USD28.2033

Виграли невдоволені: підсумки парламентських виборів у Чехії

Виграли невдоволені: підсумки парламентських виборів у Чехії
Андрей Бабіш

Відразу ж почалися переговори про формування урядової коаліції, однак вони поки що застрягли в мертвій точці. Жодна з політичних партій не хоче співпрацювати з АНО, тому ситуація запахла можливими достроковими виборами. Цього знову ж таки не хоче жодна зі сторін. До того ж панує думка, що на ще одних виборах Бабіш переможе з куди більшим відривом. Зрозуміло, у грі є й інші варіанти вирішення делікатної післявиборчої ситуації, наприклад, формування уряду меншості. Конституція Чехії дає політикам три спроби сформувати уряд. Перші дві належать Бабішові. Якщо вони провалюються, голова парламенту доручає комусь іншому сформувати уряд із третьої спроби. А оскільки з найбільшою ймовірністю це теж буде член АНО, то всі можливі варіанти в руках переможців виборів.

Результати голосування яскраво демонструють, що виборці в Чехії віддали перевагу здебільшого протестним партіям. Це стосується не лише АНО, а й Партії піратів, яка посіла третє місце, отримавши 10,79% і 22 депутатські крісла. За піратів голосували насамперед студенти й молодь. Політична сила “Свобода й пряма демократія”, яку очолює чеський громадянин японського походження Томіо Окамура, також побудувала свою програму на радикальному протесті проти міграції, отримавши зрештою 10,64% голосів. Це зробило її важливим гравцем у переговорах про створення коаліції, зокрема в контексті залучення її 22 депутатів до співпраці з АНО. До переможців виборів ми зараховуємо і Громадянську демократичну партію та її 11,32% і 25 депутатських крісел. Це традиційна чеська політична сила, яка минулими роками пережила велику внутрішню кризу, а тепер знову опинилася на політичному осонні.

Читайте также:

Вы мои деньги не считайте: Янукович признался, кто его содержит в России

Зате такі традиційні політсили, як Комуністична партія Чехії та Моравії (7,76 %) і досі правляча Чеська соціал-демократична партія (7,27%), а також Християнсько-демократичний союз – Чеська народна партія (5,8%), належать до групи політичних суб’єктів, що програли вибори. Відповідно до закону про вибори в парламент Чехії може пройти лише політичний суб’єкт, який дістане не менше ніж 5% голосів виборців. Тож у новому законодавчому органі засідатимуть депутати дев’яти політичних партій. Це набагато більше, ніж було після минулих виборів. А отже, формування майбутнього уряду, а також ухвалення нових законів значно ускладняться.

Читайте также:

В Чехии неожиданно прокомментировали пресловутую командировку Труханова

Вибори підтвердили, що політична боротьба, яку вели партії та рухи проти АНО, зрештою обернулася проти них самих. Під впливом ЗМІ виборці масово віддавали свої голоси за нього, вважаючи цей рух безпідставно переслідуваним й обвинувачуваним.

Сам Бабіш не сподівається, що йому вдасться сформувати стандартний коаліційний уряд, і каже: “Супроти нас вели масштабну кампанію, сповнену брехні й ненависті, але, як видно з результатів виборів, це нам зіграло на руку”.

І на АНО, і на самого Бабіша найближчими днями й тижнями чекає надто багато роботи. І за її результатами ми зможемо дуже добре побачити, наскільки обрані депутати й найвищі політики готові до виконання своїх функцій. Чеські ж виборці зараз сподіваються на виконання передвиборчих обіцянок і практичне покращення життя в Чеській Республіці.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

Со второй попытки: зачем Ryanair нужна Украина

Ймовірність неосудності у Савченко тяжіє до нуля – юрист

Срочно: в Киеве объявлена мобилизация, съезжаются люди в военной форме

Водки и зрелищ: как в Донецке проводят досуг местные жители

Потери экономики Украины от агрессии РФ оценены в $100 млрд

Вот такая хорошая весна: морозы до -18 вернутся в Украину

Цены на недвижимость: украинцев порадовали прогнозом

Рада отменила скандальные “правки Лозового”

Как детям топ-политиков заменяют «ясли»: Папа Римский и поездки в ООН

Уродливая птичка: любимая игрушка Путина получила имя

НАТО создал десять трастовых фондов для Украины

Следом за Ryanair в Украину мчится еще один лоукост

Павловка работает четко и щелкает как семечки таких как Савченко

Вот это поворот: Савченко предложили политическое убежище

Дело Савченко: журналисты заглянули на “секретный объект”

Пожизненное для Савченко: роковые подробности из зала суда

Погода в Украине: синоптики рассказали, куда весна принесет +17

Все готовы защищать Родину, но власти не доверяет большинство – сослуживцы летчика Влада Волошина

Курченко захватил добычу угля в «ЛДНР», замешана Россия

Ryanair в Украине: цены на билеты бюджетных рейсов