USD28.2033

Воровские семьи Украины: Замглавы Киевской ОГА Михаил Царенко и его «семья» (ФОТО+ВИДЕО)

Не встиг новопризначений губернатор Київської області Максим Мельничук прозвітувати за перші сто днів своєї роботи, як втрапив у земельний скандал. Своїм розпорядженням він фактично передав одному з найбагатших українців – Таріелу Васадзе – два гектари землі у Козині. Чим викликав інтерес у журналістів. Зацікавились і ми.

Практично вся професійна діяльність Мельничука пов’язана з Національним аграрним університетом, який нині називається Національний університет біоресурсів і природокористування. Ні на що не натякаючи, варто додати одну деталь – батько Максима Мельничука – Дмитро Мельничук – очолював аграрний виш протягом 30 років, аж до середини 2014-го.

НУБіП – один з найскандальніших навчальних закладів країни. В користуванні вишу були величезні земельні ділянки, які він поступово віддавав  місцевим чиновниками під забудову – у Бучі, Ходосівці, Хотові.

У 2010-му Максим Мельничук потрапив в уряд Миколи Азарова – став заступником міністра аграрної політики. Міністерська кар’єра тривала недовго. Офіційно – до січня 2011-го, неофіційно – до листопада 2010-го.

МАКСИМ МЕЛЬНИЧУК, голова Київської обласної державної адміністрації:

– Після того як на університет аграрний, в якому я працював, була запланована акція по віджиму землі, по розбазаренню всіх статків і всіх філіалів, які в той час входили в університет, я написав заяву за власним бажанням на звільнення.

Як Мельничук потрапив очолив Київщину? Окремі ЗМІ одразу після призначення заявляли про лобіювання його кандидатури сірим кардиналом УДАРу Віталія Кличка Вадимом Столаром.

– Столар – який Столар? Лобіював мою кандидатуру президент України Петро Олексійович Порошенко.

Декларація Мельничука за 2015 рік – окрема історія. Загальна сума його сукупного доходу за рік – понад 2 мільйони гривень, на банківських рахунках його родини – майже 13 мільйонів. А ще – будинок площею більше 500 квадратних метрів, квартира в 241 квадрат і садовий будиночок. На дружині – майже 3 гектари землі і будинок у 356 квадратних метрів.

Ще у квітні цього року Мельничук зареєстрував на себе «Шевроле Експрес» вартістю у кілька десятків тисяч доларів. Щоправда, їздить Мельничук поки не на ньому, а на «старенькому» Лексусі.

МАКСИМ МЕЛЬНИЧУК, голова Київської обласної державної адміністрації:

– Автомобілі шикарні, які Ви називаєте. Один з них он стоїть – він 2007 року випуску, йому вже 9 років. Якщо Ви за нього доларів тисяч 20 дасте, я Вам його зараз можу продать.

Будинок в Гатному Мельничук називає старим і батьківським, а земельний наділ дружини – піщаним паєм, на якому нічого не росте. З вуст заслуженого аграрія чути таке – доволі дивно.

Вивчаючи біографію і статки керівника Київщини, ми не могли звернути увагу й на його команду. Найбільше нас зацікавив призначений кілька тижнів тому заступник Мельничука – Михайло Царенко.

Свою політичну кар’єру Михайло Царенко починав ось тут – у Броварській районній раді. У 2010-му він був обраний депутатом ради від Партії регіонів і майже одразу її очолив. Паралельно мав посаду у Київській обласній державній адміністрації.

Керував Броварською райрадою Царенко недовго, менше року. А вже у 2012-му він очолив «Київзеленбуд». Пам’ятаєте історію з підміною дорогих італійських каштанів, які мали прикрашати Хрещатик, на дешеві, звичайні? Сталося це якраз за каденції Царенка.

МИХАЙЛО ЦАРЕНКО, заступник голови Київської обласної державної адміністрації:

– Постачальник котрий сєгодня  постача…постач…постачав каштани – він подарував Києву каштани ці, він повернув всі кошти. Всі. Які ще на сьогоднішній день можуть бути питання?

Опікувався зеленими насадженнями Царенко два роки – до 2014-го. Того ж року він потрапив на роботу у Державне управління справами, яке тоді очолював нинішній нардеп від Блоку Петра Порошенка Сергій Березенко.

Царенко каже – як і в зеленбуді, тут просто оцінили його професіоналізм і ефективність.

Читайте также:

Сервис по-новому: Укрзализныця добавила функцию катапультирования, шокирующее видео

– Я сам пішов. Була вакантна посада посада заступника начальника управління майна і інвестіціонних проектов. Я просто майже не сплю.

Простота, з якою Царенко мандрує керівними посадамами, не дуже в’яжеться з власністю – його самого і представників його родини.

Броварський район, село Богданівка. Ось цей маєток площею понад півтисячі квадратних метрів належить Михайлу Царенку. Нагадаю – останні шість років він займає посади у державному секторі.

Зустріли нас тут не дуже гостинно і одразу спробували завадити знімати будинок.

Царенку, за даними з державного реєстру, тут належить і сам будинок, і земля під ним. Чиновник – виправдовується. І заодно заперечує побачене нами.

МИХАЙЛО ЦАРЕНКО, заступник голови Київської обласної державної адміністрації:

– Задекларував все, що в мене є. І будь-ласка – запрошую Вас побудува… походити зі мною і все побачити. Я на сьогоднішній дєнь це зроблене, коли я займався бізнесом, в мене дружина бізнесмен і тоже, теж сьогодні має можливість це оплачувати те, що в мене проісходить в моєму будинку.

А це вже хутір Мриги, розташований поруч з елітною Конча-Заспою. Земля і цей будинок з темного дерева належить дружині Царенка – Вікторії. Знайшли ми його по фотографії, яку сама власниця виставила на сайті оголошень про передачу нерухомості в оренду.

Цю ділянку Вікторія Царенко придбала у 2009 році за 566 тисяч гривень. Скільки коштує зведення подібного будинку, сказати важко, але за оренду власниця править 3 500 тисячі доларів на місяць.

2009-й взагалі був для родини Царенків дуже успішним в земельному плані.

Це вже Биківня. І поки родини учасників війни на сході країни воюють з київською владою за обіцяні земельні ділянки тут, родина Царенків володіє одразу декількома. При чому, частину з них їм виділили безкоштовно – ще за часів Черновецького.

Читайте также:

Новое перевоплощение Поклонской

Землю в Биківні отримав батько Михайла Царенка Олександр. Зараз тут ще не введений в експлуатацію котедж. На 10 соток розбагатіла й дружина Вікторія.

МИХАЙЛО ЦАРЕНКО, заступник голови Київської обласної державної адміністрації:

– Любий гражданін має право на земельну ділянку. І якщо єсть вільна земельна ділянка, то будь-ласка – звертайтесь до компетентних органів. Вони вам виділять..

Ще цілий ряд земель поруч з легендарними Биківнянськими могилами родина придбала. Наприклад, брат Михайла Царенка Дмитро і батько Олександр. На ділянці останнього нині височіє ось цей маєток.

МИХАЙЛО ЦАРЕНКО, заступник голови Київської обласної державної адміністрації:

– Батько продав дві квартири. Как говорять сєгодня, можна так сказать – тещіну квартиру, свою квартиру – і побудував будинок.

Нардеп Ігор Луценко, який займався темою виділення землі у Биківні за правління в Києві Леоніда Черновецького, в своїй оцінці однозначний.

ІГОР ЛУЦЕНКО, народний депутат:

– Це мала бути зелена зона за генеральним планом міста Києва. Там люди випадкові не ходили, там ходили лише студенти з підробними заявами, так би мовити, потім це все максимум на підставних осіб виділялося, потім потрапляло до потрібних людей. Або ж безпосередньо потрібним людям виділяли землі. Два варіанти. Третього не було дано, проста людина там нічого не отримає.

Та й це ще не межа щедрості київських депутатів стосовно окремо взятої родини. У 2007-му компанія дружини Михайла Царенка «Дісбуд» отримала для будівництва житлового комплексу ділянку на Жмаченка,28 на Лівому березі Києва. В подальшому це місце стане так званою «гарячої точкою» з акціями протесту місцевих мешканців проти знищення дерев і забудови.

Нині «гасити» конфлікт доводиться вже новим інвесторам – у Вікторії Царенко з цієї фірмою не склалося, і вона з засновників компанії вийшла.

Зате склалося з іншою – ТОВ «Цавіста». «Цавіста» отримувала від Київради землю на Милославській – для зведення ось цієї «свічки» і… на Трухановому острові – для будівництва і обслуговування кафе та автостоянки.

Читайте также:

Сожрут все: россиянам показали интервью с погибшей в оккупированной Керчи. ВИДЕО

Все? Аж ніяк. Вікторія Царенко – дуже талановитий бізнесмен. І не тільки тому, що на момент цих передач їй було всього 26 років. А й тому, що є в неї ще дві компанії зі схожими назвами – «Будівельні технології  групп» і «Будівельні технології плюс». Обидві також отримали від Київради землю – ось тут, прямо посеред лісу та поля поблизу Броварського проспекту.

МИХАЙЛО ЦАРЕНКО, заступник голови Київської обласної державної адміністрації:

– Була вільна земельна ділянка. Згідно з законом. Дружина є власником фірми, которая подала на відведення земельної ділянки і ето єйо профільний бізнес сьогодні є. Сьодні сплачуються податки.

Лісу замгубернатора на ділянках дружини, на відміну від нас, не побачив.

– Це не ліс.

– Це ліс.

– Це не ліс. Ну єсть же документи! Знаєте, як у мене прімєр сєгодня? Коли я був дірєктором Киевзеленстроя. Стоянка. По документам – зеленая зона. А там стоянка!

З чим може бути пов’язана така шалена удача? Можна припустити, що знайомство з правильними людьми Царенку-молодшому забезпечив його батько, який свого часу очолював зеленбуд Деснянського району і працював заступником голови Деснянської райадміністрації. Саме він, до слова, і став центром земельних інтересів родини.

Олександр Царенко свого часу став співзасновником кількох фірм і однієї громадської організації. Остання має назву «Гольф-клуб «Козин» і,  крім Царенка-старшого, об’єднує таких людей, як, наприклад, Анатолій Брезвін, колишній депутат Київради від Блоку Литвина і екс-голова Державної податкової служби, чи Олександр Яворський – знаний бізнесмен і засновник фармацевтичної групи «Біокон», де працював Царенко-молодший і звідки він «рвонув» на державні хліби.

Гольф-клуб «Козин» створено без жодного на те дозволу.

ОЛЕКСАНДР СОКОЛЕНКО, еколог:

– Вони звернулися до управління екології обласного з проханням надати в оренду чи користування ділянку на території заказника. Управління, хоч тоді воно очолювалося корупціонерами, дерибани земельні, але навіть в цій ситуації воно відмовило. Вони просто заїхали, почали перекапувати, засипати піском, знищувати озера. Просто вони захопили територію – не отримали дозволу, будем без дозволу працювати.

Логотипів гольф-клубу ви тут не побачите. Скрізь – лише банери громадської організації «Зелена хвиля», яка нібито береже тут природу. Тим часом відпочивальники грають у гольф, працівники, які називають себе випадковими людьми, стрижуть газони. Тут облаштовані лунки, вишка і парковка. Може, це не гольф-клуб, а еко-парк?

Еколог Олександр Соколенко пояснює – це лише хитре прикриття бізнесменів.

ОЛЕКСАНДР СОКОЛЕНКО, еколог:

– Виявилося так, що цей гольф-клуб вирішив узаконитися. Ну, якось так по факту надати легітимності своїй діяльності. Що вони зробили? Вони, по-перше, створили фіктивну громадську організацію, яка називається «Зелена хвиля», про яку немає згадок у гуглі, є лише в реєстраційній базі, зареєстрована назва її і контактний телефон, за яким ми телефонували і відповідає людина, яка в квартирі приватній живе і говорить, що не маю відношення до жодної громадської організації. Тобто, телефон там теж несправжній. 29 грудня 2015 року Обухівська РДА укладає угоду з «Зеленою хвилею» про охорону заказнику, всієї території заказника.

Між тим, у соцмережах сторінка саме гольф-клубу «Козин», а не «Зеленої хвилі», продовжує активне життя, тут регулярно з’являються свіжі фотографії щасливих гравців у гольф. І грають вони якраз в тому місці, яке нам вдалося відзняти.

А тепер погляньте на реакцію замгубернатора на запитання про гольф-клуб його батька. Здається, чиновник сам себе видає.

МИХАЙЛО ЦАРЕНКО, заступник голови Київської обласної державної адміністрації:

– Не має жодного відношення до гольф-клубу сім’я Царенка. Жодного.

– Ваш батько є співзасновником громадської організації «Гольф-клуб «Козин».

– А громадська організація не має відношення до гольф-клубу ніякого.

… і чомусь починає виправдовувати гольф-клуб, до якого сім’я Царенка не має жодного стосунку.

– А чим погано гольф-клуб? Сьогодні руками людей створюються зелені зони, котрі нє унічтожают сєгодня природу. Чим погано?

Чим? Ми запитали у людини, для якої дана тема є профільною.

ОЛЕКСАНДР СОКОЛЕНКО, еколог:

– Як можна поєднати заборону на будь-яку господарську діяльність з тим, що відбується – фактично гідронамиви, завезення грунту, торфу, який вони навозяться на ці намиви, піску, засадження чужорідних видів рослин, зокрема газонів, рулони вони завозять газонні. Тобто по факту знищується повний ландшафт взагалі.

Губернатор-науковець, який пропонує журналістам придбати свій «Лексус» за 20 000 доларів. Його заступник, родина якого отримує ділянки в лісах-нелісах для будівництва і має-не має стосунку до незаконного гольф-клубу. Київська область, схоже, в надійних руках.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"У нас начинается тяжелый период жизни: парламентские, затем еще страшнее - президентские выборы"

© А.Лукашенко

В Черное море направляется американский эсминец

Позбавлення від рабства неможливе без позбавлення від шовінізму

Хватит разводить народ! Дурят нас, как лопухов! Политические билборды с “подвохом” взбесили украинцев

Гадаєте, в радянські часи від людини нічого не залежало? Загадайте Оксану Мешко

Россию ждет катастрофа: в РФ сказали, кто заменит Путина

Стремоусова отстранили от руководства Херсонской организацией СПУ

“Комсомольцям Порошенка” нагадали, якою була ціна на газ для населення 10 років тому

Зеленский раскрыл правду о заработках в России! «Подарить русским наши деньги? Нет»

В США готовятся запустить ракету, напечатанную на 3D-принтере

Наша избирательная кампания все больше напоминает рассказ Марка Твена

Ракеты направить на Петербург! В ЕС созрел жесткий отпор! Путину пора кусать локти

Аппарат NASA передал на Землю снимок двух ураганов на Юпитере

Гильдия продюсеров США назвала лучший фильм 2018 года

Не могу понять, как можно сотрудничать с российским зомбоящиком – Бабченко

“Независимой Украины не будет”: Цимбалюк предупредил, чем закончатся переговоры с РФ

Що зі свідомістю росіян зробили державна пропаганда та мілітаризація всіх сторін життя

Компания ULA запустила ракету Delta IV Heavy с военным спутником

Сможет ли Гриценко помочь одиозному бизнесмену Бродскому вернуться в большую политику?

Пленным украинским морякам портят жизнь в России: «Установка такая пришла»

Стало известно, когда Microsoft прекратит поддержку Windows 10 Mobile