USD28.2033

Володимир Василенко: треба було одразу відкликати посла України з Росії

У четвер керівництво України заявило про перехід кордону частинами російської армії. Згодом про вихід конфлікту на Сході на новий рівень заявили видні західні політики. Увечері ситуацію на Донбасі обговорювали на екстреному засіданні Ради безпеки ООН.

Уже відомо, що українська тема буде однією з головних на самітах ЄС та НАТО, які відбудуться впродовж найближчим семи днів.

У той час, поки українські експерти намагалися спрогнозувати подальший розвиток подій, а настрій соцмереж варіювався від стоїцизму до паніки, ВВС Україна звернулася за оцінкою нинішньої ситуації до юриста-міжнародника, колишнього посла України у Великій Британії, країнах Бенілюксу, ЄС та НАТО Володимира Василенка.

Людям треба пояснити, за що вони борються

ВВС Україна: Чи можна говорити про вихід української кризи на новий рівень після того, як у четвер низка українських, європейських та американських політиків озвучили жорсткі заяви про російське вторгнення?

Володимир Василенко: Перш за все, йдеться не про “українську кризу”, а про вихід на новий рівень збройної агресії Російської Федерації проти України. Раніше росіяни діяли там приховано, тепер вони ввели в дію підрозділи своїх збройних сил не криючись.

Сьогодні ситуація різко змінилася. Росія пішла ва-банк у намаганні примусити Україну піти на ті умови, які вона диктувала і намагається далі диктувати Києву.

ВВС Україна: У четверговій заяві Барак Обама наголосив, що КлацнутиНАТО не збирається збройно втручатися в український конфлікт. Раніше подібні заяви озвучували і європейські високопосадовці. Чи означає це, що у Росії в Україні, по суті, розв’язані руки, і в неї нині немає жодного стримуючого чинника?

Володимир Василенко: Єдиний серйозний стримуючий чинник для Росії – це дії України. Що більше домовин буде надходити з України до Росії, тим більше буде шансів на те, що Путін отямиться і припинить ці безчинства, акти розбою та бандитизму проти України.

Тому сьогодні необхідна мобілізація всіх сил, засобів і ресурсів в Україні. Агресор може мати шанси на успіх лише тоді, коли йому ніхто не буде протидіяти.

ВВС Україна: Тим не менше, вагома частина українського суспільства очікує допомоги від Заходу…

Володимир Василенко: Якщо Україна самостійно чинитиме опір збройній агресії, мобілізувавши всі свої ресурси, позиція Заходу зміниться, і він надасть Україні ефективнішу, дієвішу допомогу.

Так, частина українського суспільства думає, що хтось вирішить наші проблеми за нас, але це неправильний підхід, навіяний керівництвом України. Воно сподівалося на санкції Заходу, не вводячи їх саме, не мобілізуючи суспільство. Тепер воно догралося.

Треба було одразу відкликати посла України з Росії, оголошувати воєнний стан і мобілізувати все суспільство на боротьбу з російською агресією, пояснивши йому, в наскільки загрозливій ми перебуваємо ситуації.

Мета Росії – остаточне знищення України як суб’єкта міжнародного права, як геополітичної реальності. Застосування Росією збройної сили проти України – це спроба заблокувати її рух до Європи. Звідси ці вимоги до України – не підписуйте Угоду про асоціацію, не вступайте до НАТО, проголосіть статус позаблокової держави, а тоді, коли ви самоізолюєтеся від Європи і США, ми розбиратимемося з вами сам на сам.

Читайте также:

Политолог: Как и ожидалось, Банковая использовала Бойко для “поцелуя Иуды”

Тому людям треба пояснити, що вони борються за гідне існування у власній державі. Якщо суспільство цього не зрозуміє, то провина за це лежатиме на владі, яка хоче, щоб хтось виконав її роботу за неї.

Тож я ще раз наголошую: ми маємо сподіватися на самих себе. У разі мобілізації всього суспільства Росія зазнає поразки, незважаючи на те, що вона сьогодні має військову перевагу.

ВВС Україна: Які ви маєте підстави для такої впевненості? Російська армія в рази чисельніша, вона фінансується набагато краще.

Володимир Василенко: УПА не мала жодних ресурсів і підтримки ні з чийого боку, а співвідношення сил між УПА і радянською армією було взагалі непорівнянне з сьогоднішньою ситуацією. Але останні бої УПА відбулися аж після смерті Сталіна.

ВВС Україна: Але то була партизанська війна в лісах і горах…

Володимир Василенко: Ліси в Україні ще не вирубали, і гори є. І українці вміють воювати. До речі, кістяк Збройних сил радянської армії і її елітних підрозділів завжди складали українці.

ВВС Україна: Ви кажете, що допомога Заходу буде дієвішою, якщо українці чинитимуть активний спротив агресії. Якою може бути ця допомога, якщо військову зараз не йдеться?

Читайте также:

Лещенко: ”Американские горки” Луценко. Украину втянули в предвыборную войну CША. ДОКУМЕНТ

Володимир Василенко: Наприклад, якщо США Клацнутиухвалять закон, відповідно до якого Україна отримає статус союзника США – не члена НАТО, то між нашими державами можуть встановитися зовсім інші модальності відносин.

Такий статус мають, наприклад, Ізраїль чи Філіппіни. Державам з таким статусом США надають серйозну фінансову і військову допомогу – в тому числі, озброєннями.

Але головне навіть не в цьому. Західні держави мають серйозні економічні засоби впливу, застосування яких просто зруйнує економіку Росії. Я більш ніж певен, що вони вдаватимуться до таких заходів лише за умови, що Україна буде чинити серйозний опір агресії.

Путін намагається грати роль миротворця

ВВС Україна: У ніч на п’ятницю Володимир Путін Клацнутизакликав бойовиків надати українським військовим, які потрапили в оточення, коридор для відступу. Як ви думаєте, чого він намагається добитися цим кроком?

Володимир Василенко: Він намагається грати роль миротворця. За його словами, Росія не причетна до подій на Сході України, тому Київ повинен з’ясовувати стосунки з “представниками донецького народу, яких придушує київська хунта”.

Мета Путіна – створити заморожений або жевріючий конфлікт подібний до придністровського, для дестабілізації України. Згодом Росія навіть зможе підписувати угоди з так званою Донецькою республікою, з усіма наслідками, які з цього випливають.

Читайте также:

Бигус: Тимошенко успела покричать про импичмент, она у нас через недельку отдельно выхватит люлей – такой ставим под фб…

Однак перед світом Путін намагається виступати в ролі непричетної людини, яка до того ж виступає з мирними ініціативами. Насправді це – намагання замаскувати спробу агресії, про яку вчора говорили на Раді безпеки ООН.

ВВС Україна: До речі, чимало коментаторів говорять про розчарування, яке відчувають щоразу, коли спостерігають за розглядом українського питання на засіданні Ради безпеки.

Володимир Василенко: Бачите, Рада безпеки – це орган, робота якого паралізується делегацією Росії. Вона має там право вето і жодних конструктивних рішень у цій ситуації Рада безпеки ухвалити не може.

Однак її члени мають можливість висловлювати свої справедливі та об’єктивні оцінки подіям, які відбуваються.

ВВС Україна: Але Україні від цих оцінок не холодно і не гаряче…

Володимир Василенко: Це створює певну атмосферу осуду Росії з боку всього світового співтовариства, її ізоляції. І це має серйозне значення, бо рано чи пізно це дасться взнаки. Зрештою, це відбувається уже зараз: і курс рубля падає, і інвестиції тікають з Росії.

ВВС Україна: Чи можливим зараз є введення до України миротворчого контингенту і чи відповідало б це інтересам Києва?

Володимир Василенко: Миротворчий контингент під егідою ООН найближчим часом навряд чи буде введено: рішення про це має ухвалити Рада безпеки ООН, причому “за” мають проголосувати всі її постійні члени.

Але, в принципі, це було б корисно. Думаю, що, якби це було реально, український уряд мав би погодитися на введення миротворців, аби взяти під контроль кордон з Росією і не допускати проникнення на територію України бойовиків, іноземних солдатів, озброєння і так далі.

Мир можна встановити лише придушенням збройного опору

ВВС Україна: На цих вихідних відбудеться саміт ЄС, на котрому питання України буде одним з головних. Яких рішень можна очікувати від цього зібрання?

Володимир Василенко: Зараз ЄС зараз почав реалізувати третій рівень санкцій проти Росії. Думаю, на цьому засіданні обговорять це питання і будуть ухвалені відповідні рішення.

ВВС Україна: А від Вельського саміту НАТО, який відбудеться наступного тижня, очікування більші?

Володимир Василенко: Цей саміт буде присвячено поглибленню і розвитку співпраці між Україною і НАТО. Від НАТО, як, зрештою, і від ЄС, нам зараз потрібні не так санкції чи відповідь на сподівання, що хтось буде за Україну воювати, як допомога в реформуванні всього нашого безпекового сектора.

Це – надзвичайно важливе завдання, і, я думаю, там будуть ухвалення рішення у цьому напрямку.

За великим рахунком, сьогодні йдеться не про нестачу в Україні озброєнь, а в його ефективному використанні, в ефективності командування збройними підрозділами, які сьогодні воюють на Сході.

ВВС Україна: У четвер на засіданні РНБО Петро Порошенко заявив про початок консультацій між українським та російським Генштабами та про можливе спільне патрулювання міждержавного кордону. Як це співвідноситься з заявами представників Києва про агресію Росії проти України?

Володимир Василенко: Я вважаю, що це абсолютно пуста затія. Росії ці консультації потрібні лише для того, щоб замаскувати факт збройної агресії.

Який інтерес Києва у цих заходах, я не розумію. Можливо, це спроби показати, що Україна має добрі наміри, і вона готова до мирних переговорів. Але якщо партнер, з яким треба встановити мир, не бажає цього, будь-які переговори є безглуздими.

ВВС Україна: Під час вівторкового Клацнутисаміту в Мінську його учасники домовилися, що зустрічі у цьому форматі продовжуватимуться. Чи мають вони сенс з огляду на те, що вголос про російську агресію проти України почали заявляти буквально через день після завершення мінського заходу?

Володимир Василенко: Вони не мають практичного сенсу, а мають лише ритуальний характер. Відмова від цих зустрічей дасть російській пропагандистській машині можливість звинувачувати Україну в неконструктиві, униканні переговорів і таким чином виправдовувати дії Росії. Тому з чисто тактичних міркувань у цих зустрічах потрібно брати участь.

Однак по суті мир на сході України може бути встановлений лише за допомогою придушення збройного опору терористів і найманців, які перебувають на службі Росії.

Джерело: ВВС Україна.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Все политики делятся на два класса: те кто прикрываясь добром творят зло, и тех кто творит зло не прикрываясь ничем."

Ford сокращает 7 тысяч своих работников во всем мире

Зеленского окружила толпа на Банковой: “такого не было ни при одном президенте”

Зеленский является едва ли не единственным политиком в стране, который равнодушен к формату выборов – журналист

Бали, паради та вигнання злих духів: як у світі інавгурують президентів

Зеленский принял полномочия Верховного главнокомандующего

Социальный инфантилизм как он есть

Цей парламент “напрацював” на дострокові вибори – Тимошенко

Вінниця на один день перетворилась на маленьку Європу

Вакарчук назвал основную ошибку Порошенко

Депутати, які будуть проти розпуску Ради, втратять бали на наступних парламентських виборах – Лещенко

У вінницькій школі евакуювали дітей через розпилений газ

«Вакарчук опоздал»: стало известно, какую роль отвел музыканту Порошенко

У Вінниці знімуть відеоролики про діабет

Порошенко переехал в “прозрачный офис”: фото, видео

Талановиту молодь привітали зі здобутками грошовими винагородами

В інавгураційній промові Зеленський схибив із цитатою Рейґана

Росія не повернулася в ПАРЄ. Поки що?

В Нидерландах на дорогах устанавливают “умные” камеры

Нардепка: Мовний закон не спрямований проти жодної іншої мови

Новообраному президенту Зеленському вручили державні символи України. ФОТО