USD28.2033

Україна без Омбудсмена

Україна без Омбудсмена

Закінчився п’ятирічний строк перебування Лутковської на посаді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Україна формально-юридично вже без Омбудсмена.

Чи позначиться це суттєво на парламентському контролі за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина та захисті прав кожного на території України, здійснення якого покладається на Уповноваженого?

На моє переконання – ні. Адже в останні п’ять років (так само як і раніше) Україна не мала ефективного, дієвого та безкомпромісного захисника прав і свобод людини в особі Омбудсмена.

За великим рахунком, Омбудсмен – це той уповноважений державою суб’єкт, який у сфері захисту прав і свобод людини може і повинен «ставити на місце» будь-кого, включно з президентом. Для цього Омбудсмену надано конституційний статус і широкі законодавчі повноваження.

Чи реагувала Омбудсмен Лутковська на очевидну узурпацію влади Януковичем, яка була пов’язана з ігноруванням конституційних прав і свобод людини у всіх головних суспільних сферах? Чи чули ви захисний голос Омбудсмена Лутковської щодо масових кричущих порушень конституційних прав і свобод людини судами, силовими та іншими органами під час Революції гідності?

Ні – цей голос не лунав, він і в принципі не міг лунати, бо своєю посадою Лутковська фактично зобов’язана Януковичу. Це з його благословення контрольована ним більшість у парламенті зробила її Уповноваженим. Це вірні Януковичу регіонали вкупі з комуністами організували і забезпечили ганебне складання присяги, на яке вона пішла свідомо і з «гордо піднятою головою». Подивіться на це дійство, яке стало юридичною підставою вступу Лутковської на найвищу конституційну посаду в сфері захисту прав і свобод людини.

Читайте также:

Откуда у русских взялся праздник “23 февраля”

Заради чого Лутковська пішла на цей всесвітній сором так званого складання присяги у задньому проході парламентської зали, що з самого початку ставило під сумнів її легітимність? Заради захисту конституційних прав і свобод громадян? Чи заради посади і служінню Януковичу? Для мене відповідь – очевидна і однозначна.

Водночас виникає питання про те, чому за таких обставин після втечі Януковича та його посіпак Лутковська не склала своїх повноважень? Чи вважала, що її діяльність у період владарювання новітнього узурпатора була належною і відповідала Конституції, суспільним потребам та міжнародним стандартам? Але це питання, як ви розумієте, не юридичного, а морального плану, який у даному разі (власне – як і загалом у житті) є головним.

Виникає й інше питання – як ганебний вступ Лутковської на посаду і її діяльність у період 2012-2014 рр. «проковтнули» очільники нової демократичної влади, які забралися на владну вершину завдяки Небесній сотні та тисячам скалічених громадян? Чому по повній не пред’явити Лутковській «рахунок» за її попередню споглядацьку (чи пособницьку?) діяльність? Тому, що домовились на взаємовигідних умовах – вони не згадують їй про минуле і не чіпають її на посаді, а вона «закриває очі» на те, що вони «творять» і те, що твориться з правами людини? То чим же, скажіть, нова влада в основі своїй відрізняється від своїх «попередників»?

Читайте также:

Теперь понятно, почему антимайдановец Топаз отказался пойти на обмен

Ми добре пам’ятаємо як з подачі спецслужб іноземних держав активно розкручувалася в окремих ЗМІ інформація про нібито існування в Україні «таємних тюрем» та незаконного утримання там затриманих осіб. Водночас фактично поза увагою залишалась проблема незаконного утримання українських полонених російськими загарбниками та проросійськими бойовиками.

З цього приводу мені вже доводилось писати про те, що позиція Омбудсмена в питанні захисту прав людини і громадянина не була належною як в часи авторитарного режиму, так і тепер, коли загострилися проблеми з дотриманням прав та свобод у багатьох сферах – соціальній, економічній, політичній, інформаційній, військовій тощо.

Тоді я наголошував, що, як на мене, поряд зі своєю стурбованістю з приводу відмови СБУ допустити Моніторингову місію до певних місць на контрольованій Україною території, Омбудсмену в даному випадку годилося б особливо акцентувати увагу високих представників ООН на кричущому свавіллі з утриманням наших бранців бойовиками так званих «ДНР» і «ЛНР», оскільки в терористичних організацій, за визначенням, законних місць несвободи бути не може.

Тому, повторюсь, з відходом Лутковської з цієї посади у сфері захисту прав і свобод людини нічого істотно не зміниться. Україна просто й далі не матиме Омбудсмена. На превеликий жаль!

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"К сожалению, понятия хороший человек и хороший политик далеко не одно и то же."

© Антон Савин

Реальные супергерои: 7 самых удивительных человеческих способностей

ЕС призвал Россию немедленно освободить Сенцова и Балуха

В Киеве горит российское посольство: кадры происходящего

Radio Free Europe: Путин обхаживает Макрона, добиваясь усиления экономических связей

По чем Ленин для народа: в Киеве болельщикам “Ливерпуля” впаривают вождя

В Крыму есть ядерное оружие: Джемилев сослался на источник в РФ

Голоса для этого есть: Шахов рассказал украинцам правду о снятии депутатской неприкосновенности

Чотири роки Порошенка: здобутки й хиби зовнішньої політики

Настоящее месиво: жуткая авария парализовала главную транспортною артерию, есть пострадавшие

Путин опасается расширения НАТО: Завтра Украину тоже туда включат

Спасибо за службу: воин ООС перед гибелью написал трогательный стих о войне

Невежество, манипуляции, вранье: что вещает “церковный эксперт” Новинский

Захват заложников в McDonalds: что известно на данный момент

ЕС не снимет санкции с РФ без прогресса в Донбассе – Макрон

Нападали на девушку: Стерненко раскрыл новые детали смертельной резни в Одессе

Зовнішнє керування? Хочеш бути незалежним – будь ним

Курс биткоина на 26 мая: главная криптовалюта идет ко дну

В Киеве неизвестные испортили граффити времен Майдана – фото

С плечей украинцев снимут важный налог: что надо знать

The Daily Beast: ФБР установило контроль над российской бот-сетью