей судебной системы

В Украине началась неделя по противодействию буллингу

У Вінниці патрульним довелось наздоганяти п’яного водія буса

Незабаром на полицях бібліотек міста з’явиться книга “Легенди та історії Вінниці”

Пленум Верховного суда выступил против законопроекта Зеленского

Завтра у деяких мікрорайонах Вінниці буде понижено тиск води через ремонт водогону

Машовец: Спровоцировать кровавую вендетту в Украине не так сложно, как некоторым кажется

Сила влади – в нашій нерішучості

Новые порядки проверок Гоструда оспаривают в суде

Еврокомиссия раздает гранты на бесплатный Wi-Fi

Украинских политзаключенных делали гражданами РФ против их воли

Взгляд Волкера на выполение формулы Штайнмайера: на самом деле все не так оптимистично

Освобожденные политзаключенные и моряки получили новые документы