USD28.2033

Уряд схвалив прогноз економічного і соціального розвитку України на 2015 рік

«На засіданні Уряд розглянув і схвалив Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2015 рік, а також на 2016 і 2017 роки», – повідомив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта на брифінгу в Будинку Уряду 28 серпня.

За його словами, прогнози розроблені на варіантній основі за двома сценаріями.  За першим сценарієм зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) у 2015 році прогнозується на рівні 0,3%, за другим – 2%. «Ми переходимо від досить серйозного спаду у цьому році до економічного зростання», – наголосив Анатолій Максюта.

При цьому він зазначив, що зростання економіки у 2016 році за другим сценарієм може становити 4,5%, а в 2017-му – 6,5%, що «дасть змогу Україні повернутися на позиції «докризового» 2007 року».

За словами Першого заступника Мінекономрозвитку, основними передумовами зростання економіки у 2015 році мають стати: завершення активної фази військового конфлікту; вирішення питання з поставками енергоносіїв; надходження значної донорської допомоги; активна політика НБУ, спрямована на підтримку економічного зростання; реалізація заходів щодо диверсифікації ринків експорту у зв’язку з проблемами, які виникли із східним торговим партнером.

Читайте также:

Украинцы теперь могут рассчитываться в интернете через Google Pay

Водночас Анатолій Максюта висловив сподівання, що у зв’язку з  позитивною динамікою розвитку світової економіки у наступному році покращаться експортні можливості українських виробників. «Що стосується внутрішніх припущень, то, – як відзначив Перший заступник, – вони будуть відрізнятися інтенсивністю позитивних зрушень, реформ в Україні, спрямованих на поліпшення інвестиційного клімату, на створення умов для ведення бізнесу, боротьби з корупцією, що обумовить притік інвестицій, іноземну допомогу, а також сам розвиток внутрішнього ринку України».

Читайте также:

Укрзалізниця закупила вагоны с душевыми и раковинами в купе: фото

Анатолій Максюта також наголосив, що внаслідок цілеспрямованих на послаблення економіки України зовнішніх заходів, у ІІ кварталі 2014 року ВВП знизився на 4,7%. Цьому сприяли також комплексні системні проблеми попередніх років. «Комплекс проблем наростав ще з 2012 року: ВВП, і промисловість впали, по суті Україна ввійшла в рецесію. І в цьому році поєдналися два фактори. З одного боку – погіршення зовнішньої кон’юнктури для вітчизняних товарів (це ціни на основні товари експорту та штучне погіршення ситуації на російському ринку і блокування експорту Російською Федерацією). З другого боку – військові дії на Сході держави,  які впливають негативно як на інвестиційні очікування, так і на саму інфраструктуру. Руйнуються цілі виробничі потужності на Сході!» – наголосив Перший заступник, повідомляє Урядовий портал.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В управлении государством главное – соблюдать все формальности, а на мораль можно и не обращать внимания. "

© Марк Твен

За особистою поразкою Порошенка все ж таки стоїть щось більше – соціолог

Вінничан просять розрахуватися за газ

На Калинівському арсеналі будують нові сховища

У Вінниці взялися за капітальний ремонт дворів

Гройсман на Вінниччині перевіряв дороги

Короткометражный фильм о матери-одиночке на Донбассе поборется в Каннах

Еврокомиссия отметила прогресс Facebook, Google и Twitter в борьбе с фейками

Офіційна Росія передала Україні два полум’яні “привіти”

Huawei заключила договора о развертывании 5G по всему миру

Десять причин розгромної поразки Порошенко

Заседание ВСК по делу Гандзюк происходит в закрытом режиме

Samsung отложил старт продаж гибкого смартфона

На Чилдрен Кинофесте покажут “Лес призрачной совы”, “Зоопарк” и “Я – Уильям”

Киевстар установил в столице базовую станцию для 5G

Президент мечты

Количество переселенцев из оккупированных Крыма и Донбасса превысило 1 миллион 374 тысячи

Американский телескоп сделал новый снимок Крабовидной туманности

В США умер известный продюссер

Кому відійшли голоси “противсіхів”

Енергетичні виклики знову стали актуальними для України