USD28.2033

Виклики Угоди про асоціацію з ЄС для України

Виклики Угоди про асоціацію з ЄС для України

Переваги від Угоди очевидні, й про це свідчить статистика. Проте в будь-якому процесі є “невидимі сторони”: потенційні виклики, із якими ми можемо зіткнутися в майбутньому. Угода не містить прямих санкцій за її невиконання. Утім, є імовірність проблем, які виникнуть, якщо вона не виконуватиметься. Зараз я особливо звертаю увагу на те, що виконання Угоди про асоціацію має стати нашим стратегічним завданням, яке дасть змогу порушити питання про членство в ЄС і дещо зблизити наші економіки. Але ми маємо постійно, щороку демонструвати результати, а для цього потрібна найвища політична воля. Також треба постійно пам’ятати про ті виклики, які поки що не несуть загрози, але стануть такими через кілька років.

По-перше, це зростання критики з боку ЄС щодо невиконання Угоди про асоціацію. Ця критика буде негативною як для “нормандського формату”, так і для питання подальшого запровадження санкцій проти Росії. Щоб уникнути цього, Україна мусить щороку демонструвати результати виконання Угоди. Треба чітко розуміти, що адаптація норм ЄС буде болючим і дорогим процесом для нашого бізнесу. Варто усвідомлювати, які норми є більш прийнятними для нього, а які ні, й відповідно починати з адаптації менш болючих. У жодному разі не можна не робити нічого взагалі лише через те, що європейські норми болючі. Перехід до нових стандартів ніколи не буває безболісним. Також слід забезпечити доступ до дешевих кредитів.

Читайте также:

Объединенная оппозиция может помочь Порошенко остаться на второй срок, – Мураев

По-друге, Україна – сировинний експортер. Треба бути реалістом: вона заходить у ту нішу, де є можливість. Якщо країна – член ЄС має власні потужні галузі та майже нічого не імпортує (наприклад, Італія у виробництві взуття й одягу, Німеччина у виробництві автомобілів), зайти на цей ринок із готовим продуктом буде дуже складно. Тому наші виробники намагаються “вмонтуватися” в ті виробничі ланцюги, де є попит на їхні товари. Наразі це сировина. Проте якщо ми хочемо все-таки перейти до експорту готової продукції, то держава повинна стимулювати своїх виробників це робити. Адже зайти на ринок із готовим продуктом є значно складнішим завданням. Тут можна взяти досвід Південної Кореї, яка надавала державну допомогу винятково тим підприємствам, які експортували продукцію з високою доданою вартістю. Але цей процес має бути прозорим. Ми мусимо підтримувати сильного й конкурентного виробника, а не своїх друзів.

Читайте также:

Боже, какие дегенераты: Ляшко в караоке стал посмешищем, видео позора

По-третє, є потенційна загроза тимчасового призупинення аграрного експорту. Європейці на нинішньому етапі намагаються максимально сприяти українському експортові й поки що не звертають уваги на наші проблеми. А вони в нас є: інфекція ботулізму й африканська чума свиней. Причин їх появи багато, але зараз треба думати над тим, як їх долати. Для цього потрібен ефективний державний контроль у сфері безпечності харчових продуктів, повноваження в Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів призупиняти виробництво на тих підприємствах, які випускають небезпечний продукт. До недавнього часу таких повноважень згадана структура не мала. Але було б добре, якби Держспоживслужба спрямовувала їх у правильному руслі: для боротьби з небезпечними продуктами, а не з незручним бізнесом. Щоб побороти африканську чуму свиней, Україні слід зважитися на дуже болючий і непопулярний крок: заборонити подвірний забій тварин, перероблені продукти з яких передбачені для продажу. Це має відбуватися тільки на офіційних бійнях. Лише так. Проте це питання надто чутливе для селян, що навіть складно сказати, хто й коли наважиться на таке.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политики идут не те, кто знает, что нужно делать, а те, кто знает, что нужно говорить."

© Стас Янковский

Сенцову присудили премию Сахарова

Крымскотатарский театр под запретом захватчиков в оккупированном Крыму

День Андрея Первозванного 2018: лучшие поздравления в прозе, стихах и открытках

Здоровье политзаключенного Гриба в России резко ухудшилось

Близько десяти держав-членів Євросоюзу підтримують додаткові санкції проти Росії

В Раде предложили поблажку евробляхарям: изменения в законе понравятся не всем

Суд просят признать неконституционным обращение Рады по томосу

Погода на конец недели: стихия испортит планы украинцев

Хромает, но шутит: адвокат посетила 18-летнего пленного моряка

Україна має бути не покращеною Росією, а її європейською антитезою – Портников

Пэрис Хилтон готовится стать мамой

Вінничан запрошують працювати на завод із виготовлення джгутів для “Мерседесів”

В суде пояснили свое решение о восстановлении Насирова

Епідемії кору на Вінниччині немає, хоча інфекція не відступає

Чого Заходові й Україні бракує для дієвої відсічі російській агресії

Штормове попередження: на Вінниччині очікується погіршення погодних умов

“Украинское ФБР” официально начало охоту на преступников: первый уже пойман

На въезде в Крым оккупанты задержали крымскотатарского активиста

Нардеп: Який має бути тваринний страх перед втратою влади, щоб відшуковувати собі помічників на політичному цвинтарі?

Усика назвали лучшим боксером 2018: подробности