NewsOnline24

В Міноборони розповіли про новітню технологію, яка посилить застосування дронів

Фото: Михайло Федоров у Telegram

Міністерство оборони уклало меморандум щодо розвитку інноваційної технології UA DroneID — функціонал в екосистемі DELTA, яка допоможе ідентифікувати свої /чужі безпілотники, її вже протестували в бойових умовах з ударними дронами.

Пряма мова заступниці міністра оборони з питань цифрових трансформацій, цифрового розвитку та цифровізації Катерина Черногоренко: «Це рішення є унікальним як з точки зору розробки, так і з точки зору цивільно-військової співпраці заради інновацій. Ми працюємо над тим, аби екосистема продуктів DELTA повністю забезпечувала потреби військовослужбовців. Інтегрована технологія допоможе мінімізувати дружній вогонь, зберегти більше наших дронів та аналізувати використання безпілотників».

Деталі: Військові уклали меморандум з Міністерством цифрової трансформації, ГО «Аеророзвідка» та компанією CossackLabs. Раніше Центр інновацій Міноборони презентував технологію інтеграції дронів до системи DELTA країнам НАТО.

Повідомляється, що застосування UA DroneID дозволяє підвищити безпеку і ефективність місій, забезпечує ситуаційну обізнаність на полі бою під час виконання завдань. У подальшому технологія в системі DELTA також відкриє безліч можливостей аналізу використання безпілотників — наприклад, планувати які з них краще застосовувати для ураження певних цілей.

«Україна – перша країна, що стикається з роботизованою війною. Постійний технологічний розвиток допоможе підвищити ефективність безпілотників  та прибрати людину з поля бою», — наголосила Черногоренко. 

Довідоково: DELTA – це унікальна екосистема військових продуктів, що побудована за стандартами НАТО. Вона дозволяє бачити поле бою в режимі реального часу та відображає повітряну, наземну, морську ситуацію на цифровій мапі. Також до системи входять месенджер і стримінг, які дозволяють спілкуватися в захищеному контурі та бачити трансляцію з БПЛА в реальному часі. Система дозволяє обмінюватися інформацією в межах підрозділу, бригади, а за потреби – і з союзниками.

www.pravda.com.ua

Exit mobile version