USD28.2033

Вінниця без паперових довідок. Поки що – лише для бізнесу та майна.

Вінниця входить до третини українських міст, які підключилися до електронних реєстрів майна та бізнесу. Це означає, що з початку жовтня вінничани не повинні збирати і надавати письмові довідки у державні органи.

Міністр юстиції Павло Петренко каже, що відтепер представники місцевих органів влади мають усі повноваження для вільного доступу до інформації про речові права на нерухомість, а також про юридичних та фізичних осіб-підприємців. А його перший заступник Наталя Севостьянова заявила, що громадяни зможуть користуватися аж 19 відкритими реєстрами. При чому, там можна буде знайти не лише довідки, а й документи про народження, шлюб, спадок і т.п.

Щоб дізнатися, як це нововведення діятиме у Вінниці, «20 хвилин» звернулися до начальника обласного управління юстиції Юрія Круголя.

– Вінницька облдержадміністрація та міськвиконком вже підключені до електронних реєстрів. Набули чинності норми, які дозволяють отримувати дані органам державної влади, місцевого самоврядування, внутрішніх справ, прокуратури, служби безпеки, суддям, нотаріусам та адвокатам. Встановив порядок доступу Кабмін ще наприкінці 2014 року. Відтепер, якщо потрібна довідка, скажімо, про наявність чи відсутність об’єктів нерухомості у власності, людина не повинна нічого шукати і підтверджувати,  – пояснює Юрій.

Читайте также:

На Вінниччині відкрили притулок для жінок, які постраждали від домашнього насильства

За словами Круголя, це зручно і для громадян, і для самих чиновників. Не доведеться стояти в чергах і витрачати купи паперу. Доступ до реєстрів матимуть лише вищезазначені категорії громадян. Тобто, поки що пересічні вінничани не будуть насолоджуватися цим благом. По суті, це навіть краще, бо навіть державним реєстраторам заборонено надавати інформацію на запити державних органів. Вони повинні займатися цим самостійно.

Читайте также:

У школі №36 замінюють дах

Процедура отримання даних чиновниками безкоштовна. Запитувач повинен вказати підставу, на якій він бажає скористатися тою чи іншою інформацією. Програма електронна, тож є обов’язкові ідентифікатори – хто, як і чому запитував. У разі відмови пояснити причину запиту, держслужбовець не зможе переглянути електронну документацію.

Юрій Круголь говорить, що інформація Бюро технічної інвентаризації ще не повністю перенесена в реєстр. А усі описані правила стосуються лише повністю опрацьованих і зареєстрованих прав. Що стосується доступу до всіх інших реєстрів, про які розповідала замміністра Севостьянова, робота над цим у Вінниці ще ведеться. Повну інформацію про онлайн-сервіси можна знайти на офіційному сайту Міністерства юстиції. Частина з них працює на платній основі, частина – безкоштовно.

– Наприклад, реєстраційні бази підприємців-банкрутів зараз безкоштовні. Це досить вигідно, особливо, коли укладаються господарські угоди з невідомими юридичними особами. Таким чином можна легко дізнатися, чи не перебуває підприємство у стані банкрутства і зменшити ризик неналежного виконання договірних зобов’язань,  – розповідає Круголь.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политики всегда всё врут!"

© Владимир Андреев

Украина получит новейшее высокоточное оружие, которого не будет в РФ минимум лет 10. “Джавелины” по сравнению с этой техникой – игрушки

Коронный “компромисс” Таруты

Бомба замедленного действия: выборы в Украине оказались под угрозой, последнее решение депутатов изменило все

В правительстве посчитали, что 6500 – это реальный прожиточный минимум. Такие горизонты нужно ставить – политолог

Звонкая пощечина Путину: в ООН приняли жесткое решение по Крыму

Чому кандидатам у президенти не варто вести мову про економіку

Нова українська школа та старе окозамилювання. ВІДЕО

Що зараз відбувається в Одесі? Коротко про головне

Смолий и дети на видео для взрослых

Потемкинская деревня: крымская “витрина” российского “величия”

Происходит стремительная криминализация регионов. На всех уровнях – мнение

Гриценко призвал оппозицию к объединению, чтобы остановить бандитов при власти

Трамп против спецслужб: почему президент США опровергает все о “российском деле”

Вінницкий 45 завод відсвяткував 75-річний ювілей

Мирный план Новинского заслуживает внимания – политэксперт

У Вінниці пройшов XXII Міжнародний джазовий фестиваль

У Вінниці проломили дах раритетному авто

Налоговая дива Нина Южанина носит часы стоимостью 11 евроблях

У Центральному парку згоріло приміщення ігрових автоматів

Я кандидат технических наук, а не технический кандидат: Гриценко жестко прошелся по своим оппонентам