В Україні немає примусової мобілізації: очільник Одеської ОВА пояснив «бусизацію» (відео)

Олег Кіпер висловився про «бусизацію» в Україні / колаж з фото УНІАН

Очільник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер стверджує, що мобілізація в Україні не є примусовою.

Відео, на якому зазнято спілкування з чиновником, опублікував Telegram-канал «Думская». У чиновника запитали, яке його відношення до примусової мобілізації, і на це питання він відповів так: «У нас закон є, у нас немає примусової мобілізації. Сьогодні діє закон, і я як юрист за освітою і сьогодні вже і за роботою також, я не бачу ніякого примусового сьогодні», — заявив він.

Кіпер також пояснив так звану «бусизацію» — тобто доправлення людей бусиками у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки після перевірки документів.

«Якщо ви маєте на увазі бусики так звані, так ніхто ж не говорить, у тому числі ЗМІ, що ці люди можуть бути в розшуку по адмінпротоколу, який проігнорували, які проігнорували повістку чи після проходження ВЛК не з’явилися. Ну, ми беремо емоційні факти, ми не беремо юридичну складову, і тому це важко коментувати. Кожен випадок має окремий коментар», — стверджує Кіпер.

Олег Кіпер висловився про примусову мобілізацію

Мобілізація 2024 сьогодні у центрі уваги — це варто знати

З 18 травня в нашій країні набрав чинності новий закон про мобілізацію, згідно з яким усі військовозобов’язані особи — чоловіки, яким 18-60 років, а також жінки, які мають медичні спеціальності, повинні оновити військово-облікові дані. Зробити це можна, відвідавши ТЦК та СП, центри надання адмінпослуг або за допомогою застосунку «Резерв+».

За допомогою цього додатку можна отримати електронний військовий квиток. У Міноборони 19 червня повідомили, що такий е-документ вже отримали 500 тисяч наших співгромадян.

Адвокат Ярослав Куц попередив, що людям, яким після реєстрації у «Резевр+» видало статус у розшуку, потрібно з’явитися у ТЦК та СП, інакше — їм загрожує «бусизація».

www.unian.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *