USD28.2033

УПЦ КП прокоментувала антиконстантинопольський демарш РПЦ

УПЦ КП прокоментувала антиконстантинопольський демарш РПЦ
Вселенський патріарх Варфоломій (справа) й очільник РПЦ Кирило (Гундяєв)

Речник Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря оприлюднив заяву прес-центру Київської патріархії щодо рішення Синоду РПЦ про розрив молитовного спілкування зі Вселенським патріархатом

Учора, 14 вересня, на своєму позачерговому засіданні Синод Російської православної церкви ухвалив рішення припинити молитовне поминання Святійшого патріарха Варфоломія за богослужінням, припинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату та припинити участь у роботі всіх органів, у яких головами чи співголовами є ієрархи Константинопольського патріархату. Причиною такого рішення оголошено призначення Вселенським патріархатом двох екзархів у Київ у рамках підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні.

Із благословення Святійшого патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета прес-центр Київської патріархії повідомляє таке.

1. Київський патріархат оцінює рішення Синоду РПЦ як безпідставне, не виправдане ані з богословської, ані з історичної, ані з канонічної точки зору.

РПЦ у глухому куті перед прийдешньою автокефалією, її погрози – сміховинні

Припинення молитовного поминання одним предстоятелем церкви іншого предстоятеля церкви та розрив євхаристійного спілкування між ієрархами може бути виправданий серйозними порушеннями богословського характеру (проповідь і поширення єресі чи іншого лжевчення). Питання церковно-адміністративного характеру (призначення представників Вселенського патріарха), навіть за наявності заперечень від іншої церкви, повинно вирішуватися на церковно-адміністративному рівні, а не через розрив єднання у Таїнстві Святої Євхаристії.

Читайте также:

Вот вам судебная реформа! Вот вам независимый Верховный Суд!

Вчинивши так, Московський патріархат фактично прирівняв зовнішню, мирську сторону життя церкви до сутнісної, таємничої сторони, прирівняв питання керівних прав і влади ієрархів – до єдності у Христі. Цим самим було ще раз доведено те, про що наша церква свідчить багато років: у нинішнього керівництва Московського патріархату “закрадається, під виглядом священнодійства, пихатість світської влади” (8 правило ІІІ Вселенського собору).

Читайте также:

Sinoptik: погода 22 июня потреплет нервы жителям Львова

2. Хоча в Московському патріархаті вважають Україну “своєю канонічною територією”, насправді це не так. Вселенський патріарх ніколи нікому не передавав своїх канонічних прав щодо Київської митрополії. Привласнення у XVII ст. Російською православною церквою влади над церквою в Україні відбулося не за приписом канонічних правил та є недійсним, на що вказує згадане вище правило: “…Аби ніхто із богоулюблених єпископів не поширював своєї влади на іншу єпархію, котра раніше від самого початку не була під рукою його або його попередників, але якщо хто посягнув і насильно підпорядкував собі якусь єпархію, нехай її поверне, аби не порушувалися правила святих отців: нехай не закрадається, під виглядом священнодійства, пихатість світської влади. І щоб поступово, непомітно, не втратили тієї свободи, котру дарував нам кров’ю Своєю Господь наш Ісус Христос, Визволитель усіх людей”.

Читайте также:

Перехват в голливудском стиле: украинские бойцы посадили “воздушную колесницу”

Відомо й очевидно, що від часу Оскольдового (середина IX ст.) та Володимирового (кін. Х ст.) хрещення, Русь-Україна мала канонічний та ієрархічний зв’язок зі Вселенським константинопольським патріаршим престолом, як зі своєю церквою-матір’ю. Відомо й очевидно також, що перший канонічно визнаний Вселенським православ’ям предстоятель Московського патріархату був поставлений Константинопольським патріархом Єремією ІІ наприкінці XVI ст., тобто на понад шість століть пізніше від часу утворення Київської митрополії. Із цього простого факту зрозуміло, що Київська митрополія ніколи не була й не могла бути від самого початку “під рукою” Московських патріархів.

Таким чином посилання очільників РПЦ на те, що призначення екзархів Вселенського патріархату “порушує канонічну територію” Московського патріархату є безпідставним. Навпаки, це Московський патріархат протягом понад 300 років грубо порушує канонічні норми, зокрема 8 правило ІІІ Вселенського собору. А тому саме його дії, а не дії Константинопольського патріархату, підлягають канонічному осудженню.

3. Дотепер одним із головних мотивів для єпископату, духовенства, чернецтва та мирян РПЦ в Україні (“УПЦ”) зберігати свою підлеглість Московському патріархатові було переконання, що через цю підлеглість вони зберігають єднання з повнотою православ’я, з помісними православними церквами. Ми не раз обґрунтовано заперечували такий погляд, однак особливо тепер усі згадані архієреї, духовенство, ченці та черниці й миряни мають усвідомити: залишаючись далі під владою Московського патріарха, вони разом із ним розривають молитовне та євхаристійне єднання зі Вселенським патріархом, а отже не зберігають єдність православ’я, а разом із РПЦ рухаються до повної схизми.

* * *
Висловлюючи підтримку дотеперішнім рішенням і діям Вселенського патріарха і Константинопольської матері-церкви у справі надання автокефалії православній церкві в Україні, зокрема призначенню для цього екзархів Вселенського патріарха в Київ, Київський патріархат засуджує рішення Синоду РПЦ від 14 вересня. Наша церква молитовно бажає Його Святості Вселенському патріархові Варфоломію та ієрархам Константинопольського патріархату Божої допомоги у праці з відновлення канонічного порядку в православ’ї, поставленого під загрозу заявами та вчинками керівництва РПЦ.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 1, в среднем: 5,00 из 5)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Вы знаете когда врет политик – когда у него шевелятся губы."

Бесплатка — Доска бесплатных объявлений в Украине

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Народные депутаты обратились к Патриарху Варфоломею

Делают еще циничнее: Томенко раскрыл дерзкую схему киевских застройщиков

Николай Томенко: Виталий Кличко не мэр, и все это прекрасно знают

Політолог: Нагнітання відносин Угорщини з Україною – це результат роботи Москви

Джангиров: Мураев выполняет задачу Банковой по расколу оппозиции

Шоу продолжается: против Сытника возбудили уголовное дело, первые подробности

СМИ: Мураев покинул “За життя” по указке Банковой

Новая власть модернизировала компромиссную политику Кучмы и Януковича – журналист

Тимошенко работает – Москва одобряет: раскрыта “многовекторная” политика леди Ю

Что откровенно напрягло в выступлении Порошенко

Это просто катастрофа: Томенко указал на главные недостатки Конституции Украины

Заступника Генерального прокурора Єніна відсторонено від посади

Предвыборную программу Тимошенко жестко обстебали: Как стать президентом? Вот в чем вопрос

Доба на фронті: ситуація в районі проведення ООС була напруженою, але контрольованою

Украинцам разрешат ездить без прав, но при одном условии: к чему готовиться водителям

Осенняя распродажа ПАСЕ. Недорого

Люди стояли, как в хлеву, падали в обморок: Шахов рассказал о происходящем на КПВВ

В Верховной Раде зарегистрирован законопроект о противоминной деятельности

Закрытая вечеринка Roshen превратилась в пир на костях: шампанское рекой и пляски за миллионы гривен

За шаг до стрельбы: война НАБУ и САП стала главным средством обнуления антикоррупционной системы