USD28.2033

Вінницькі лікарі: Якщо є два випадки поліомієліту, варто готуватися до наступних

У Вінниці поліомієліту немає… поки що. Але і вакцин теж немає. Лікарі кажуть про пандемію вірусу і готуються до нових випадків захворювання. Що робити батькам?

Паніку у закарпатських санепідеміологів та інфекціоністів викликали 12 випадків захворювання дітей на гострий в’ялий параліч та два підтверджених випадки поліомієліту. Панічна хвиля поглинула всю Україну.
Про поліомієліт відомо – де один випадок, там варто чекати сотні. Паніка дійшла навіть до тих батьків, хто проти щеплення. У будь-якому випадку зараз у Вінниці вакцин проти поліомієліту немає.

Обіцянки в режимі очікування
Діти з Закарпаття, в яких фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) підтвердили поліомієліт, потрапили до місцевих лікарень наприкінці червня і на початку липня. Однорічна дитина з Рахівщини та чотирирічна з Тячівщини не були щеплені. Відповідно до визначення ВООЗ, усього два випадки цієї хвороби трактуються як спалах поліомієліту.
– За цими двома, у яких виявлений вірус поліомієліту, стоїть більше двохсот дітей, які переносять вірус безсимптомно у легкій формі і від кожного з них вірус передаватиметься далі,  – застерігала голова представництва ВООЗ в Україні Доріт Ніцан Калускі.

Ще в серпні прес-служба Мінздраву казала, що ситуація з вакциною проти поліомієліту вирішена, адже відомство отримало гуманітарну допомогу від дитячого фонду ЮНІСЕФ та керівництва Канади. А саме 1,1 млн доз інактивованої вакцини проти поліомієліту та 3,7 млн доз вакцини оральної живої (ОПС) французького виробництва. Ці вакцини мали розповсюдити по всіх регіонах України восени, а інші вакцини МОЗ мали докупити.
Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі другого вересня сказав, що вакцину проти поліомієліту по регіонах почнуть розвозити наступного тижня. На 15 вересня вакцин у Вінниці немає, зокрема, за словами в.о начальника головного управління держсанепідслужби у Вінницькій області Володимира Хитрука.
Виявляється, область на сьогоднішній день дуже погано забезпечена всіма видами вакцин.
– По області вакцини проти поліомієліту немає взагалі, в аптеках купити таку вакцину неможливо, вона відноситься до державних закупівель, зараз є відомості про гуманітарну допомогу та централізоване постачання, чекаємо, – каже Хитрук.
Разом з СЕС чекають на вакцину і вінничани. А лікарям тим часом проводять тренінги на тему “як реагувати на спалахи інфекції поліомієліту”, та обговорюють можливість подовження вакцинування до восьми років.

– Цього року забезпеченість вакцинами склала від 3,0% до 52,0% від річної потреби і взагалі не постачались дифтерійно-правцеві анатоксини, – говорить Володимир Хитрук. – Як наслідок, за вісім місяців лише 14% дітей вакциновані проти дифтерії, правцю та кашлюка, проти поліомієліту – 10 %, проти гемофільної інфекції – 31%, проти вірусного гепатиту В – 22%, проти кору, паротиту та краснухи щеплено – 44,% дітей. Проти туберкульозу вакциновано лише 26% дітей від річного обсягу.

Читайте также:

Новий корпус лікарні швидкої міддопомоги обіцяють добудувати до кінця року

З чого починається хвороба
– Питання поліомієліту стоїть зараз досить гостро, тому що поліовіруси можуть досить довго зберігатися в грунті і передаються вони фекально-орально, а це руки, предмети побуту, – говорить Олена Онофрійчук, інфекціоніст дитячої інфекційної лікарні. – Єдина можливість убезпечити дітей, це щеплення. Адже дієвих лікарських засобів, які б впливали на цей вірус, немає. Тим, хто у свій час отримав вакцину, нічого не загрожує, але останнім часом спостерігалася така тенденція, коли батьки відмовлялися вакцинувати дитину. На сьогоднішній день рівень вакцинації жахливий і постає питання епідеміологічного спалаху.

На що батькам потрібно звертати увагу? Якщо говорити про початок захворювання на поліомієліт, то воно починається з катаральних проявів – нежить, кашель, підвищення температури. Тобто під такою банальною маркою вірусної інфекції може починатися серйозна проблема. Такий катаральний період має насторожувати батьків, вони не повинні займатись самолікуванням, а йти до лікарів. Тому що після катарального періоду настає такий собі період уявного благополуччя, а далі починаються паралічі. Ці процеси незворотні, і допомогти такій дитині вже не можливо. Такі діти, якщо виживають, залишаються інвалідами.

Читайте также:

“Ягуар” епохи легендарних Бітлз встановили на новому місці

Лікарі лякають. Пандемія?
За словами дитячого невролога дитячої обласної лікарні Світлани Паненко, якщо є два зафіксованих випадки хвороби, можна казати про пандемію.
– Основні прояви цього вірусу інфекційні, потім починаються неврологічні проблеми, – говорить Світлана Паненко. – З’являються наростаючі мляві паралічі, дитина не може кінцівками поворухнути, зникають рефлекси. Хвороба прогресує іноді настільки, що ці паралічі розповсюджуються, і діти перестають нормально дихати, ковтати, а при важкому прогресивному захворюванні довготривалий час знаходяться на апаратному диханні, вражається серце. Тобто перестають працювати всі м’язи. Ця хвороба повільно, але агресивно забирає життя. Потім якщо дитина перехворіє і виживе, на все життя залишиться калікою.
Однак, за словами невролога, іноді під поліомієліт можуть маскуватися інші проблеми, зокрема поліомієлітоподібні захворювання, до яких відносяться всі гострі мляві паралічі. Через що лікарі завжди проводять дифдіагностику чи це поліомієліт, чи подібне захворювання.
– До поліомієлітоподібних захворювань відноситься гострий неврит лицьового нерва, в побуті “перекошене обличчя”, – говорить дитячий невролог. – Є також полінейропатії, вони теж інфекційного генезу вірусного походження і вони теж викликають такі звисаючі ноги. До подібних захворювань відноситься параліч Гійєна—Барре, він вірусного походження, яким можна захворіти, зокрема, купаючись в застійних водоймах (озера, ставки)…

Читайте также:

Вінницькі поліцейські ведуть бесіди з пішоходами-порушниками

Одна з причин – війна? 
Невролог каже, що неможливо захворіти поліомієлітом без вираженої інфекційної картини, тобто параліч на рівному місці не з’явиться. Крім того, лікарка наголосила, що поліомієліт завжди індемічного походження. Тобто, якщо захворіла одна дитина, потім друга, обов’язково захворіє багато дітей. Поодиноких випадків цієї хвороби практично не буває.
– Якщо є один випадок поліомієліту і він підтверджений то однозначно потрібно говорити про пандемію, – говорить Світлана Панченко. – Коли на невеликої ділянці проживання захворіло кілька дітей, є загроза розвитку хвороби, у тих, хто не щеплений, у тих, хто контактував з цією дитиною.
Чому в Україні це сталося? Лікарі називають кілька причин. Основна – відсутність вакцин, потім – не бажання батьків вакцинувати дітей, згодом останні події в країні.
– Адже Росія ендемічна зона по поліомієліту, – каже лікарка. – Зараз цю хворобу військові можуть переносити, або біженці зі сходу.  І, на жаль, дорослі вакцинуватися не можуть, тому що це не сказ, проти якого можна пофілактично прищепитись, тут таке не пройде. У Вінниці за останні роки не було випадків цієї хвороби, але ще не вечір.
Ситуація катастрофічна – чому мовчить президент?
Дмитро Шерембей, голова благодійного фонду “Пацієнти України”
– Вакцини не доступні, це факт. Провальні торги 2014 року призвели до дефіциту вакцин по всій території України, незалежно від регіону. І на сьогоднішній день недовакцинованих можуть бути близько 70% дітей. Мова йде, не лише про вакцину проти поліомієліту, а взагалі про всі вакцини. І це катастрофа.
Єдиний вихід у цій ситуації ми бачимо лише через втручання РНБО, тому що МОЗ самостійно не може вирішити цю проблему. У них повноважень таких немає, та й “теляться” вони.

Варто зазначити, що вакцина поліомієліту була на складах МОЗ цілий рік, 31 серпня термін придатності її вийшов. Цілий рік Міністерство охорони здоров’я не могло підписати документи, які б дозволяли вакцинувати дітей. Причому мова йшла не про якість вакцин, а тупість можновладців. Підсумки плачевні – зокрема для діток, які захворіли, а скільки ще є хворих, але не зафіксованих і не промоніторених – питання часу…

Стратегічним виходом з ситуації є компанія ЮНІСЕФ, добре, що вони втрутилися та надали нам допомогу, і сьогодні вакцини вже в Україні, але це не вирішить проблему на 100%. Єдиний вихід для МОЗ – міжнародні закупівлі, але це нікому не вигідно, тому що такі закупівлі ставлять під загрозу тендери і можливість під них заробити. Сподіваємось, що до кінця вересня контракти з міжнародними компаніями  будуть підписані, про що неодноразово обіцяли в Міністерстві охорони здоров’я і ми перейдемо до формату міжнародних поставок, раніше поставки вакцин були з Росії.
А стосовно вакцин і фінансування медицини, ми написали листа президенту – вже тиждень чекаємо відповіді.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Для политиков реформы – это во-вторых, а может даже в-третьих. Любой ценой удержать себя во власти – вот что для них во-первых."

© Олег Попцов

Росія експортує інформаційний тероризм, а Україна продовжує реалізовувати стару захисну стратегію – експерт

Минобороны отчиталось о призыве на срочную военную службу

Курс валют на 11 декабря: гривна надавит на доллар

Наибольший рывок: Украина поднялась в рейтинге свободы человека

Французская ставка Кремля

Курс доллара на 11 декабря испортит новогоднее настроение

Меркель поговорила с Путиным и призвала освободить моряков ВМС

7 доказательств того, что беспорядки в Париже организованы украинскими спецслужбами

Оборотни гибридной войны: в СБУ показали, как Россия использует своих попов

Поддержка Украины важнее, чем санкции против РФ – Могерини

Почему захваченные Россией украинские моряки являются военнопленными

Путинские боевики готовят химатаку на Донбассе: когда ждать неизбежного

Курс на повышение ставок может сыграть с Путиным злую шутку

Жить в долг: как правильно занимать и отдавать деньги, чтобы не привлечь бедность

Россияне – соучастники военных преступлений Кремля

Погода на завтра: украинцев призвали сидеть дома, лютая стихия не пощадит никого

Суд отказал Мартыненко: “Флешка” из Швейцарии – достоверная улика

Новинский: Каждый сотрудник СБУ и прокуратуры, замешанный в преследовании УПЦ, будет отвечать по закону

Штаб Гриценко возглавил политик, который сам хотел в президенты

Мы стоим на пороге очередной российской провокации на Донбассе – Тымчук