USD28.2033

Українців позбавили будь-яких законних соціальних ліфтів – нардеп

Українців позбавили будь-яких законних соціальних ліфтів – нардеп

Через чотири роки після Революції гідності українці знову позбавлені будь-якої законної можливості суттєво змінити своє соціальне та матеріальне становище.

Бідність та відсутність перспективи консервуються, створюються нестерпні та принизливі умови життя людей. У країні зростає рівень злочинності та ширяться протестні настрої. І це – дуже небезпечно для майбутнього всієї нашої держави.

Подібна ситуація вже була перед Революцією гідності, коли владу в країні захопив один клан. І саме відсутність можливості змінити своє життя іншими методами штовхнула мільйони людей на Майдан.

У прогресивних державах соціальні ліфти – один з найбільш ефективних способів вирішення проблем соціальної нерівності та оновлення правлячих еліт. Вони створюють умови для підняття у соціальній ієрархії найбільш достойних та перспективних представників суспільства незалежно від їхнього соціального походження та матеріального стану.

Демократичні соціальні ліфти, які свідчать про відкритість та зрілість суспільства, існують, насамперед, у бізнесі, політичній діяльності, мистецтві та науці, військовій службі чи правоохоронних органах.

Запорукою успіху в цих видах діяльності, зазвичай, має бути хороша освіта, моральність та непересічні розумові здібності. Але, на жаль, в Україні ці якості не надають переваг, і сьогодні у більшості українців немає шансів без зв’язків, впливових родичів чи втрати моральності вирватися за межі створених рамок та перейти на кілька щаблів вище. І ця нерівність та несправедливість дедалі поглиблюється, прискорюючи виїзд професійної та інтелектуальної еліти за кордон.

Читайте также:

Перед яким вибором поставила Москву жорстка заява Вселенського патріарха Варфоломія

Інший вид соціальних ліфтів – участь у революціях, державних переворотах, війнах, злочинній діяльності, завдяки чому людина може дуже швидко злетіти на вершину ієрархії та отримати посаду або бажаний рівень доходів. Адже в моменти, коли соціальний устрій руйнується – піднятися на вершину може будь хто. І сьогодні це – єдині соціальні ліфти, які залишилися для українців.

Отож, не варто дивуватися, що на вулицях панує криміналітет, а в урядовому кварталі не вщухають акції протесту. Якщо держава не створює для людей демократичні соціальні ліфти, починають працювати інші ліфти – непрогнозовані за своїми наслідками, а також моральними і професійними якостями тих, кого вони піднімають у владу.

Читайте также:

Порошенко: РФ применяет технологию дезинформации против Украины

Сьогоднішня влада отримала свої посади завдяки соціальним ліфтам, що виникли відразу після Революції гідності. До високих кабінетів прийшло чимало талановитих та чесних політиків та управлінців. Але ще більше – непрофесіоналів, крадіїв та негідників.

Через чотири роки в суспільстві, що втомилося від безнадійності, знову виникає спокуса добитися змін шляхом створення революційної ситуації, коли соціальні ліфти знову запрацюють та змінять владу і життя в державі.

Тому для зняття соціальної напруги та недопущення розвалу держави влада має відкрити соціальні ліфти в усіх напрямках, забезпечивши таку можливість зокрема й законодавчо. Боротьба з корупцією та знищення кланових зв’язків в органах влади, створення чесної конкуренції в бізнесі, підвищення престижу вищої освіти – все це має стати для нас головним завданням на сьогоднішній день.

Одним з таких інструментів має стати і мій законопроект про заборону займати державні посади близьким родичам корупціонерів та прийняття єдиного запобіжного заходу для хабарників у вигляді тримання під вартою.

Ми повинні змінити ситуацію і в подальшому серйозно фільтрувати тих, хто претендує на владу в нашій країні. Нам потрібні фахівці, менеджери, науковці з високими моральними якостями. Якщо ж ми будемо й надалі слухати політиканів та вічно мріяти про світле майбутнє – ми ніколи не вирвемося зі свого жалюгідного існування.

Сьогодні соціальний ліфт потрібен для всієї країни. І ми маємо його створити.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

Генерал СБУ заговорил об убийстве Путина: “Как уничтожение Усамы бен Ладена”

Закон о прекращении “дружбы” с Россией вступил в силу

Зелёные человечки захватили детский лагерь под Одессой: началось

Палата представителей Конгресса США признала Голодомор геноцидом

Аркадий Бабченко стал человеком года по версии Time, реакция бесценна: пойду за пивом что ли

Как украсть миллиард. Откуда в государственных банках образовались 434,5 миллиарда проблемных кредитов

Российские сериалы, ЧМ 2018 и Иосиф Кобзон: Google рассказал всю правду об интересах украинцев

Дорогая дружба с Венесуэлой ради “величия” нищей страны

Перехват по-киевски: копы устроили бешеную погоню за нарушителями, сеть неистовствует

IntelliNews: США сообщили Украине, что в случае агрессии готовы отключить Россию от SWIFT

Сегодня в Украине отмечают День Сухопутных войск Украины 12 декабря: история и традиции праздника

CБУ подтвердила гражданство РФ у родственников Семочко

Сейчас Кремль бесится от бессилия. И опаздывает почти во всем – эксперт

12 декабря: какой сегодня праздник

Чиновник ответил митрополиту, которого не выпустили из Донецка

Колесников: Бойко – недовыдвинутый кандидат

Сегодня в православии день святого мученика Парамона 12 декабря: что нужно сделать

В Оппоблоке заявили о подделке официальных документов партии

Поновлення Насірова – промовисте свідчення провалу судової реформи

Ваши родные могут остаться без подарка, украинцам сообщили тревожные вести