USD28.2033

Війна – єдиний сценарій, який не передбачений серіалом “Слуга народу”, і Путін усвідомлено витягає Зеленського у ту реальність, в якій він ніколи не був навіть сценічно

Війна – єдиний сценарій, який не передбачений серіалом "Слуга народу", і Путін усвідомлено витягає Зеленського у ту реальність, в якій він ніколи не був навіть сценічно

Кремль почав піднімати ставки у російсько-українському протистоянні, і буде піднімати до тих пір, доки не отримає по зубах. 

Кремль продовжує геополітичний наступ на Україну серією асиметричних ударів. Наразі найкращий момент для такого наступу. Перехід влади, дезорієнтація еліт, яким в більшості війна з РФ цікава лише в рамках електоральних розкладів перед наступними парламентськими виборами.

Чутки про те, що Росія готується почати видачу російських паспортів в невизнаних республіках Донбасу, виникали вже неодноразово, супроводжуючи мало не кожен новий виток протистояння в регіоні. Сенс цієї акції був очевидний: наявність в регіоні великої кількості новоспечених російських громадян розв'язує руки Москві для відкритого втручання з метою їх захисту.

Подібні дії вже були і в Південній Осетії, і в Абхазії, і в Придністров’ї. В усіх ситуаціях наслідком була або ескалація конфлікту (Південна Осетія, 2008рік), або цементування ситуації (Абхазія та Придністров’я). До якого варіанту Україна ближча? На мою думку, все ж до першого. Головною причиною такого скепсису є саме внутрішньополітична нестабільність України, викликана завищеними очікуваннями українців до новообраного Президента і розриви в його образі між реальністю і дійсністю.

Ще в кінці 2018 року російський президент отримав право визначати, які категорії іноземних громадян можуть отримати громадянство РФ у спрощеному порядку. Рішення, прийняте напередодні українських президентських виборів, очевидно, було розраховано насамперед на мешканців ОРДЛО, та трудових мігрантів як майбутніх «спрощених громадян».

Крім зовнішньополітичної складової, ця ініціатива вписувалася і в нову демографічну доктрину Росії, затверджену президентом 31 жовтня 2018 року. Її метою є переселення в РФ 5-10 мільйонів російськомовних громадян з країн ближнього зарубіжжя – перш за все України, Казахстану і Молдови.

Читайте также:

Статистика МОЗ: Захворюваність на COVID-19 суттєво збільшилась

У той же момент, найближчим часом очікувати особливо масового отримання російських паспортів жителями ОРДЛО все ж не варто, тому що для цього необхідно мати паспорт однієї з невизнаних республік (ця форма ID була легалізована Росією з «гуманітарних міркувань» ще в 2017 році). Кількість власників цих паспортів, становить не більше 250 тисяч майже з трьох мільйонів мешканців тимчасовово окупованих територій. Ними володіють перш за все функціонери місцевих адміністрацій і силовики, а також молодь, яка отримувала «паспорта» вже при новій владі. Решті доведеться спочатку отримати «паспорт республіки», або почекати поки Росія спростить процедуру отримання громадянства для всіх українських громадян.

Багато хто зазначає, що Кремль від масової роздачі російських паспортів стримує в тому числі і фінансовий фактор, адже поява на окупованих територіях великої кількості офіційних російських громадян призведе до додаткового навантаження на Пенсійний фонд РФ. Нагадаємо, що за російськими законами громадяни РФ не можуть отримувати пенсію нижче прожиткового мінімуму – зараз це 8846 рублів на місяць. Що вище пенсій в невизнаних республіках 3300 рублів на місяць.

Читайте также:

Штаб ООС: Минулої доби окупанти на Донбасі зазнали серйозних втрат

На початок цього року, за оцінками місцевої влади, в ДНР проживало 2,28 млн осіб, а в ЛНР – 1,45 млн. З них значну частину становлять пенсіонери (436 тисяч – в ЛНР і 679 тисяч – в ДНР).

Однак всі ці витрати для Росії теж виникнуть не завтра. Російський Пенсійний фонд вже повідомив, що переклад на російську пенсію буде здійснюватися тільки по відношенню до громадян, які постійно живуть (тобто зареєстрованих) на території Росії. А мешканці ОРДЛО отримуватимуть російські паспорти без штампа про реєстрацію за місцем проживання.

У той же час пенсіонери окупованих територій вже мають досвід фіктивних реєстрацій, тож методи, які були використані в України, будуть понесені на благодатний грунт Ростовської області.

Проста арифметика говорить про те, що пенсіонери з окупованих територій обійдуться бюджету Рф в не менше як 100 млрд. рублів (1,1 млрд. євро). З таким навантаженням Пенсійний Фонд РФ справиться без зайвих проблем.

В результаті Кремль за відносно невеликі для себе гроші, які і так вкладає в підтримку окупованих територій, отримує громадян, яких можна у будь-який момент почати «офіційно» захищати із застосуванням повного комплексу озброєнь і засобів. В той час, як Україні залишається лише звертатись до світового співтовариства, яке обмежиться заявами про стурбованість.

Кремль почав піднімати ставки у російсько-українському протистоянні, і буде піднімати до тих пір, доки не отримає по зубах. «Паспорти» – це активне запрошення до діалогу нового Президента України Володимира Зеленського та примус до миру, на умовах Москви. Зеленський так часто наголошував, що він зробить все заради миру, що кожний день війни, буде негативно відбиватись на його рейтингу. Війна – це єдиний сценарій, який не передбачений серіалом «Слуга народу», і Путін, як розумний стратег, витягає ЗЕ у ту реальність, в якій він ніколи не був навіть сценічно, і в якій він відверто слабкий. Тут за Разумковим не відсидишся… 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "Политика - это искусство отрицать то, что есть, во благо того, что обязательно будет!"

  © Леонид С. Сухоруков

  Регистрация

  (Максимальный размер файла 0,5Mb)

  Восстановление паролю

  Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

  Евродепутат фон Крамон посоветовала Арахамии прислушиваться к заявлениям представителей Евросоюза, иначе последствия для Украины “не будут хорошими”

  SpaceX во второй раз отложила запуск тринадцатой миссии Starlink

  Выпускник академии ФСБ Деркач подал иск на МИД в ОАСК: требует опротестовать действия США

  В Хороле Полтавской области неизвестные сожгли храм ПЦУ: фото

  Нападение на Балуха: подозреваемого арестовали без права на залог

  Андрей Головачев: Американский эксперимент по форсированному построению демократии в Украине с треском провалился

  Военная драма “Черкассы” вышла на Takflix.com

  SpaceX готовит 13 миссию Starlink

  В Бразилии нашли пингвина, погибшего из-за съеденной маски

  Зеленский заявил, что новость об отмене безвиза распространяет партия Порошенко

  Андрій Єрмак назвав умови для виборів на Донбасі

  Одесская киностудия представила трейлер фильма “Крепость Хаджибей”

  Уруский анонсировал создание украинского Агентства оборонных технологий

  “Трудно найти цензурные слова”: зачем захватчикам понадобились МСТА-Б в оккупированном Крыму

  Против Порошенко открыто не меньше 58 уголовных дел – адвокат

  Все эти новые антикоррупционные органы также бесполезны, как и старые коррупционные – политолог

  Фильм Вячеслава Криштофовича “Предчувствие” 8 октября выходит в прокат

  Facebook и Ray-Ban будут разрабатывать “умные” очки

  Казанський: Один із потенційно найпривабливіших куточків Києва перетворили на стихійний смітник. ВІДЕО

  Шмыгаль об участии главы МОЗ в выборах: Баллотироваться ему закон разрешает