USD28.2033

Виклики Угоди про асоціацію з ЄС для України

Виклики Угоди про асоціацію з ЄС для України

Переваги від Угоди очевидні, й про це свідчить статистика. Проте в будь-якому процесі є “невидимі сторони”: потенційні виклики, із якими ми можемо зіткнутися в майбутньому. Угода не містить прямих санкцій за її невиконання. Утім, є імовірність проблем, які виникнуть, якщо вона не виконуватиметься. Зараз я особливо звертаю увагу на те, що виконання Угоди про асоціацію має стати нашим стратегічним завданням, яке дасть змогу порушити питання про членство в ЄС і дещо зблизити наші економіки. Але ми маємо постійно, щороку демонструвати результати, а для цього потрібна найвища політична воля. Також треба постійно пам’ятати про ті виклики, які поки що не несуть загрози, але стануть такими через кілька років.

По-перше, це зростання критики з боку ЄС щодо невиконання Угоди про асоціацію. Ця критика буде негативною як для “нормандського формату”, так і для питання подальшого запровадження санкцій проти Росії. Щоб уникнути цього, Україна мусить щороку демонструвати результати виконання Угоди. Треба чітко розуміти, що адаптація норм ЄС буде болючим і дорогим процесом для нашого бізнесу. Варто усвідомлювати, які норми є більш прийнятними для нього, а які ні, й відповідно починати з адаптації менш болючих. У жодному разі не можна не робити нічого взагалі лише через те, що європейські норми болючі. Перехід до нових стандартів ніколи не буває безболісним. Також слід забезпечити доступ до дешевих кредитів.

Читайте также:

Дело МН17: круг подозреваемых сужен, следствие на финишной прямой

По-друге, Україна – сировинний експортер. Треба бути реалістом: вона заходить у ту нішу, де є можливість. Якщо країна – член ЄС має власні потужні галузі та майже нічого не імпортує (наприклад, Італія у виробництві взуття й одягу, Німеччина у виробництві автомобілів), зайти на цей ринок із готовим продуктом буде дуже складно. Тому наші виробники намагаються “вмонтуватися” в ті виробничі ланцюги, де є попит на їхні товари. Наразі це сировина. Проте якщо ми хочемо все-таки перейти до експорту готової продукції, то держава повинна стимулювати своїх виробників це робити. Адже зайти на ринок із готовим продуктом є значно складнішим завданням. Тут можна взяти досвід Південної Кореї, яка надавала державну допомогу винятково тим підприємствам, які експортували продукцію з високою доданою вартістю. Але цей процес має бути прозорим. Ми мусимо підтримувати сильного й конкурентного виробника, а не своїх друзів.

Читайте также:

Полукриминальные юристы объединили усилия с коррумпированными политиками – эксперт

По-третє, є потенційна загроза тимчасового призупинення аграрного експорту. Європейці на нинішньому етапі намагаються максимально сприяти українському експортові й поки що не звертають уваги на наші проблеми. А вони в нас є: інфекція ботулізму й африканська чума свиней. Причин їх появи багато, але зараз треба думати над тим, як їх долати. Для цього потрібен ефективний державний контроль у сфері безпечності харчових продуктів, повноваження в Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів призупиняти виробництво на тих підприємствах, які випускають небезпечний продукт. До недавнього часу таких повноважень згадана структура не мала. Але було б добре, якби Держспоживслужба спрямовувала їх у правильному руслі: для боротьби з небезпечними продуктами, а не з незручним бізнесом. Щоб побороти африканську чуму свиней, Україні слід зважитися на дуже болючий і непопулярний крок: заборонити подвірний забій тварин, перероблені продукти з яких передбачені для продажу. Це має відбуватися тільки на офіційних бійнях. Лише так. Проте це питання надто чутливе для селян, що навіть складно сказати, хто й коли наважиться на таке.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В управлении государством главное – соблюдать все формальности, а на мораль можно и не обращать внимания. "

© Марк Твен

Вінничанин здобув “Металеве серце України”

Заняться больше нечем: Шахов резко высказался о декоммунизации, указав на главный недостаток

Вакарчуку нельзя больше уворачиваться, неприлично – журналист

В России партия власти впервые за многие годы не сумела набрать решительного большинства

Вбивство Павла Шеремета. Слідство стоїть на місці. Відчуття небажання та необізнаності – журналіст

Сенат США схвалив виділення Україні 250 мільйонів доларів на потреби ВСУ

Роскошные наряды и дорогие украшения: в чем женщины-депутаты Рады ходят на «мужскую» работу

НАБУ против “НФ”: Попытка Сытника построить себе политическую карьеру

Начальника автодора Днепра поймали на мошенничестве на сумму более 1 млн грн

Отличный выбор: Известная журналистка стала пресс-секретарем Гриценко

На подогрев задниц нардепов: в Раде придумали, на что спустить деньги украинцев

Очередная “медвежья услуга” Путину от Шойгу и ГРУ

Блогер: Эрдоган остановил наступление на Идлиб – Россия сдалась

Донбасские псевдореспублики ярко доказали свою оккупационную сущность

Депутатом бути не зміг, а президентом – залюбки?

15 сентября может войти в историю украинской юриспруденции как день правовой капитуляции Украины перед Россией, – юрист

Занадто відкрите суспільство та його вороги: коріння євроскептицизму в Європі

А ведь они защищают ее никчемную жизнь: экс-нардеп жестоко унизила украинских героев

Росія загрожує всім, тож і шлях до безпеки – спільний

Экс-жена Демчины подала свою кандидатуру на должность судьи Антикоррупционного суда