USD28.2033

Українців позбавили будь-яких законних соціальних ліфтів – нардеп

Українців позбавили будь-яких законних соціальних ліфтів – нардеп

Через чотири роки після Революції гідності українці знову позбавлені будь-якої законної можливості суттєво змінити своє соціальне та матеріальне становище.

Бідність та відсутність перспективи консервуються, створюються нестерпні та принизливі умови життя людей. У країні зростає рівень злочинності та ширяться протестні настрої. І це – дуже небезпечно для майбутнього всієї нашої держави.

Подібна ситуація вже була перед Революцією гідності, коли владу в країні захопив один клан. І саме відсутність можливості змінити своє життя іншими методами штовхнула мільйони людей на Майдан.

У прогресивних державах соціальні ліфти – один з найбільш ефективних способів вирішення проблем соціальної нерівності та оновлення правлячих еліт. Вони створюють умови для підняття у соціальній ієрархії найбільш достойних та перспективних представників суспільства незалежно від їхнього соціального походження та матеріального стану.

Демократичні соціальні ліфти, які свідчать про відкритість та зрілість суспільства, існують, насамперед, у бізнесі, політичній діяльності, мистецтві та науці, військовій службі чи правоохоронних органах.

Запорукою успіху в цих видах діяльності, зазвичай, має бути хороша освіта, моральність та непересічні розумові здібності. Але, на жаль, в Україні ці якості не надають переваг, і сьогодні у більшості українців немає шансів без зв’язків, впливових родичів чи втрати моральності вирватися за межі створених рамок та перейти на кілька щаблів вище. І ця нерівність та несправедливість дедалі поглиблюється, прискорюючи виїзд професійної та інтелектуальної еліти за кордон.

Читайте также:

Как Аксенов и компания за “русский” Крым до аннексии воевали

Інший вид соціальних ліфтів – участь у революціях, державних переворотах, війнах, злочинній діяльності, завдяки чому людина може дуже швидко злетіти на вершину ієрархії та отримати посаду або бажаний рівень доходів. Адже в моменти, коли соціальний устрій руйнується – піднятися на вершину може будь хто. І сьогодні це – єдині соціальні ліфти, які залишилися для українців.

Отож, не варто дивуватися, що на вулицях панує криміналітет, а в урядовому кварталі не вщухають акції протесту. Якщо держава не створює для людей демократичні соціальні ліфти, починають працювати інші ліфти – непрогнозовані за своїми наслідками, а також моральними і професійними якостями тих, кого вони піднімають у владу.

Читайте также:

Шах и мат Порошенко от американцев

Сьогоднішня влада отримала свої посади завдяки соціальним ліфтам, що виникли відразу після Революції гідності. До високих кабінетів прийшло чимало талановитих та чесних політиків та управлінців. Але ще більше – непрофесіоналів, крадіїв та негідників.

Через чотири роки в суспільстві, що втомилося від безнадійності, знову виникає спокуса добитися змін шляхом створення революційної ситуації, коли соціальні ліфти знову запрацюють та змінять владу і життя в державі.

Тому для зняття соціальної напруги та недопущення розвалу держави влада має відкрити соціальні ліфти в усіх напрямках, забезпечивши таку можливість зокрема й законодавчо. Боротьба з корупцією та знищення кланових зв’язків в органах влади, створення чесної конкуренції в бізнесі, підвищення престижу вищої освіти – все це має стати для нас головним завданням на сьогоднішній день.

Одним з таких інструментів має стати і мій законопроект про заборону займати державні посади близьким родичам корупціонерів та прийняття єдиного запобіжного заходу для хабарників у вигляді тримання під вартою.

Ми повинні змінити ситуацію і в подальшому серйозно фільтрувати тих, хто претендує на владу в нашій країні. Нам потрібні фахівці, менеджери, науковці з високими моральними якостями. Якщо ж ми будемо й надалі слухати політиканів та вічно мріяти про світле майбутнє – ми ніколи не вирвемося зі свого жалюгідного існування.

Сьогодні соціальний ліфт потрібен для всієї країни. І ми маємо його створити.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политики всегда всё врут!"

© Владимир Андреев

Авто полиции из ОАЭ попали в Книгу рекордов Гиннесса

Всплыла правда о том, как Лавров проводит переговоры: «Завел в отдельную комнату и…»

Дело против Порошенко обрастает скандальными деталями: «счет пошел на сотни миллионов»

Кожен метр нового пішохідно-велосипедного моста у Києві обійшовся у більш ніж 2 млн. грн. – експерт

Зеленского обманули! Встреча с нардепами оказалась уловкой. У президента готовят скандальное разоблачение

В Одессе выступит россиянка, поддержавшая аннексию Крыма

ЦВК відкрила рахунок для кандидатів у Верховну Раду та назвала суму внесків

Википедия будет судиться с Турцией

25 мая. Памятные даты

Мосийчук внезапно предал Ляшко, такого никто не ожидал: “Баба с возу – кобыле легче”

Наводнение в Закарпатье: Зеленский издал указ о преодолении

Ляшко нахально обратился к Зеленскому и получил резкий ответ: “Закусывай хоть изредка”

Глава НБУ о встрече с Зеленским: Содержательно

Нова влада інтенсивно тестує межі своїх політичних можливостей – Пекар

ЕС выделил €470 миллионов аспирантам из 56 стран, Украины среди них нет

Такого еще не было: Савченко поразила публичным поступком

Чубаров о Зеленском: Говорить о Крыме не зовет – наверное, думает

Команда Зеленского демонстрирует чудеса логики, жонглируя правом

Порошенко лишился всего! Кинули последние соратники, «его имя вычеркнули отовсюду». Это политеческий крах

В ЦИК заявили, что не могут обеспечить подготовку к выборам