USD28.2033

Виграли невдоволені: підсумки парламентських виборів у Чехії

Виграли невдоволені: підсумки парламентських виборів у Чехії
Андрей Бабіш

Відразу ж почалися переговори про формування урядової коаліції, однак вони поки що застрягли в мертвій точці. Жодна з політичних партій не хоче співпрацювати з АНО, тому ситуація запахла можливими достроковими виборами. Цього знову ж таки не хоче жодна зі сторін. До того ж панує думка, що на ще одних виборах Бабіш переможе з куди більшим відривом. Зрозуміло, у грі є й інші варіанти вирішення делікатної післявиборчої ситуації, наприклад, формування уряду меншості. Конституція Чехії дає політикам три спроби сформувати уряд. Перші дві належать Бабішові. Якщо вони провалюються, голова парламенту доручає комусь іншому сформувати уряд із третьої спроби. А оскільки з найбільшою ймовірністю це теж буде член АНО, то всі можливі варіанти в руках переможців виборів.

Результати голосування яскраво демонструють, що виборці в Чехії віддали перевагу здебільшого протестним партіям. Це стосується не лише АНО, а й Партії піратів, яка посіла третє місце, отримавши 10,79% і 22 депутатські крісла. За піратів голосували насамперед студенти й молодь. Політична сила “Свобода й пряма демократія”, яку очолює чеський громадянин японського походження Томіо Окамура, також побудувала свою програму на радикальному протесті проти міграції, отримавши зрештою 10,64% голосів. Це зробило її важливим гравцем у переговорах про створення коаліції, зокрема в контексті залучення її 22 депутатів до співпраці з АНО. До переможців виборів ми зараховуємо і Громадянську демократичну партію та її 11,32% і 25 депутатських крісел. Це традиційна чеська політична сила, яка минулими роками пережила велику внутрішню кризу, а тепер знову опинилася на політичному осонні.

Читайте также:

Госдеп отреагировал на вброс с “российским Крымом” Трампа

Зате такі традиційні політсили, як Комуністична партія Чехії та Моравії (7,76 %) і досі правляча Чеська соціал-демократична партія (7,27%), а також Християнсько-демократичний союз – Чеська народна партія (5,8%), належать до групи політичних суб’єктів, що програли вибори. Відповідно до закону про вибори в парламент Чехії може пройти лише політичний суб’єкт, який дістане не менше ніж 5% голосів виборців. Тож у новому законодавчому органі засідатимуть депутати дев’яти політичних партій. Це набагато більше, ніж було після минулих виборів. А отже, формування майбутнього уряду, а також ухвалення нових законів значно ускладняться.

Читайте также:

Им нет места в Минске: в США резко высказались о планах Путина на Донбасс

Вибори підтвердили, що політична боротьба, яку вели партії та рухи проти АНО, зрештою обернулася проти них самих. Під впливом ЗМІ виборці масово віддавали свої голоси за нього, вважаючи цей рух безпідставно переслідуваним й обвинувачуваним.

Сам Бабіш не сподівається, що йому вдасться сформувати стандартний коаліційний уряд, і каже: “Супроти нас вели масштабну кампанію, сповнену брехні й ненависті, але, як видно з результатів виборів, це нам зіграло на руку”.

І на АНО, і на самого Бабіша найближчими днями й тижнями чекає надто багато роботи. І за її результатами ми зможемо дуже добре побачити, наскільки обрані депутати й найвищі політики готові до виконання своїх функцій. Чеські ж виборці зараз сподіваються на виконання передвиборчих обіцянок і практичне покращення життя в Чеській Республіці.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политики идут не те, кто знает, что нужно делать, а те, кто знает, что нужно говорить."

© Стас Янковский

Аграрная партия Украины примет активное участие в президентской и парламентской избирательной кампании 2019 года и сформирует собственную фракцию в Верховной Раде

И тут США: в РПЦ считают, что Варфоломей “выполняет заказ извне”

Тымчук: В России уже фактически разработана операция по дестабилизации ситуации в Украине с использованием религиозного фактора

Ляшко решил сэкономить на мобильной связи: вот, чем занимаются нардепы в Верховной Раде

Ты ангел: чудом уцелевшая в ДТП с Зайцевой выложила душераздирающий пост, украинцы не могут сдержать слез

США: Россия делает недостаточно для выполнения Минска

Сколько малый бизнес теряет от бюрократии

Саакашвили пожелал Путину крепкого здоровья: Вы нам всем очень нужны

Глава НАБУ: Мы работаем в условиях тотального черного пиара

Королевство кривых зеркал. Кто оплатил борцу с коррупцией две масштабные рекламные кампании?

На момент закрытия заседания в Раде было около 10 депутатов

Bloomberg: Путин, менее изолированный, чем раньше, и осмелевший, обещает переждать действия Запада

Уже сбегают целыми колоннами: российские боевики вместе в семьями покидают оккупированный Донбасс

Парубий подписал постановление о санкциях против 112 и NewsOne

Богомолець: Очільники МОЗ виписали собі чергову премію у 4,3 мільйона гривень

В ДТП разбился известный соратник Януковича

В Украине начали отлавливать призывников прямо на улицах, камера засняла дикий инцидент: так Путина не победить

“Нас давно послали на…” – Шнуров о валдайской речи Путина

Кличко: Місто готове до опалювального сезону, вже подається тепло в садочки, школи та лікарні

Вселенский патриархат не будет прерывать общение с РПЦ