Україна стала завозити з Росії наполовину менше товарів, і на третину зменшила експорт в РФ
Імпорт товарів з Росії в Україну за січень-листопад поточного року впав на 50%, експорт українських товарів до Росії на 32%.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на заяву заступника глави ГФС України Анатолія Макаренка.
При цьому, за його словами, на митниці відзначають зростання експорту товарів до ЄС на 5%.
“За період січень-листопад 2014р відбулося скорочення обсягів оподаткованого імпорту за вартістю в доларах США на 20%. Скорочення імпорту з РФ склало 50%, скорочення експорту до Росії впало на 32%”, – сказав він.
Також за словами Макаренка, експорт в країни СНД за вказаний період скоротився на 31%, а в країни Азії – на 8%.
У той же час імпорт з ЄС в Україну скоротився на 22%, а з СНД – на 42%.
“Варто зазначити, що при цьому імпорт з Білорусі збільшився на 12%”, – додав він.
Як повідомляє “Уркінформ”, інформацію про зростання експорту в Євросоюз підтвердив і перший заступник глави Мінекономіки Валерій П’ятницький під час презентації серій бізнес-семінарів “EUROбізнес. Вихід на ринок ЄС”
“Якщо подивитися на 10 місяців, то це (підписання Угоди про асоціацію – ред.) Дало зростання на 12% нашого експорту в Європейський Союз”, – сказав П’ятницький.
Читайте также:
Курсы валют: гривна начала сдавать позиции
За словами заступника міністра, основна частка цього зростання обумовлена змінами правил, оскільки головне в Угоді не квоти, а розкриття регуляторної бази. Тобто, предпірінімателі бачать ясну картину того, як виходити на ринки ЄС.
Як приклад він П’ятницький призводить курятину: “Ми її (курятину – ред.) Експортуємо не тому, що нам дозволили експортувати в певному обсязі, а саме тому, що були застосовані санітарні, фітосанітарні регулювання, а також правила, які діють в ЄС. Наші підприємства пройшли відповідний аудит “.
Читайте также:
Польша втрое увеличила поставки газа в Украину
За словами чиновника, можна багато говорити, що у нас не вистачає квот. Свого часу було багато розмов цукор-сирець. Однак сьогодні ця квота практично не використовується. “Так в чому проблема? ЄС закритий? Нульове мито. Де виробники цукру? У нас квота 20 тисяч тонн, так експортуйте хоча б одну”, – закликав він.
Заступник міністра додав, що є ще менш привабливий момент, який полягає в девальвації гривні. “Ми на цьому виїжджати постійно не зможемо. Треба максимально стабілізувати економіку і через експорт стимулювати виробництво”, – резюмував він.
Примітно, що, за даними за перше півріччя, зовнішньоторговельний баланс України змінив структуру: експорт до Росії зменшився на 25%. Але в той же час на таку ж суму збільшився експорт до країн Євросоюзу /
Істотно, що зростання українського експорту в Європу повністю компенсує втрати від зниження експорту в Росію за цей же період (-24.5% за останні 6 місяців 2014)
Більш всього від автономних торгових преференцій ЄС виграє український агросектор.
Нагадаємо, що Євросоюз зберіг для України односторонні преференції в торгівлі з країнами ЄС до кінця 2015 року в рамках тристоронніх домовленостей між Україною, ЄС і Росією.