USD28.2033

Уроки котла: Іловайськ – точка неповернення, що повернула нас до тями

Уроки котла: Іловайськ – точка неповернення, що повернула нас до тями

За минулу чверть століття сусід випробовував наше почуття гідності як хотів. Крим, флот, Будапешт, Тузла, газовий шантаж, торговельні війни, свавілля російських спецслужб, безпосередні керування нашими виборами й узагалі нічим не обмежене втручання в наш політичний, економічний та культурний простір, щедре утримання п’ятої колони – ми все це або терпіли, або ігнорували, або недооцінювали.

Усе закінчилося після Іловайська. Повторюю: не після Майдану, бо Митний союз, погодьтеся, був радше одним із його приводів, ніж кінцевою причиною. І не після Криму, бо попервах у су­спільній свідомості змішалося приниження від нахабства “зелених чоловічків” і підозра стосовно того, що значна частина тамтешніх ватних пенсіонерів таки проголосувала за “возз’єднання” з “царем-батюшкой”. І не після Слов’янська, бо “мохерові берети” з іконами, які кидалися під українські бетеери, дуже спотворювали картину. Я не про суть подій, а про їхнє сприйняття сукупно з малопритомним інформаційним супроводом.

Іловайськ став для всіх – підкреслюю: для всіх – точкою неповернення. По-перше, нарешті стало зрозуміло, що проти нас воюють не “агенти впливу” й не традиційна з часів Іспанії (потім Кореї, потім В’єтнаму, потім Близького Сходу) сором’язлива “інтербригада”, а відбірні частини регулярної армії держави, з якою Україна мала, перепрошую, чинний… “Договір про дружбу, співробітництво і партнерство” (формально він не розірваний досі).

Читайте также:

В СБУ заявили о “вбросе” против своего руководства и МВД

Мораль у зовнішніх відносинах – категорія рідкісна, але такого хімічно чистого взірця підлості годі шукати в новітній історії. Навіть напад на Грузію 2008 року поступається в цинізмі: тоді вони хоч не ховалися й не позичали в сірка очей на трибуні ООН. Відтепер усім зрозуміло, що Росія – агресор, нестримний і непередбачуваний. Уражена ностальгією частина українців уже не мала шансів приховати свою мотивацію, решта притомних відкинули дитячі слабкості й усвідомили неможливість поєднання патріотизму із найменшими симпатіями до ворога.

Читайте также:

ЦИК обработал почти половину протоколов: Зеленский, Порошенко, Тимошенко. ИНФОГРАФИКА

Тим більше що, по-друге, інтервенти продемонстрували вражаючий ціннісний діапазон, весь свій неосяжний моральний потенціал. Розстрілювати обеззброєного противника після того, як гарантували йому безпечний вихід, – це рішення, гідне культури Пушкіна й Достоєвського. Помилитися неможливо, проти нас сили пекла.

Ну й, нарешті, по-третє: чи можливе поєднання приниження й гордості? Виявляється, можливе. Так, нас зґвалтували, нам показали ціну недбальства й легковажності держави в усіх її ланках, відповідальних за безпеку включно з ідеологічним супроводом. Але ми побачили й готовність чинити опір, причому не якихось окремих елітних підрозділів, а всього народу. Ми стали свідками взірців героїчної поведінки не якихось окремо виведених і вихованих суперменів, а маси простих українців – наших сусідів, колег, родичів. Армії справді не було, але військові були, і вони виконували свій обов’язок як могли в тих конкретних умовах. Кажуть, не всі добробати опинилися на висоті. Однак судити їх можуть лише ті, хто сам був учасником подій і має повноту картини. Але ті, які залишилися, довели, що жодної легкої прогулянки вигаданою “Новоросією” не буде, не буде розчинення в болоті “русского мира” вдячних тубільців.

У момент тактичної, що вже казати, перемоги російської орди позначилася її стратегічна поразка. Кремлю довелося попрощатися з планами підкорити Україну. І цієї хвилини став очевидним неминучий крах імперії, оскільки вона діями незворотно підтвердила свої пріоритети саме як імперії. Отже, тепер це лише питання часу. 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 1, в среднем: 5,00 из 5)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политике приходится делать много такого, чего не следует делать."

© Теодор Рузвельт

Крокуємо до медійної “ліволіберальної диктатури”?

Под собиранием народа Москва по привычке понимает захват земель

Компания Илона Маска подала в суд на правительство США

Дипломат прокоментував скандальне рішення Ради Європи на користь Росії

Зеленский перед инаугурацией попал на видео, никого не подпускают: подробности и кадры

Турчинов уволен с должности секретаря СНБО

Велика Британія стає легкою здобиччю для КНР

Рада добилась своего, инаугурация Зеленского обернулась коллапсом, Киев заблокирован: что происходит

Сім причин, чому прихід Вакарчука в політику – це добре

Microsoft не будет “хоронить” Paint

Ляшко в Ровно почтил память жертв политических репрессий

По части развития демократии Украина выигрывает у России со счетом 5:0

“Зеленский с женой будут…”: Украинцев ждет грандиозный сюрприз на инаугурации! Неожиданные подробности

Булава, інавгурація та вертикаль: як вирішуватиме кадрові питання новий президент

Инаугурация Зеленского оказалась «нетрадиционной»: начальник Госохраны сделал сенсационное заявление

У Зеленского показали программу инаугурации, сегодня – репетиция

Аtlantic Сouncil: Политический смертный приговор для Терезы Мэй относится и к Брекситу?

Для украинской ракеты “Циклон-4” проведут новые огневые испытания

Срочно! Зеленский распускает Раду, роковой указ уже готов: названа дата досрочных выборов

Захват танкера с украинскими моряками в Египте: вмешался МИД