USD28.2033

Вибори в ОТГ: проблеми і перспективи

Вибори в ОТГ: проблеми і перспективи

Вже на наступних вихідних пройдуть перші вибори в об’єднаних територіальних громадах. У місцевих виборах може взяти участь 1,3 млн громадян у 201 ОТГ.

Реформа децентралізації – це те, чого зараз потребує місцеве самоврядування в Україні. Прийдешні вибори будуть ще однією нагодою оновити кадровий склад на місцях, долучивши до нього нові обличчя. Однозначно, ці зміни позитивні, але надто повільні.

Основна проблема місцевого самоврядування – тотальна некомпетентність локальних чиновників. За десятки років незалежності в Україні сформувалося стійке покоління місцевих популістів, які діють за принципом «рука руку миє». На тлі революції їхня кількість не зменшилася. Навпаки, чиновницькі крісла отримали ще гірші пройдисвіти, що нічого не розуміють в управлінні. За це вони можуть подякувати місцевим олігархам, які вдало просувають свої кадри та «кришують» усі владні органи. Тому очікувати від купки «городских сумасшедших» ефективності – гибла справа.

Єдиний можливий вихід із цього «совкового» болота – обмеження функцій політичної влади. Досвід успішних країн показує, що суміш політики та управління ніколи не буває ефективною. Всі приклади українських «мерів-господарників» зводяться до банального «пиляння» міських бюджетів та відкатів. Управління мусить бути професійним.

Читайте также:

Путин готовится предложить Трампу большой обмен: какова роль Украины в сделке

Змінити це може інститут управлінців, яких громади найматимуть за контрактною основою. Ця практика довела свою успішність на прикладі Сполучених Штатів. Кабінет рад-управлінців (council-manager) – група менеджерів, які мають відповідний досвід та успіхи в приватній сфері. Безглуздо довіряти управління комунальними підприємствами та муніципальними господарствами політикам, які піклуються тільки про власне майбутнє. Натомість впровадження професійного менеджменту дозволить подолати корупційні зв’язки та ефективно розв’язувати проблеми на місцях.

Читайте также:

Использование химоружия: ЕС вводит новый режим санкций

По-перше, приватне управління завжди краще, ніж державне. У найманих менеджерів буде пряма зацікавленість у виконанні контрактів, які вони узгодили з громадами. По-друге, на відміну від чиновників, ці управлінці будуть не політично, а кримінально відповідальними. Такий інститут матиме достатньо повноважень та відповідальності для реальної роботи, а не замилювання очей. Звісно, у приватній сфері також може існувати корупція, але в тому стані, у якому ми перебуваємо, – це поки єдине рішення, що може дати результати вже сьогодні.

Також не потрібно боятися надавати громадам більше свободи. Законодавчі зміни повинні спрямовуватися саме на це. Децентралізація насамперед стосується збільшення економічних прав, тому громади мусять мати повноваження регулювати на своїй території розмір ключових податків, таких як ПДВ тощо. Це дозволить їм ставати більш привабливими для інвесторів та створить конкуренті умови всередині держави.

Без цих змін місцева система лишиться тотально корумпованою й «імпотентною» щодо проблем громадян. Мале схоже на велике, тому якщо в місцевих радах бардак, не варто очікувати чогось іншого від Верховної Ради.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Власть чаще переходит из рук в руки, чем от головы к голове."

РПЦ готовит страшное, уже посыпались угрозы Иерусалимскому патриархату

Валютный ад: украинцам пообещали еще один долларовый удар, подорожает все

Треть прихожан Московского патриархата за автокефалию – опрос

Карасьов: Україна повинна створити ефективні інструменти відповідальності за порушення санкцій

В Крыму произошел взрыв в колледже: 10 погибших

Появилось срочное распоряжение относительно ценностей УПЦ МП, в храмах переполох

Техосмотр в Украине: стало известно, что готовят водителям

“Топ-коррупция”: НАПК взялось за ансамбль танцев имени Вирского

Політолог розповів, як Росія впливатиме на результати президентських виборів в Україні

С минуты на минуту может напасть Путин: грядет широкомасштабное наступление на Украину, но обернется все неожиданно

Порошенко отреагировал на вариант “мир в обмен на Крым и Донбасс”

Доба на фронті: двоє військовослужбовців загинули, один отримав поранення

“Сюрприз” на Покров: власть под шумок праздника скрыла от украинцев страшные вещи

Похолодание и дожди: когда тепло покинет Украину

Порошенко наградил Князева высшим полицейским званием

Стала известна правда о страшной трагедии двух батальонов ВСУ – всему виной постравматический синдром

Экономим на отоплении: как не надо утеплять жилье, главные ошибки

Кто вместо Кучмы: на заседание в Минск поехал советник президента

Россия на правильном пути. Осталось выйти еще из ООН и других мировых организаций

Главное за ночь: адская авария украинского самолета и безработный Илон Маск