USD28.2033

Україна: між виборами та воєнним станом

Наступні декілька днів є вирішальними у новітній історії України. Протягом п’ятниці та вихідних стане зрозуміло, куди далі рухатиметься Україна – на дострокові парламентські вибори, сподіваючись хоча б частково і не завжди вдало перезавантажити політику, чи у військовий стан, наслідками якого будуть десятки тисяч людських жертв.

Переговори про двостороннє припинення вогню, ініційовані президентом Порошенком, є останнім шансом на політичне врегулювання кризи на сході України та проведення виборів. У четвер Верховна Рада зібралася на закрите засідання, хоча розчарувала багатьох присутніх депутатів відсутністю нової інформації.

Обурений Олег Тягнибок заявив, що взагалі не розуміє, чому засідання відбувалося без преси.

– Це просто була марна трата часу для всіх нас. Нічого нового ми не почули, тому фракція “Свобода” більше ніколи не буде підтримувати рішення про закриті засідання, – заявив він після завершення.

За інформацією “Української правди”, у ході закритого засідання парламенту найбільш інформативним був виступ керівника Головного управління розвідки Міністерства оборони Юрія Павлова. “Він сказав, що на території України зараз перебуває шість тисяч військових російських регулярних військ. Не сепаратистів, а саме російських військових, а також декілька сотень одиниць техніки”, – зазначив співрозмовник “Української правди” з числа народних депутатів.

Керівник розвідки також сказав, що план Путіна має декілька етапів: спочатку взяття Маріуполя, потім – коридор до Криму, а далі – коридор до Придністров’я. Ці тези давно гуляють інтернетом, але вперше були озвучені високим військовим керівництвом.

На сьогодні політичне керівництво України має два табори – війни та миру. Табір миру очолює Петро Порошенко, табір війни – Арсеній Яценюк і Олександр Турчинов. У ході закритого засідання Турчинов сказав, що двічі розмовляв з Порошенком протягом середи, і той “поділився відчуттям, що мирний план спрацює”. Вирішальним мають бути переговори Порошенка в ході самміту НАТО в Уельсі.

Сам Турчинов налаштований скептично – і в разі, якщо протягом п’ятниці-неділі не буде прогресу в мирному врегулюванні, то на понеділок він пообіцяв призначити консультації щодо проведення ще одного позачергового засідання. З єдиним пунктом в порядку денному – про звернення Верховної Ради до президента України щодо введення воєнного стану.

Це звернення парламенту саме по собі не є введенням військового стану, але воно покладає відповідальність про подальший перебіг персонально на Порошенка. Парадокс у тому, що будь-яке рішення тоді грає на руку тандему Турчинова-Яценюка.

У разі запровадження воєнного стану дострокові парламентські вибори скасовуються, і чинний прем’єр та голова Верховної Ради зберігають свої посади – те, на що вони не можуть розраховувати в разі переобрання парламенту.

Читайте также:

Разведение сил отменяется: у Станицы Луганской гремят выстрелы и взрывы

Якщо ж воєнний стан не запроваджується, а вибори все-таки відбудуться, то ініціювання цього питання Турчиновим може бути сильним козирем його політичної сили – спільної з Яценюком – під час агітаційної кампанії.

Для Петра Порошенка критично провести вибори цієї осені, поки його рейтинг тримається найвищих показників. Очевидно також, що перезавантаження парламенту буде крапкою в процесі руйнування фундаменту режиму Януковича, тому скасування виборів також грає на руку Володимиру Путіну, який зацікавлений у заморожуванні політичної невизначеності в Україні та якнайдовшому перебуванні у законодавчому органі сателітів з Партії регіонів та Компартії.

Тим часом виборча кампанія поволі набирає обертів – закон про вибори так і не було змінено, тож вони відбудуться згідно з правилами, які стали компромісом між Януковичем та опозицією в 2012. Це значить, що рахувати результат будуть висуванці від тих же партій, які мали право на це два роки тому. Тобто право формувати виборчі комісії отримали ті ж самі фантомні утворення з назвами Анархічна партія або “Молодь до влади”, які в 2012 були агентурою Партії регіонів.

Читайте также:

В Сирии разгромлена не только банда Вагнера, но и так называемые “силы специальных операций МО РФ”

За розповіддю джерел, у штабі регіоналів зберігалося щонайменше сім печаток різних партій, за квотою яких Андрій Клюєв вводив до виборчих комісій підконтрольну йому більшість. Питання, на кого ця “інфраструктура” працюватиме зараз – тобто хто викупить квоти у виборчкомах, зарезервовані за технічними партіями.

Безперечним фаворитом виборів є “Блок Петра Порошенка”, рейтинг якого на сьогодні перевищує навіть рейтинги Партії регіонів в розквіті сил. Президент визначився, що лідером списку буде Віталій Кличко. Це було передбачено ще непублічною угодою про співпрацю, укладеною навесні 2014 року перед тим, як Кличко підтримав Порошенка на виборах президента і відкрив йому шлях до перемоги в першому турі.

Сам документ ніхто з пересічних депутатів УДАРу не бачив у очі, але його зміст зачитували на одному із засідань фракції. Минулого тижня на зустрічі з депутатами УДАРу Порошенко підтвердив домовленість щодо Кличка як першого номеру списку.

Інший пункт весняної угоди між Кличком і Порошенком передбачав поділ списку на виборах та майбутнього складу уряду у пропорції 50 на 50. Однак життя вносить свої корективи – квоту УДАРу буде зменшено за рахунок залучення інших партнерів.

Читайте также:

Миллионы на рекламу: какая партия тратит больше всего государственных средств

Тим часом всередині УДАРу відбувається перегрупування команди Віталія Кличка. Фактичним керівником штабу на парламентських виборах від УДАРу замість Віталія Ковальчука став Павло Рябікін, який очолював уже штаб на виборах до Київради у травні 2014 року.

На парламентських виборах Блок Порошенка узгоджуватиме мажоритарників з партією Яценюка-Турчинова “Народний фронт”. Так, за домовленістю, переможці мажоритарки у 2012 році з числа УДАРівців отримають статус єдиних кандидатів – Павло Різаненко та Руслан Сольвар у Київській області, Віктор Чумак у Києві.

Невдаха-конкурент Чумака на минулих виборах, одіозний секретар Київради Олесь Довгий зрозумів, що жодними грошима не зможе змити ненависть киян – тому перебазувався до… Кіровоградської області. Довгий уже в повний зріст веде кампанію у виборчому окруз №102 – на минулих виборах тут переміг партнер Клюєва у сонячній енергетиці Олександр Єдін.

Серед вірогідних “нових” облич парламенту – завгосп Януковича Олександр Кравець, який перші місяці після втечі попереднього президента ховався за кордоном, але влітку повернувся до України. Зараз він готується отримати депутатську недоторканість завдяки мажоритарному округу в рідному Кременчуці.

Ці вибори є шансом на повернення для багатьох знайомих діячів епохи Януковича. Оскільки кампанія триватиме півтора місяці, ніхто інший не встигне розкрутитися на виборах, окрім чинних мажоритарників. Так, хрещений батько “тендерної мафії” Антон Яценко балотується в своєму окрузі в місті Умань, а партнер Льовочкіна Іван Фурсін – в Одеській області. Там же по Одеській області буде спробувати переобратися в парламент Давид Жванія, якого не захотіли бачити в списках ні Порошенка, ні Яценюка.

Ті соратники Януковича, які разом з війною втратили округи на Донбасі, вирішили об’єднатися, щоб не загинути поодинці. Не краща ситуація у них і з рейтингами – за останніми дослідженнями, Партія регіонів не набирає 5 відсотків, а “Сильна Україна” Сергія Тігіпка балансує на межі проходження. Рятуючись від політичного забуття, вони почали переговори про похід уламків регіоналів під одним дахом.

За інформацією “Української правди”, це утворення може називатися “Партія “Опозиційний блок”, яку очолить Сергій Тігіпко. Окрім його “Сильної України”, переговори про об’єднання ведуться з залишками Партії регіонів, яку очолює Борис Колесніков, а також з проектом Льовочкіна Партія розвитку України.

Розглядається можливість, що в число “акціонерів” потрапить і партія Наталії Королевської “Україно – вперед”, партія Володимира Семиноженка “Нова політика” та афганці Сергія Червонописького. Квоти пропонують ділити відповідно до ресурсів, які будуть внесені в кампанію.

Переговори поки не завершилися. І у разі, якщо колишні соратники Януковича досягнуть згоди, то базою для їх походу на вибори буде технічна партія, яку просто придбають і перейменують у “Опозиційний блок” – ніхто втрачати свій бренд не захоче. Усі члени списку вийдуть зі своїх партій.

При цьому один з найближчих соратників Януковича Сергій Льовочкін не особливо вірить в успіх і готується балотуватися за мажоритарним округом в Миколаєві, тоді як інший соратник Януковича Борис Колесніков уже був помічений за підготовкою грунту для мажоритарки в Краматорську.

Доля цього проекту залежить від того, на які поступки готова піти “донецька група” – партії Тігіпка та Льовочкіна виставили умови, що союз можливий лише в разі, якщо до списку не потраплять одіозні прізвища на кшталт Миколи Левченка, Михайла Чечетова, Олени Бондаренко або Ганни Герман.

Але усі згадані особи – особливо перший – є критично важливими для “донецьких”, оскільки інших публічних осіб у них просто немає, і без цих дискредитованих діячів вони остаточно втратять свою, нехай навіть негативну, ідентичність. І це – ще одна причина, чому парламентські вибори повинні відбутися саме зараз.

Джерело: Українська правда.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"У нас начинается тяжелый период жизни: парламентские, затем еще страшнее - президентские выборы"

© А.Лукашенко

Полторы тысячи силовиков стянули в центр Киева: что происходит

Зачем Украине налог на выведенный капитал

Твое лицо, когда тебя “освободили” россияне: в Крыму появился необычный памятник

Монетизация льгот: власти совсем запутали украинцев

Перш ніж обурюватися недостатньою підтримкою Європи – що варто брати до уваги

Бензином только пахнет: что украинцам продают под видом автомобильного топлива

Стратегия Смолия: НБУ подготовил новый план краха

Главное за ночь: «марш националистов» и судьбоносное обращение Вакарчука

Очередное золото: украинские паралимпийцы в очередной раз поразили мир своими способностями

“Было время – и цены снижали”, или Кровавый 1962-й

Выборы Путина: к началу голосования на участках “появились” полные урны бюллетеней

Украинцев заставят регистрировать SIM-карты: что нужно знать каждому

“Странные связи” словацкой элиты и Кремля

Что 18 марта будут требовать протестующие: Всеукраинский Марш

Главное за ночь: позор Кремля и новый “подарок” Гройсмана

«Марш за импичмент» начался с задержания активистов: паковали в автозаки

Страна льготников: Гройсман собрался компенсировать украинцам деньги за проезд

ГПУ против “Новой почты”: результаты обысков показали, что кто-то врет

Главное за день: Украина без безвиза и «военный переворот» от Савченко

Спасения не будет: названа окончательная дата конца света