USD28.2033

Виграли невдоволені: підсумки парламентських виборів у Чехії

Виграли невдоволені: підсумки парламентських виборів у Чехії
Андрей Бабіш

Відразу ж почалися переговори про формування урядової коаліції, однак вони поки що застрягли в мертвій точці. Жодна з політичних партій не хоче співпрацювати з АНО, тому ситуація запахла можливими достроковими виборами. Цього знову ж таки не хоче жодна зі сторін. До того ж панує думка, що на ще одних виборах Бабіш переможе з куди більшим відривом. Зрозуміло, у грі є й інші варіанти вирішення делікатної післявиборчої ситуації, наприклад, формування уряду меншості. Конституція Чехії дає політикам три спроби сформувати уряд. Перші дві належать Бабішові. Якщо вони провалюються, голова парламенту доручає комусь іншому сформувати уряд із третьої спроби. А оскільки з найбільшою ймовірністю це теж буде член АНО, то всі можливі варіанти в руках переможців виборів.

Результати голосування яскраво демонструють, що виборці в Чехії віддали перевагу здебільшого протестним партіям. Це стосується не лише АНО, а й Партії піратів, яка посіла третє місце, отримавши 10,79% і 22 депутатські крісла. За піратів голосували насамперед студенти й молодь. Політична сила “Свобода й пряма демократія”, яку очолює чеський громадянин японського походження Томіо Окамура, також побудувала свою програму на радикальному протесті проти міграції, отримавши зрештою 10,64% голосів. Це зробило її важливим гравцем у переговорах про створення коаліції, зокрема в контексті залучення її 22 депутатів до співпраці з АНО. До переможців виборів ми зараховуємо і Громадянську демократичну партію та її 11,32% і 25 депутатських крісел. Це традиційна чеська політична сила, яка минулими роками пережила велику внутрішню кризу, а тепер знову опинилася на політичному осонні.

Читайте также:

Триморье: Украина войдет в союз под проклятым числом

Зате такі традиційні політсили, як Комуністична партія Чехії та Моравії (7,76 %) і досі правляча Чеська соціал-демократична партія (7,27%), а також Християнсько-демократичний союз – Чеська народна партія (5,8%), належать до групи політичних суб’єктів, що програли вибори. Відповідно до закону про вибори в парламент Чехії може пройти лише політичний суб’єкт, який дістане не менше ніж 5% голосів виборців. Тож у новому законодавчому органі засідатимуть депутати дев’яти політичних партій. Це набагато більше, ніж було після минулих виборів. А отже, формування майбутнього уряду, а також ухвалення нових законів значно ускладняться.

Читайте также:

“Это вам не кран”: Германия не спешит бить по РФ новыми санкциями

Вибори підтвердили, що політична боротьба, яку вели партії та рухи проти АНО, зрештою обернулася проти них самих. Під впливом ЗМІ виборці масово віддавали свої голоси за нього, вважаючи цей рух безпідставно переслідуваним й обвинувачуваним.

Сам Бабіш не сподівається, що йому вдасться сформувати стандартний коаліційний уряд, і каже: “Супроти нас вели масштабну кампанію, сповнену брехні й ненависті, але, як видно з результатів виборів, це нам зіграло на руку”.

І на АНО, і на самого Бабіша найближчими днями й тижнями чекає надто багато роботи. І за її результатами ми зможемо дуже добре побачити, наскільки обрані депутати й найвищі політики готові до виконання своїх функцій. Чеські ж виборці зараз сподіваються на виконання передвиборчих обіцянок і практичне покращення життя в Чеській Республіці.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политик – это человек, который пожертвует вашей жизнью за свою родину."

СБУ ищет подозреваемого в организации убийства Гандзюк – фото

Географічне положення України та її драматична історія вимагали й вимагають від неї особливої ролі – науковець

Зеленский определил судьбу ПриватБанка: «Буду решать»

На Черкасщине строят солнечную электростанцию мощностью 25 мВт

Политический эксперт: программа Вилкула построена на позитиве

Заявление “Росток-Холдинг”: рейдеры распространяют недостоверную информацию от имени компании, создав фейковую страницу агрохолдинга в Facebook

Uber будет разрабатывать беспилотные велосипеды

Порошенко перенес свою избирательную кампанию в церкви страны — Der Spiegel

Ющенко рассказал об отношениях с российским президентом: “Я такого Путина не знал”

Донбасс, Керченский кризис и цены: какие проблемы самые важные для украинцев

WhatsApp запретил рассылать одно и то же сообщение более чем пяти пользователям

В России заявляют, что найдут деньги на фильмы Зеленского

В ПАСЕ пройдут срочные дебаты по агрессии России в Азовском море

У взаємодії із США Україна і далі використовує застарілі стратегії

Рушник национального единства отправляется в тур к 100-летию Соборности Украины

Відсутність чіткого бачення деокупації Криму та Донбасу виливаються у “синдром Фігаро” – юрист

Добкин попал в новый скандал: «Классный кокс достал, колбасит не по-детски»

За три года в мире стало в семь раз больше криптоматов

Луи Гаррель, Одри Тоту и Гаспар Ульєль. “Вечера французского кино” объявили программу

Доба на фронті: внаслідок злочинних обстрілів один військовослужбовець отримав поранення